Gå til indhold
STOREGROUP ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 35396594

STOREGROUP ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 8. jul. 2013HerningVirksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse

STOREGROUP ApS (CVR 35396594) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse", stiftet 8. jul. 2013 og med hjemsted i Herning. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

90.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for STOREGROUP ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. okt. 2015→30. sep. 2016--13. feb. 2017PDFiXBRLXML
1. okt. 2014→30. sep. 2015--18. jan. 2016PDFXML
8. jul. 2013→30. sep. 2014--24. feb. 2015PDFXML

Hvem ejer og leder STOREGROUP ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
LUC 117 ApSVIRKSOMHED26655420
MUNK ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED27971652
TOMKLA A/SVIRKSOMHED21790141
ApS KBIL 15 NR. 1535VIRKSOMHED17699490
JEFFERSON ODENSE ApSVIRKSOMHED27451780
JEFFERSON KOLDING STORCENTER ApSVIRKSOMHED28851634
JEFFERSON ESBJERG ApSVIRKSOMHED28869479
JEFFERSON FISKETORVET ApSVIRKSOMHED29168938
MUNKI BUSINESS ApSVIRKSOMHED29193258
B&J RINGKØBING ApSVIRKSOMHED31596858
MIND STORE ApSVIRKSOMHED33955901
Finn Jacob HansenPERSON-
Preben MouritsenPERSON-
Ole Sten MortensenPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
PKREVISION STATSAUTORISERET REVISIONSANPARTSSELSKABOphørt
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.

Tidslinje

52

Hvad er der sket i STOREGROUP ApS?

  1. 2017
  2. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    LUC 117 ApS·EJERREGISTER

  4. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    MUNK ApS UNDER STIFTELSE·EJERREGISTER

  5. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    TOMKLA A/S·EJERREGISTER

  6. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    ApS KBIL 15 NR. 1535·EJERREGISTER

  7. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    JEFFERSON ODENSE ApS·EJERREGISTER

  8. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    JEFFERSON KOLDING STORCENTER ApS·EJERREGISTER

  9. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    JEFFERSON ESBJERG ApS·EJERREGISTER

  10. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    JEFFERSON FISKETORVET ApS·EJERREGISTER

  11. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    MUNKI BUSINESS ApS·EJERREGISTER

  12. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    B&J RINGKØBING ApS·EJERREGISTER

  13. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    MIND STORE ApS·EJERREGISTER

  14. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Finn Jacob Hansen·EJERREGISTER

  15. 28. september 2017for 9,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    Preben Mouritsen·EJERREGISTER

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato8. jul. 2013
Regnskabsår1. oktober → 30. september
Vedtægt seneste8. jul. 2013
Revision fravalgtNej
Første regnskab8. jul. 2013 → 30. sep. 2014
ArkivnummerApS532935
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Klokkehøj 46
7400 Herning
HERNING Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med salg af tjenesteydelser inden for tøjbranchen, herunder bistand med indkøb, produktion og salg samt øvrige aktiviteter beslægtet hermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør i forening med ét bestyrelsesmedlem, eller to bestyrelsesmedlemmer i forening, eller af den samlede bestyrelse.

Branche

702200

Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om STOREGROUP ApS

Hvad laver STOREGROUP ApS?

STOREGROUP ApS er registreret i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse" (branchekode 702200). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med salg af tjenesteydelser inden for tøjbranchen, herunder bistand med indkøb, produktion og salg samt øvrige aktiviteter beslægtet hermed.

Hvad er CVR-nummeret på STOREGROUP ApS?

CVR-nummeret på STOREGROUP ApS er 35396594. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK35396594.

Hvornår blev STOREGROUP ApS stiftet?

STOREGROUP ApS blev stiftet 8. jul. 2013 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 13 år 3 mdr.

Er STOREGROUP ApS stadig aktiv?

STOREGROUP ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger STOREGROUP ApS?

STOREGROUP ApS har registreret adresse på Klokkehøj 46, 7400 Herning i HERNING Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i STOREGROUP ApS?

Den registrerede kapital i STOREGROUP ApS er 90.000 kr.

Hvornår har STOREGROUP ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 13. feb. 2017 og dækker perioden 1. okt. 2015 - 30. sep. 2016. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne STOREGROUP ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør i forening med ét bestyrelsesmedlem, eller to bestyrelsesmedlemmer i forening, eller af den samlede bestyrelse.

Historik3 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1018620940
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.

Ledelse - historisk

6

Ole Sten Mortensen

formand · Bestyrelse

4 år 2 mdr.

Ole Sten Mortensen

DIREKTION · Direktion

4 år 2 mdr.

Gitta Susanne Nielsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

4 år 2 mdr.

Ole Hougaard Justesen

BESTYRELSE · Bestyrelse

4 år 2 mdr.

Per Lydal Møller

BESTYRELSE · Bestyrelse

4 år 2 mdr.

Jacob Cadovius

BESTYRELSE · Bestyrelse

4 år 2 mdr.
2014201520162017
NavnOrganFunktionPeriode
Ole Sten MortensenBestyrelseformand
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
Ole Sten MortensenDirektionDIREKTION
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
Gitta Susanne NielsenBestyrelseBESTYRELSE
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
Ole Hougaard JustesenBestyrelseBESTYRELSE
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
Per Lydal MøllerBestyrelseBESTYRELSE
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
Jacob CadoviusBestyrelseBESTYRELSE
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.

Ejere - historisk

14

LUC 117 ApS

10 %

4 år 2 mdr.

MUNK ApS UNDER STIFTELSE

5 %

4 år 2 mdr.

TOMKLA A/S

5 %

4 år 2 mdr.

ApS KBIL 15 NR. 1535

5 %

4 år 2 mdr.

JEFFERSON ODENSE ApS

5 %

4 år 2 mdr.

JEFFERSON KOLDING STORCENTER ApS

5 %

4 år 2 mdr.

JEFFERSON ESBJERG ApS

5 %

4 år 2 mdr.

JEFFERSON FISKETORVET ApS

5 %

4 år 2 mdr.

MUNKI BUSINESS ApS

5 %

4 år 2 mdr.

B&J RINGKØBING ApS

5 %

4 år 2 mdr.

MIND STORE ApS

5 %

4 år 2 mdr.

Finn Jacob Hansen

5 %

4 år 2 mdr.

Preben Mouritsen

5 %

4 år 2 mdr.

Ole Sten Mortensen

5 %

4 år 2 mdr.
2014201520162017
NavnTypeEjerandelPeriode
LUC 117 ApSVIRKSOMHED10 %
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
MUNK ApS UNDER STIFTELSEVIRKSOMHED5 %
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
TOMKLA A/SVIRKSOMHED5 %
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
ApS KBIL 15 NR. 1535VIRKSOMHED5 %
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
JEFFERSON ODENSE ApSVIRKSOMHED5 %
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
JEFFERSON KOLDING STORCENTER ApSVIRKSOMHED5 %
8. jul. 2013→28. sep. 2017
4 år 2 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001965734
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId25
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. dec. 2025, 13:15
Sidst opdateret17. jan. 2019, 13:40
Antal P-enheder1