Gå til indhold
GFISH ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 34224870

GFISH ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 8. feb. 2012København VAnden forretningsservice i.a.n.Reklamebeskyttet

GFISH ApS (CVR 34224870) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden forretningsservice i.a.n.", stiftet 8. feb. 2012, med hjemsted i København V og ca. 1 ansatte. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

80.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2022-07 (seneste estimat)

1

Ansatte

0.28

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for GFISH ApS

Regnskaber - nøgletal

12
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. okt. 2022→30. sep. 20237. mar. 2024Jesper Borre Hansen7. mar. 2024PDFXML
1. okt. 2021→30. sep. 202221. mar. 2023Jesper Borre Hansen22. mar. 2023PDFXML
1. okt. 2020→30. sep. 202123. feb. 2022Jesper Borre Hansen23. feb. 2022PDFXML
1. okt. 2019→30. sep. 202016. feb. 2021Jesper Borre Hansen16. feb. 2021PDFXML
1. okt. 2018→30. sep. 2019--29. jan. 2020PDFXML
1. okt. 2017→30. sep. 2018--4. jan. 2019PDFXML
1. okt. 2016→30. sep. 2017--19. feb. 2018PDFXML
1. okt. 2015→30. sep. 2016--9. feb. 2017PDFXML

Hvem ejer og leder GFISH ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
BORRE GROUP ApSVIRKSOMHED32364519
C. SEEDORFF HOLDING ApSVIRKSOMHED32831966
NEST VENTURES ApSVIRKSOMHED31633443
ANDERS FINK HOLDING ApSVIRKSOMHED33163363
TEISBÆK HOLDING ApSVIRKSOMHED33361335
HENRIK AKSELBO HOLDING ApSVIRKSOMHED33361661
Christian HølmerPERSON-
Jakob Mikkel Bo Dyhr HansenPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
INTAX A/SOphørt
8. feb. 2012→6. dec. 2024
12 år 9 mdr.

Tidslinje

62

Hvad er der sket i GFISH ApS?

  1. 2024
  2. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    TAKE OFFER HOLDING ApS·EJERREGISTER

  4. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 20 %

    GFISH ApS·EJERREGISTER

  5. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Karsten Vikke Jensen·Direktion

  6. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Jesper Borre Hansen·Bestyrelse

  7. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Lars Ulrik Thastum·Bestyrelse

  8. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Fratrådte som direktør

    Lars Ulrik Thastum·Direktion

  9. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Fratrådte som formand

    Patrick Borre Hansen·Bestyrelse

  10. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Revisor fratrådte

    INTAX A/S·Revision

  11. 6. december 2024for 1,9 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1017465372·P-nummer

  12. 7. marts 2024for 2,6 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2022 → 30. sep. 2023

  13. 2023
  14. 1. november 2023for 3 år siden

    Fratrådte som direktør

    Jesper Borre Hansen·Direktion

  15. 1. november 2023for 3 år siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Karsten Vikke Jensen·Direktion

  16. 1. november 2023for 3 år siden

    Tiltrådte som direktør

    Lars Ulrik Thastum·Direktion

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato8. feb. 2012
Regnskabsår1. oktober → 30. september
Vedtægt seneste1. okt. 2018
Revision fravalgtNej
Første regnskab8. feb. 2012 → 30. sep. 2012
ArkivnummerApS507187
Brancheansv.kode0
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Trommesalen 5 1
1614 København V
KØBENHAVN Kommune
Telefon51906945
Hjemmesidewww.dmedia.dk

Formål

Selskabets formål er at fungere udøve virksomhed med udvikling, handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktør i forening med et bestyrelsesmedlem eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening.

Branche

829900

Anden forretningsservice i.a.n.

Primær NACE-branche

620200

Konsulentbistand vedrørende informationsteknologi

Bibranche 1

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om GFISH ApS

Hvad laver GFISH ApS?

GFISH ApS er registreret i branchen "Anden forretningsservice i.a.n." (branchekode 829900). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Konsulentbistand vedrørende informationsteknologi. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at fungere udøve virksomhed med udvikling, handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.

Hvad er CVR-nummeret på GFISH ApS?

CVR-nummeret på GFISH ApS er 34224870. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK34224870.

Hvornår blev GFISH ApS stiftet?

GFISH ApS blev stiftet 8. feb. 2012 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 14 år 8 mdr.

Er GFISH ApS stadig aktiv?

GFISH ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har GFISH ApS?

CVR opgør GFISH ApS til 1 ansatte og 0.28 årsværk i juli 2022. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger GFISH ApS?

GFISH ApS har registreret adresse på Trommesalen 5 1, 1614 København V i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i GFISH ApS?

Den registrerede kapital i GFISH ApS er 80.000 kr.

Hvornår har GFISH ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 7. mar. 2024 og dækker perioden 1. okt. 2022 - 30. sep. 2023. I alt 12 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne GFISH ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktør i forening med et bestyrelsesmedlem eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening.

Historik7 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1017465372
8. feb. 2012→6. dec. 2024
12 år 9 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
GFISH ApS
8. feb. 2012→30. sep. 2018
6 år 7 mdr.
dmedia dk aps
1. okt. 2018→6. dec. 2024
6 år 2 mdr.

Adressehistorik

3

Trommesalen 5

København V

Trommesalen 5

København V

4 år 9 mdr.

Trommesalen 5

København V

6 år 2 mdr.
2013201520172019202120232025
AdresseKommunePeriode
Trommesalen 5 1, 1614 København VKØBENHAVN
8. feb. 2012→4. dec. 2013
1 år 9 mdr.
Trommesalen 5 1, 1614 København VKØBENHAVN
5. dec. 2013→30. sep. 2018
4 år 9 mdr.
Trommesalen 5 1, 1614 København VKØBENHAVN
1. okt. 2018→6. dec. 2024
6 år 2 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon51906945Nej
9. sep. 2013→28. jan. 2015
1 år 4 mdr.
Telefon61678758Nej
29. jan. 2015→28. sep. 2018
3 år 7 mdr.
E-mail[email protected]Nej
8. feb. 2012→28. sep. 2018
6 år 7 mdr.
Hjemmesidewww.dmedia.dkNej
28. sep. 2018→6. dec. 2024
6 år 2 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

7
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
2018367-20-495-9
201713-12-4
201654-5-92-4
201554-5-92-4
201487-5-95-9
20131213-10-1910-19

Ledelse - historisk

8

Patrick Borre Hansen

FORMAND · Bestyrelse

12 år 9 mdr.

Jesper Borre Hansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

12 år 9 mdr.

Lars Ulrik Thastum

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

6 år 2 mdr.

Lars Ulrik Thastum

DIREKTØR · Direktion

Karsten Vikke Jensen

ADM. DIR. · Direktion

Jesper Borre Hansen

DIREKTØR · Direktion

11 år 8 mdr.

Lars Ulrik Thastum

ADM. DIR. · Direktion

5 år

Erik Balck Sørensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

6 år 7 mdr.
2013201520172019202120232025
NavnOrganFunktionPeriode
Patrick Borre HansenBestyrelseFORMAND
8. feb. 2012→6. dec. 2024
12 år 9 mdr.
Jesper Borre HansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
8. feb. 2012→6. dec. 2024
12 år 9 mdr.
Lars Ulrik ThastumBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. okt. 2018→6. dec. 2024
6 år 2 mdr.
Lars Ulrik ThastumDirektionDIREKTØR
1. nov. 2023→6. dec. 2024
1 år 1 mdr.
Karsten Vikke JensenDirektionADM. DIR.
1. nov. 2023→6. dec. 2024
1 år 1 mdr.
Jesper Borre HansenDirektionDIREKTØR
8. feb. 2012→1. nov. 2023
11 år 8 mdr.

Ejere - historisk

10

TAKE OFFER HOLDING ApS

100 %

6 år 2 mdr.

GFISH ApS

20 %

8 år 1 mdr.

BORRE GROUP ApS

33.3 %

6 år 7 mdr.

NEST VENTURES ApS

10 %

6 år 7 mdr.

ANDERS FINK HOLDING ApS

10 %

6 år 7 mdr.

HENRIK AKSELBO HOLDING ApS

10 %

6 år 7 mdr.

Christian Hølmer

10 %

6 år 7 mdr.

TEISBÆK HOLDING ApS

10 %

4 år 8 mdr.

Jakob Mikkel Bo Dyhr Hansen

0 %

4 år 8 mdr.

GFISH ApS

10 %

3 år 1 mdr.
2013201520172019202120232025
NavnTypeEjerandelPeriode
TAKE OFFER HOLDING ApSVIRKSOMHED100 %
1. okt. 2018→6. dec. 2024
6 år 2 mdr.
GFISH ApSVIRKSOMHED20 %
20. okt. 2016→6. dec. 2024
8 år 1 mdr.
BORRE GROUP ApSVIRKSOMHED33.3 %
8. feb. 2012→30. sep. 2018
6 år 7 mdr.
NEST VENTURES ApSVIRKSOMHED10 %
8. feb. 2012→30. sep. 2018
6 år 7 mdr.
ANDERS FINK HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
8. feb. 2012→30. sep. 2018
6 år 7 mdr.
HENRIK AKSELBO HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
8. feb. 2012→30. sep. 2018
6 år 7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001917847
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId148
Fejl registreretNej
Sidst indlæst14. okt. 2026, 14:28
Sidst opdateret7. dec. 2024, 00:00
Antal P-enheder1