Gå til indhold
DESIGNIT A/SNORMAL

CVR 35398910

DESIGNIT A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 31. maj 2013København VAdministrations- og kontorserviceaktiviteter

DESIGNIT A/S (CVR 35398910) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Administrations- og kontorserviceaktiviteter", stiftet 31. maj 2013, med hjemsted i København V og ca. 16 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

10.000.800 kr.

Beskæftigelse - seneste

2022-03 (seneste estimat)

16

Ansatte

14

Årsværk

Interval: 10-19 ansatte

Regnskab og nøgletal for DESIGNIT A/S

Regnskaber - nøgletal

13
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. apr. 2025→31. mar. 20264. jun. 2026Henrik Rebeiz Henriques18. jun. 2026PDFiXBRLXML
1. apr. 2024→31. mar. 20251. jul. 2025Mathias Møller Jensen4. jul. 2025PDFiXBRLXML
1. apr. 2023→31. mar. 202420. aug. 2024Henrik Rebeiz Henriques20. aug. 2024PDFXML
1. apr. 2022→31. mar. 20234. jul. 2023Nicolas Gregory Antony Parmaksizian5. jul. 2023PDFXML
1. apr. 2021→31. mar. 202215. jul. 2022Nithya Jayakumar15. jul. 2022PDFXML
1. apr. 2020→31. mar. 202126. jul. 2021Therese Strange-Obel Johansen26. jul. 2021PDFXML
1. apr. 2019→31. mar. 2020--17. jul. 2020PDFXML
1. apr. 2018→31. mar. 2019--14. jun. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder DESIGNIT A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Satyaki BanerjeeBestyrelseFORMAND
Keri Lynn DawsonBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Shaily JainBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Keri Lynn DawsonDirektionDIREKTØR
Anvi Harsh VoraDirektionDIREKTØR
Kushal PatelDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
WIPRO IT SERVICES UK SOCIETASANDEN_DELTAGER4009914700100 %100 %19. dec. 2023

Stiftere

NavnTypeCVR
HOLDIT A/SVIRKSOMHED24213307
Kaja MisværANDEN_DELTAGER4004284908
Marie HartmannANDEN_DELTAGER4004284909
Bernhard Adolf EigenstetterANDEN_DELTAGER4004285339
Jens RöperANDEN_DELTAGER4004285515
Denextep Holding SLANDEN_DELTAGER4004286112
Dnextep Consulting SLANDEN_DELTAGER4004286496
Thomas NorengANDEN_DELTAGER4004286497
Bjørn Gayo SaunesANDEN_DELTAGER4004286551
Michael Eliott JonesANDEN_DELTAGER4004286552
Assaf GueryANDEN_DELTAGER4004286553
Roy YogevANDEN_DELTAGER4004286565

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SAktiv
31. maj 2013→nu
13 år 5 mdr.

Tidslinje

131

Hvad er der sket i DESIGNIT A/S?

  1. 2026
  2. 18. juni 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2026 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. apr. 2025 → 31. mar. 2026

  3. 2025
  4. 3. november 2025for 1 år siden

    Adresse flyttet til Ny Carlsberg Vej 80, 1799 København V

    KØBENHAVN Kommune

  5. 21. august 2025for 1,2 år siden

    Fratrådte som direktør

    Frida Magdalena Setterberg·Direktion

  6. 21. august 2025for 1,2 år siden

    Fratrådte som direktør

    Christine Leitgeb·Direktion

  7. 21. august 2025for 1,2 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Anvi Harsh Vora·Direktion

  8. 21. august 2025for 1,2 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Kushal Patel·Direktion

  9. 4. juli 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. apr. 2024 → 31. mar. 2025

  10. 3. juli 2025for 1,3 år siden

    Kapital ændret til 10.000.800 kr.

  11. 3. juli 2025for 1,3 år siden

    Vedtægter ændret

  12. 31. marts 2025for 1,6 år siden

    Kapital ændret til 10.000.700 kr.

  13. 31. marts 2025for 1,6 år siden

    Vedtægter ændret

  14. 17. februar 2025for 1,7 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Rishabh Khemka·Bestyrelse

  15. 17. februar 2025for 1,7 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Shaily Jain·Bestyrelse

  16. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Administrations- og kontorserviceaktiviteter

    821000

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato31. maj 2013
Regnskabsår1. april → 31. marts
Vedtægt seneste3. jul. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jan. 2013 → 31. dec. 2013
ArkivnummerA/S533112
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Ny Carlsberg Vej 80
1799 København V
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med produktion salg og rådgivning indenfor kommunikation, arkitektur, design, IT samt ide-, koncept- og produktudvikling, herunder via investering i helt eller delvist ejede virksomheder i Danmark og i udlandet, og anden dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør i forening med et medlem af bestyrelsen, eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening, eller af den samlede bestyrelse.

Branche

821000

Administrations- og kontorserviceaktiviteter

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1018626892
31. maj 2013→nu
13 år 5 mdr.
1020377646
1. jan. 2015→nu
11 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

14

Ofte stillede spørgsmål om DESIGNIT A/S

Hvad laver DESIGNIT A/S?

DESIGNIT A/S er registreret i branchen "Administrations- og kontorserviceaktiviteter" (branchekode 821000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med produktion salg og rådgivning indenfor kommunikation, arkitektur, design, IT samt ide-, koncept- og produktudvikling, herunder via investering i helt eller delvist ejede virksomheder i Danmark og i udlandet, og anden dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på DESIGNIT A/S?

CVR-nummeret på DESIGNIT A/S er 35398910. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK35398910.

Hvornår blev DESIGNIT A/S stiftet?

DESIGNIT A/S blev stiftet 31. maj 2013 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 13 år 5 mdr.

Er DESIGNIT A/S stadig aktiv?

Ja. DESIGNIT A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer DESIGNIT A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes DESIGNIT A/S af WIPRO IT SERVICES UK SOCIETAS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i DESIGNIT A/S?

Ledelsen består af Keri Lynn Dawson (direktør), Anvi Harsh Vora (direktør), Kushal Patel (direktør), Satyaki Banerjee (formand), Keri Lynn Dawson (bestyrelsesmedlem) og Shaily Jain (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i DESIGNIT A/S?

Keri Lynn Dawson, Anvi Harsh Vora og Kushal Patel er registreret i direktionen hos DESIGNIT A/S.

Hvor mange ansatte har DESIGNIT A/S?

CVR opgør DESIGNIT A/S til 16 ansatte og 14 årsværk i marts 2022. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger DESIGNIT A/S?

DESIGNIT A/S har registreret adresse på Ny Carlsberg Vej 80, 1799 København V i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 2 aktive produktionsenheder (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i DESIGNIT A/S?

Den registrerede kapital i DESIGNIT A/S er 10.000.800 kr.

Hvornår har DESIGNIT A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 18. jun. 2026 og dækker perioden 1. apr. 2025 - 31. mar. 2026. I alt 13 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for DESIGNIT A/S?

KR 483 A/S er registreret som revisor for DESIGNIT A/S.

Hvem kan tegne DESIGNIT A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør i forening med et medlem af bestyrelsen, eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening, eller af den samlede bestyrelse.

Har DESIGNIT A/S andre navne?

DESIGNIT A/S er også registreret under binavnet Wipro Digital A/S. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik7 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
DESIGNIT GROUP A/S
31. maj 2013→20. maj 2014
11 mdr.
DESIGNIT A/S
21. maj 2014→nu
12 år 5 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
Wipro Digital A/S
16. mar. 2020→nu
6 år 7 mdr.

Adressehistorik

4

Fiskerivej 2

Aarhus C

Bygmestervej 55

København NV

Bygmestervej 61

København NV

10 år 5 mdr.

Ny Carlsberg Vej 80

København V

2014201620182020202220242026
AdresseKommunePeriode
Fiskerivej 2, 8000 Aarhus CAARHUS
31. maj 2013→3. jun. 2014
1 år
Bygmestervej 55, 2400 København NVKØBENHAVN
4. jun. 2014→11. maj 2015
11 mdr.
Bygmestervej 61, 2400 København NVKØBENHAVN
12. maj 2015→2. nov. 2025
10 år 5 mdr.
Ny Carlsberg Vej 80, 1799 København VKØBENHAVN
3. nov. 2025→nu
11 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

6
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
20182025-20-4920-49
20172824-20-4920-49
20162724-20-4920-49
20152014-20-4910-19
2014109-10-195-9
201311-11

Ledelse - historisk

33

Frida Magdalena Setterberg

DIREKTØR · Direktion

Christine Leitgeb

DIREKTØR · Direktion

Rishabh Khemka

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 10 mdr.

Nicolas Gregory Antony Parmaksizian

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 4 mdr.

Nicolas Gregory Antony Parmaksizian

ADM. DIR. · Direktion

2 år 6 mdr.

James John Pickett

DIREKTØR · Direktion

2 år 3 mdr.

Paula Otero Mariño

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Martin Delfer

DIREKTØR · Direktion

Rajan Kohli

FORMAND · Bestyrelse

5 år

Satyaki Banerjee

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 9 mdr.

Joaquin Enrique Guirao Sagi-Vela

DIREKTØR · Direktion

7 år 1 mdr.

Kjersti Krokmogen Lund

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

4 år 2 mdr.

Kjersti Krokmogen Lund

DIREKTØR · Direktion

4 år 6 mdr.

Sunil Ramesh Karkera

ADM. DIR. · Direktion

Humberto Rodriguez Matas

ADM. DIR. · Direktion

2 år 5 mdr.

Mikal Christian Hallstrup

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

6 år
2014201620182020202220242026
NavnOrganFunktionPeriode
Frida Magdalena SetterbergDirektionDIREKTØR
15. nov. 2023→21. aug. 2025
1 år 9 mdr.
Christine LeitgebDirektionDIREKTØR
11. okt. 2024→21. aug. 2025
10 mdr.
Rishabh KhemkaBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
29. mar. 2023→17. feb. 2025
1 år 10 mdr.
Nicolas Gregory Antony ParmaksizianBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
31. maj 2022→11. okt. 2024
2 år 4 mdr.
Nicolas Gregory Antony ParmaksizianDirektionADM. DIR.
1. apr. 2022→11. okt. 2024
2 år 6 mdr.
James John PickettDirektionDIREKTØR
13. jun. 2022→11. okt. 2024
2 år 3 mdr.

Ejere - historisk

4

Wipro Holdings (UK) Limited

100 %

3 år 9 mdr.

Wipro Digital ApS

100 %

4 år 7 mdr.

HOLDIT A/S

66.7 %

2 år 2 mdr.

Denextep Holding S.L.

15 %

2 år 2 mdr.
201420162018202020222024
NavnTypeEjerandelPeriode
Wipro Holdings (UK) LimitedANDEN_DELTAGER100 %
16. mar. 2020→19. dec. 2023
3 år 9 mdr.
Wipro Digital ApSVIRKSOMHED100 %
6. aug. 2015→16. mar. 2020
4 år 7 mdr.
HOLDIT A/SVIRKSOMHED66.7 %
31. maj 2013→5. aug. 2015
2 år 2 mdr.
Denextep Holding S.L.ANDEN_DELTAGER15 %
31. maj 2013→5. aug. 2015
2 år 2 mdr.

Fusioner

TypeNavnGyldig fra
FusionFusion16. mar. 2020
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001972282
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId175
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. okt. 2026, 13:21
Sidst opdateret7. sep. 2026, 09:31
Antal P-enheder2