Gå til indhold
DETAIL 05 ApSTVANGSOPLØST

CVR 34687609

DETAIL 05 ApS

TVANGSOPLØST
AnpartsselskabStiftet 15. aug. 2012RoslevSupermarkeder

DETAIL 05 ApS (CVR 34687609) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Supermarkeder", stiftet 15. aug. 2012 og med hjemsted i Roslev. Status: TVANGSOPLØST.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

90.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for DETAIL 05 ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2015→31. dec. 2015--18. mar. 2016PDFXML
1. jan. 2014→31. dec. 2014--25. maj 2015PDFXML
15. aug. 2012→31. dec. 2013--2. jun. 2014PDFXML

Hvem ejer og leder DETAIL 05 ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
ROSLEV BRUGSFORENINGVIRKSOMHED61842411
BREUM BRUGSFORENINGVIRKSOMHED38215213
VIDEBÆK OG OMEGNS BRUGSFORENINGVIRKSOMHED41614315
HUNDBORG BRUGSFORENINGVIRKSOMHED39227711
SPJALD BRUGSFORENINGVIRKSOMHED37562114
FUUR BRUGSFORENINGVIRKSOMHED37391018

Revision

RevisorStatusPeriode
RVT REVISIONSTJENESTEN A/SOphørt
15. aug. 2012→1. maj 2016
3 år 8 mdr.
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
1. maj 2016→31. maj 2017
1 år

Tidslinje

31

Hvad er der sket i DETAIL 05 ApS?

  1. 2018
  2. 15. november 2018for 8 år siden

    Status ændret til TVANGSOPLØST

  3. 15. november 2018for 8 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    ROSLEV BRUGSFORENING·EJERREGISTER

  4. 15. november 2018for 8 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    BREUM BRUGSFORENING·EJERREGISTER

  5. 15. november 2018for 8 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    VIDEBÆK OG OMEGNS BRUGSFORENING·EJERREGISTER

  6. 15. november 2018for 8 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    HUNDBORG BRUGSFORENING·EJERREGISTER

  7. 15. november 2018for 8 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    SPJALD BRUGSFORENING·EJERREGISTER

  8. 15. november 2018for 8 år siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    FUUR BRUGSFORENING·EJERREGISTER

  9. 15. november 2018for 8 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Knud Borup Jensen·Likvidator

  10. 15. november 2018for 8 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1017863203·P-nummer

  11. 2017
  12. 18. september 2017for 9,1 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Knud Borup Jensen·Likvidator

  13. 15. august 2017for 9,2 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  14. 15. august 2017for 9,2 år siden

    Fratrådte som direktion

    Martin Bundgaard Andersen·Direktion

  15. 31. maj 2017for 9,4 år siden

    Revisor fratrådte

    BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  16. 2016
  17. 1. maj 2016for 11 år siden

    Revisor fratrådte

    RVT REVISIONSTJENESTEN A/S·Revision

Stamdata

StatusTVANGSOPLØST
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato15. aug. 2012
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste15. aug. 2012
Revision fravalgtJa
Første regnskab15. aug. 2012 → 31. dec. 2013
ArkivnummerApS516236
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Sallingsundvej 2
7870 Roslev
SKIVE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er drive detailbutik gennem medlemsskab af Fællesforeningen for Danmarks Brugsforeninger

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.

Branche

471120

Supermarkeder

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om DETAIL 05 ApS

Hvad laver DETAIL 05 ApS?

DETAIL 05 ApS er registreret i branchen "Supermarkeder" (branchekode 471120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er drive detailbutik gennem medlemsskab af Fællesforeningen for Danmarks Brugsforeninger

Hvad er CVR-nummeret på DETAIL 05 ApS?

CVR-nummeret på DETAIL 05 ApS er 34687609. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK34687609.

Hvornår blev DETAIL 05 ApS stiftet?

DETAIL 05 ApS blev stiftet 15. aug. 2012 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 14 år 2 mdr.

Er DETAIL 05 ApS stadig aktiv?

DETAIL 05 ApS står registreret med status "TVANGSOPLØST" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger DETAIL 05 ApS?

DETAIL 05 ApS har registreret adresse på Sallingsundvej 2, 7870 Roslev i SKIVE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i DETAIL 05 ApS?

Den registrerede kapital i DETAIL 05 ApS er 90.000 kr.

Hvornår har DETAIL 05 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 18. mar. 2016 og dækker perioden 1. jan. 2015 - 31. dec. 2015. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne DETAIL 05 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede direktion.

Historik3 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1017863203
15. aug. 2012→15. nov. 2018
6 år 3 mdr.

Ledelse - historisk

2

Knud Borup Jensen

LIKVIDATOR · Likvidator

1 år 1 mdr.

Martin Bundgaard Andersen

DIREKTION · Direktion

5 år
2013201420152016201720182019
NavnOrganFunktionPeriode
Knud Borup JensenLikvidatorLIKVIDATOR
18. sep. 2017→15. nov. 2018
1 år 1 mdr.
Martin Bundgaard AndersenDirektionDIREKTION
15. aug. 2012→15. aug. 2017
5 år

Ejere - historisk

6

ROSLEV BRUGSFORENING

15 %

6 år 3 mdr.

BREUM BRUGSFORENING

15 %

6 år 3 mdr.

VIDEBÆK OG OMEGNS BRUGSFORENING

15 %

6 år 3 mdr.

HUNDBORG BRUGSFORENING

15 %

6 år 3 mdr.

SPJALD BRUGSFORENING

15 %

6 år 3 mdr.

FUUR BRUGSFORENING

15 %

6 år 3 mdr.
2013201420152016201720182019
NavnTypeEjerandelPeriode
ROSLEV BRUGSFORENINGVIRKSOMHED15 %
15. aug. 2012→15. nov. 2018
6 år 3 mdr.
BREUM BRUGSFORENINGVIRKSOMHED15 %
15. aug. 2012→15. nov. 2018
6 år 3 mdr.
VIDEBÆK OG OMEGNS BRUGSFORENINGVIRKSOMHED15 %
15. aug. 2012→15. nov. 2018
6 år 3 mdr.
HUNDBORG BRUGSFORENINGVIRKSOMHED15 %
15. aug. 2012→15. nov. 2018
6 år 3 mdr.
SPJALD BRUGSFORENINGVIRKSOMHED15 %
15. aug. 2012→15. nov. 2018
6 år 3 mdr.
FUUR BRUGSFORENINGVIRKSOMHED15 %
15. aug. 2012→15. nov. 2018
6 år 3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001919406
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId11
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. okt. 2026, 20:34
Sidst opdateret30. jul. 2021, 00:00
Antal P-enheder1