Gå til indhold
KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApSNORMAL

CVR 34452334

KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 29. feb. 2012København KBogføring og revision; skatterådgivning

KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS (CVR 34452334) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Bogføring og revision; skatterådgivning", stiftet 29. feb. 2012 og med hjemsted i København K. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2014 K2 (seneste estimat)

-

Ansatte

1

Årsværk

Regnskab og nøgletal for KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS

Regnskaber - nøgletal

14
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202516. jun. 2026Inge Nilsson16. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 202424. jun. 2025Inge Nilsson25. jun. 2025PDFXML
1. jan. 202331. dec. 202314. jun. 2024Inge NIlsson14. jun. 2024PDFXML
1. jan. 202231. dec. 202220. jun. 2023Inge Nilsson20. jun. 2023PDFXML
1. jan. 202131. dec. 202123. jun. 2022Inge Nilsson23. jun. 2022PDFXML
1. jan. 202031. dec. 202016. jun. 2021Inge Nilsson16. jun. 2021PDFXML
1. jan. 201931. dec. 2019--19. aug. 2020PDFXML
1. jan. 201831. dec. 2018--8. jun. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Inge NilssonDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Inge NilssonPERSON-100 %100 %29. feb. 2012

Stiftere

NavnTypeCVR
Inge NilssonPERSON-

Tidslinje

27

Hvad er der sket i KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

  1. 2026
  2. 16. juni 2026for 3 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 25. juni 2025for 1,2 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Bogføring og revision; skatterådgivning

    692000

  6. 2024
  7. 14. juni 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 2023
  9. 20. juni 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  10. 2022
  11. 23. juni 2022for 4,2 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  12. 2021
  13. 16. juni 2021for 5,3 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  14. 2020
  15. 19. august 2020for 6,1 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  16. 2019
  17. 8. juni 2019for 7,3 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  18. 2018
  19. 22. maj 2018for 8,3 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2017 → 31. dec. 2017

  20. 2017
  21. 17. maj 2017for 9,3 år siden

    Regnskab for 2016 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2016 → 31. dec. 2016

  22. 2016
  23. 26. maj 2016for 10 år siden

    Regnskab for 2015 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2015 → 31. dec. 2015

  24. 2015
  25. 5. juni 2015for 11 år siden

    Regnskab for 2014 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2014 → 31. dec. 2014

  26. 2014
  27. 18. august 2014for 12 år siden

    Navn ændret til KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato29. feb. 2012
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste18. aug. 2014
Revision fravalgtJa
Første regnskab29. feb. 201231. dec. 2012
ArkivnummerApS508324
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Frederiksborggade 54 1 tv
1360 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive komplementarvirksomhed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af stifteren Inge Nilsson

Branche

692000

Bogføring og revision; skatterådgivning

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1017516414
29. feb. 2012nu
14 år 6 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS

Hvad laver KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS er registreret i branchen "Bogføring og revision; skatterådgivning" (branchekode 692000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive komplementarvirksomhed

Hvad er CVR-nummeret på KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

CVR-nummeret på KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS er 34452334. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK34452334.

Hvornår blev KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS stiftet?

KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS blev stiftet 29. feb. 2012 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 14 år 6 mdr.

Er KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS stadig aktiv?

Ja. KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS af Inge Nilsson (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

Ledelsen består af Inge Nilsson (direktør).

Hvem er direktør i KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

Inge Nilsson er registreret i direktionen hos KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS.

Hvor mange ansatte har KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

CVR opgør KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS til 1 årsværk i 2. kvartal 2014. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS har registreret adresse på Frederiksborggade 54 1 tv, 1360 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

Den registrerede kapital i KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS er 125.000 kr.

Hvornår har KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 16. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 14 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af stifteren Inge Nilsson

Historik4 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
PBR ØKONOMI OG ADMINISTRATION ApS
29. feb. 201217. aug. 2014
2 år 5 mdr.
KOMPLEMENTARSELSKABET SKATTEINFORM ApS
18. aug. 2014nu
12 år 1 mdr.

Adressehistorik

2

Karensvej 3

Holte

2 år 5 mdr.

Frederiksborggade 54

København K

12 år 1 mdr.
20132015201720192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Karensvej 3, 2840 HolteRUDERSDAL
29. feb. 201217. aug. 2014
2 år 5 mdr.
Frederiksborggade 54 1 tv, 1360 København KKØBENHAVN
18. aug. 2014nu
12 år 1 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

3
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201401-01
201311-11
201211-11

Ledelse - historisk

1

Per Bo Rasmussen

DIREKTØR · Direktion

2 år 5 mdr.
20132014
NavnOrganFunktionPeriode
Per Bo RasmussenDirektionDIREKTØR
2. mar. 201218. aug. 2014
2 år 5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4000763712
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId16
Fejl registreretNej
Sidst indlæst13. sep. 2026, 18:10
Sidst opdateret25. jun. 2025, 11:30
Antal P-enheder1