Gå til indhold
ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 34592667

ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 14. jun. 2012København KRestauranterReklamebeskyttet

ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS (CVR 34592667) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Restauranter", stiftet 14. jun. 2012 og med hjemsted i København K. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

80.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS

Regnskaber - nøgletal

9
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 202030. jun. 20215. dec. 2021Werner Jespersen5. dec. 2021iXBRLXML
1. jul. 201930. jun. 202030. dec. 2020Werner Jespersen30. dec. 2020PDFiXBRLXML
1. jul. 201830. jun. 2019--16. jan. 2020PDFiXBRLXML
1. jul. 201730. jun. 2018--31. dec. 2018PDFiXBRLXML
1. jul. 201630. jun. 2017--15. dec. 2017PDFXML
1. jul. 201530. jun. 2016--4. jan. 2017PDFXML
1. jul. 201430. jun. 2015--9. dec. 2015PDFXML
1. jul. 201330. jun. 2014--16. dec. 2014PDFXML

Hvem ejer og leder ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Niels Dahl-SørensenPERSON-

Tidslinje

58

Hvad er der sket i ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS?

  1. 2023
  2. 14. august 2023for 3,1 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 14. august 2023for 3,1 år siden

    Binavn slettet: Bel -Air apS

  4. 14. august 2023for 3,1 år siden

    Binavn slettet: Bella Italia ApS

  5. 14. august 2023for 3,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    VICH-M 5227 ApS·EJERREGISTER

  6. 14. august 2023for 3,1 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1017732435·P-nummer

  7. 14. august 2023for 3,1 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1022545988·P-nummer

  8. 2022
  9. 28. september 2022for 4 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  10. 28. september 2022for 4 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Henrik Selchau Poulsen·Likvidator

  11. 12. juli 2022for 4,2 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Henrik Selchau Poulsen·Likvidator

  12. 21. juni 2022for 4,3 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  13. 2021
  14. 5. december 2021for 4,8 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2020 → 30. jun. 2021

  15. 21. oktober 2021for 4,9 år siden

    Fratrådte som direktør

    Werner Jespersen·Direktion

  16. 2020
  17. 30. december 2020for 5,7 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2019 → 30. jun. 2020

  18. 16. januar 2020for 6,7 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2018 → 30. jun. 2019

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato14. jun. 2012
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste30. maj 2017
Revision fravalgtJa
Første regnskab14. jun. 201230. jun. 2013
ArkivnummerApS513109
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Toldbodgade 51B 2
1253 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon70283100

Formål

selskabet formå er at drive restaurant- og investeringsvirksomhed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør.

Branche

561010

Restauranter

Primær NACE-branche

433200

Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed

Bibranche 1

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS

Hvad laver ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS?

ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS er registreret i branchen "Restauranter" (branchekode 561010). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje fast ejendom til anlæg.

Hvad er CVR-nummeret på ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS?

CVR-nummeret på ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS er 34592667. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK34592667.

Hvornår blev ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS stiftet?

ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS blev stiftet 14. jun. 2012 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 14 år 3 mdr.

Er ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS stadig aktiv?

ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS?

ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS har registreret adresse på Toldbodgade 51B 2, 1253 København K i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS?

Den registrerede kapital i ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS er 80.000 kr.

Hvornår har ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 5. dec. 2021 og dækker perioden 1. jul. 2020 - 30. jun. 2021. I alt 9 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør.

Historik7 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1017732435
14. jun. 201214. aug. 2023
11 år 2 mdr.
1022545988
20. jun. 201714. aug. 2023
6 år 1 mdr.

Navnehistorik

4
NavnPeriode
ØSTRE ALLE 89 GILLELEJE ApS
14. jun. 201221. nov. 2013
1 år 5 mdr.
GILLELEJE INVEST ApS
22. nov. 201327. okt. 2015
1 år 11 mdr.
Midtjysk Totalbyg ApS
28. okt. 201529. maj 2017
1 år 7 mdr.
Ristorante Bella Italia ApS
30. maj 201714. aug. 2023
6 år 2 mdr.

Binavne

2
BinavnPeriode
Bella Italia ApS
30. maj 201714. aug. 2023
6 år 2 mdr.
Bel -Air apS
30. maj 201714. aug. 2023
6 år 2 mdr.

Adressehistorik

6

Toldbodgade 51B

København K

Nålemagervej 7

Hornbæk

Gladsaxe Møllevej 21

Søborg

3 år 5 mdr.

Gladsaxe Møllevej 21

Søborg

Gladsaxe Møllevej 21

Søborg

Gladsaxe Møllevej 21

Søborg

4 år 3 mdr.
201420162018202020222024
AdresseKommunePeriode
Toldbodgade 51B 2, 1253 København KKØBENHAVN
14. jun. 201229. maj 2013
11 mdr.
Nålemagervej 7, 3100 HornbækHELSINGØR
30. maj 20134. dec. 2013
6 mdr.
Gladsaxe Møllevej 21 1, 2860 SøborgGLADSAXE
5. dec. 201329. maj 2017
3 år 5 mdr.
Gladsaxe Møllevej 21, 2860 SøborgGLADSAXE
30. maj 20176. aug. 2018
1 år 2 mdr.
Gladsaxe Møllevej 21, 2860 SøborgGLADSAXE
7. aug. 201829. apr. 2019
8 mdr.
Gladsaxe Møllevej 21, 2860 SøborgGLADSAXE
30. apr. 201914. aug. 2023
4 år 3 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon70283100Nej
30. maj 201712. jul. 2022
5 år 1 mdr.
E-mail[email protected]Nej
30. maj 201712. jul. 2022
5 år 1 mdr.

Ledelse - historisk

6

Henrik Selchau Poulsen

LIKVIDATOR · Likvidator

Werner Jespersen

DIREKTØR · Direktion

3 år 1 mdr.

Charlotte Egsgaard Sørensen

DIREKTØR · Direktion

Bogdan Mercurean

DIREKTØR · Direktion

1 år 7 mdr.

Henrik Axel Egsgaard Rask

DIREKTØR · Direktion

1 år 11 mdr.

Niels Dahl-Sørensen

DIREKTØR · Direktion

20142016201820202022
NavnOrganFunktionPeriode
Henrik Selchau PoulsenLikvidatorLIKVIDATOR
12. jul. 202228. sep. 2022
2 mdr.
Werner JespersenDirektionDIREKTØR
11. sep. 201821. okt. 2021
3 år 1 mdr.
Charlotte Egsgaard SørensenDirektionDIREKTØR
30. maj 201711. sep. 2018
1 år 3 mdr.
Bogdan MercureanDirektionDIREKTØR
28. okt. 201530. maj 2017
1 år 7 mdr.
Henrik Axel Egsgaard RaskDirektionDIREKTØR
22. nov. 201328. okt. 2015
1 år 11 mdr.
Niels Dahl-SørensenDirektionDIREKTØR
14. jun. 201222. nov. 2013
1 år 5 mdr.

Ejere - historisk

5

VICH-M 5227 ApS

100 %

4 år 11 mdr.

DTG HOLDING ApS

100 %

1 år 3 mdr.

Kaj Ove Thougaard

33.3 %

1 år 7 mdr.

Bogdan Mercurean

33.3 %

1 år 7 mdr.

DTG HOLDING ApS

33.3 %

1 år 7 mdr.
20162017201820192020202120222023
NavnTypeEjerandelPeriode
VICH-M 5227 ApSVIRKSOMHED100 %
11. sep. 201814. aug. 2023
4 år 11 mdr.
DTG HOLDING ApSVIRKSOMHED100 %
6. jun. 201711. sep. 2018
1 år 3 mdr.
Kaj Ove ThougaardPERSON33.3 %
28. okt. 20156. jun. 2017
1 år 7 mdr.
Bogdan MercureanPERSON33.3 %
28. okt. 20156. jun. 2017
1 år 7 mdr.
DTG HOLDING ApSVIRKSOMHED33.3 %
28. okt. 20155. jun. 2017
1 år 7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001898792
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId27
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. sep. 2026, 16:35
Sidst opdateret7. jul. 2026, 08:39
Antal P-enheder2