Gå til indhold
ALMINDEGÅRDEN ApSNORMAL

CVR 35044078

ALMINDEGÅRDEN ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 15. feb. 2013RoskildeAnden finansiel formidling i.a.n.

ALMINDEGÅRDEN ApS (CVR 35044078) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.", stiftet 15. feb. 2013 og med hjemsted i Roskilde. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

80.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for ALMINDEGÅRDEN ApS

Regnskaber - nøgletal

14
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202525. jun. 2026Tina Maria Collin Nissen21. jul. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 20241. jul. 2025Tina Maria Collin Nissen3. jul. 2025PDFXML
1. jan. 202331. dec. 20231. jul. 2024Tina Maria Collin Nissen2. jul. 2024PDFXML
1. jan. 202231. dec. 202230. jun. 2023Tina Maria Collin Nissen3. jul. 2023PDFXML
1. jan. 202131. dec. 202123. jun. 2022Tina Maria Collin Nissen27. jun. 2022PDFXML
1. jan. 202031. dec. 202024. jun. 2021Tina Maria Collin Nissen29. jun. 2021PDFXML
1. jan. 201931. dec. 2019--19. aug. 2020PDFXML
1. jan. 201831. dec. 2018--17. jun. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder ALMINDEGÅRDEN ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Tina Maria Collin NissenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

4
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Frederik Mark Collin NissenPERSON-25 %25 %28. aug. 2013
Tina Maria Collin NissenPERSON-25 %25 %20. aug. 2013
Thomas Alexander Mike Collin NissenPERSON-25 %25 %20. aug. 2013
Dan Martin Collin NissenPERSON-25 %25 %20. aug. 2013

Stiftere

NavnTypeCVR
Boet efter Jesper Michael NissenANDEN_DELTAGER4004285488

Tidslinje

29

Hvad er der sket i ALMINDEGÅRDEN ApS?

  1. 2026
  2. 21. juli 2026for 2 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 3. juli 2025for 1,2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Anden finansiel formidling i.a.n.

    649990

  6. 2024
  7. 2. juli 2024for 2,2 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 2023
  9. 3. juli 2023for 3,2 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  10. 2022
  11. 27. juni 2022for 4,2 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  12. 2021
  13. 29. juni 2021for 5,2 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  14. 2020
  15. 30. december 2020for 5,7 år siden

    Branche ændret til Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.

    649900

  16. 19. august 2020for 6,1 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  17. 2019
  18. 9. juli 2019for 7,2 år siden

    Adresse flyttet til Darupvej 165, 4000 Roskilde

    ROSKILDE Kommune

  19. 17. juni 2019for 7,3 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  20. 2018
  21. 18. juni 2018for 8,3 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2017 → 31. dec. 2017

  22. 2017
  23. 30. maj 2017for 9,3 år siden

    Regnskab for 2016 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2016 → 31. dec. 2016

  24. 19. maj 2017for 9,3 år siden

    Fratrådte som direktør

    Benedikte Helmer Collin Drewsen·Direktion

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato15. feb. 2013
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste15. feb. 2013
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. jan. 201231. dec. 2012
ArkivnummerApS531847
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Darupvej 165
4000 Roskilde
ROSKILDE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Kapitalselskabets formål er bortforpagtning af jord, samt dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Kapitalselskabet forpligtes ved aftaler, som indgås på selskabets vegne af direktøren.

Branche

649990

Anden finansiel formidling i.a.n.

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1018279599
15. feb. 2013nu
13 år 7 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om ALMINDEGÅRDEN ApS

Hvad laver ALMINDEGÅRDEN ApS?

ALMINDEGÅRDEN ApS er registreret i branchen "Anden finansiel formidling i.a.n." (branchekode 649990). Formålet er ifølge vedtægterne: Kapitalselskabets formål er bortforpagtning af jord, samt dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på ALMINDEGÅRDEN ApS?

CVR-nummeret på ALMINDEGÅRDEN ApS er 35044078. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK35044078.

Hvornår blev ALMINDEGÅRDEN ApS stiftet?

ALMINDEGÅRDEN ApS blev stiftet 15. feb. 2013 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 13 år 7 mdr.

Er ALMINDEGÅRDEN ApS stadig aktiv?

Ja. ALMINDEGÅRDEN ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer ALMINDEGÅRDEN ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes ALMINDEGÅRDEN ApS af Frederik Mark Collin Nissen (25 %), Tina Maria Collin Nissen (25 %), Thomas Alexander Mike Collin Nissen (25 %) og Dan Martin Collin Nissen (25 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i ALMINDEGÅRDEN ApS?

Ledelsen består af Tina Maria Collin Nissen (direktør).

Hvem er direktør i ALMINDEGÅRDEN ApS?

Tina Maria Collin Nissen er registreret i direktionen hos ALMINDEGÅRDEN ApS.

Hvor ligger ALMINDEGÅRDEN ApS?

ALMINDEGÅRDEN ApS har registreret adresse på Darupvej 165, 4000 Roskilde i ROSKILDE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i ALMINDEGÅRDEN ApS?

Den registrerede kapital i ALMINDEGÅRDEN ApS er 80.000 kr.

Hvornår har ALMINDEGÅRDEN ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 21. jul. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 14 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne ALMINDEGÅRDEN ApS?

Tegningsreglen lyder: Kapitalselskabet forpligtes ved aftaler, som indgås på selskabets vegne af direktøren.

Historik2 afsnit

Adressehistorik

2

Darupvej 165

Roskilde

6 år 4 mdr.

Darupvej 165

Roskilde

7 år 2 mdr.
2014201620182020202220242026
AdresseKommunePeriode
Darupvej 165, 4000 RoskildeROSKILDE
15. feb. 20138. jul. 2019
6 år 4 mdr.
Darupvej 165, 4000 RoskildeROSKILDE
9. jul. 2019nu
7 år 2 mdr.

Ledelse - historisk

1

Benedikte Helmer Collin Drewsen

DIREKTØR · Direktion

4 år 3 mdr.
20132014201520162017
NavnOrganFunktionPeriode
Benedikte Helmer Collin DrewsenDirektionDIREKTØR
15. feb. 201319. maj 2017
4 år 3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001948629
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId9
Fejl registreretNej
Sidst indlæst16. sep. 2026, 01:19
Sidst opdateret6. maj 2026, 00:35
Antal P-enheder1