Gå til indhold
LÆSØ MARKEDSFØRING ApSOPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION

CVR 34223483

LÆSØ MARKEDSFØRING ApS

OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
AnpartsselskabStiftet 25. jan. 2012LæsøAndre reservationstjenesteydelser og tjenesteydelser i forbindelse hermed

LÆSØ MARKEDSFØRING ApS (CVR 34223483) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Andre reservationstjenesteydelser og tjenesteydelser i forbindelse hermed", stiftet 25. jan. 2012 og med hjemsted i Læsø. Status: OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

210.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for LÆSØ MARKEDSFØRING ApS

Regnskaber - nøgletal

5
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2016→31. dec. 2016--8. jun. 2017PDFXML
1. jan. 2015→31. dec. 2015--21. mar. 2016PDFXML
1. jan. 2014→31. dec. 2014--23. apr. 2015PDFXML
1. jan. 2013→31. dec. 2013--27. mar. 2014PDFXML
25. jan. 2012→31. dec. 2012--4. apr. 2013PDFXML

Hvem ejer og leder LÆSØ MARKEDSFØRING ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
LÆSØ SALT A/SVIRKSOMHED29825521
Færgeselskabet Læsø K/SVIRKSOMHED30680235
LÆSØ TURISTFORENINGVIRKSOMHED18110628
LÆSØ MUSEUM/SOUVENIERSSALGVIRKSOMHED92676358
LÆSØ KUR OG HELSE ApSVIRKSOMHED29826560
LÆSØ KOMMUNEVIRKSOMHED45973328

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE 17 NR. 1056Ophørt
25. jan. 2012→17. maj 2018
6 år 3 mdr.

Tidslinje

76

Hvad er der sket i LÆSØ MARKEDSFØRING ApS?

  1. 2018
  2. 17. maj 2018for 8,5 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FRIVILLIG LIKVIDATION

  3. 17. maj 2018for 8,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Læsø Turist- & Erhversforening·EJERREGISTER

  4. 17. maj 2018for 8,5 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Morten Jensen·Likvidator

  5. 17. maj 2018for 8,5 år siden

    Revisor fratrådte

    A/S PSE 17 NR. 1056·Revision

  6. 17. maj 2018for 8,5 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1017462357·P-nummer

  7. 2017
  8. 21. september 2017for 9,1 år siden

    Status ændret til UNDER FRIVILLIG LIKVIDATION

  9. 21. september 2017for 9,1 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Bent Abrahamsen Hesthaven·Direktion

  10. 21. september 2017for 9,1 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Claus Nicolaj Pedersen·Bestyrelse

  11. 21. september 2017for 9,1 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Ole Larsen·Bestyrelse

  12. 21. september 2017for 9,1 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Helle Pedersen·Bestyrelse

  13. 21. september 2017for 9,1 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Bente Faldt Faurholt·Bestyrelse

  14. 21. september 2017for 9,1 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Simon Kyhn-Madsen·Bestyrelse

  15. 21. september 2017for 9,1 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Lars Simon Rieks·Bestyrelse

  16. 21. september 2017for 9,1 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Kennart Margo Vilsen·Bestyrelse

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato25. jan. 2012
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste25. jan. 2012
Revision fravalgtNej
Første regnskab25. jan. 2012 → 31. dec. 2012
ArkivnummerApS508640
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Havnepladsen 1
9940 Læsø
LÆSØ Kommune
Telefon40420505

Formål

Selskabets formål er at udøve virksomhed med markedsføring af Læsø, samt anden dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af formanden og direktøren alene eller af den samlede bestyrelse

Branche

799000

Andre reservationstjenesteydelser og tjenesteydelser i forbindelse hermed

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om LÆSØ MARKEDSFØRING ApS

Hvad laver LÆSØ MARKEDSFØRING ApS?

LÆSØ MARKEDSFØRING ApS er registreret i branchen "Andre reservationstjenesteydelser og tjenesteydelser i forbindelse hermed" (branchekode 799000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at udøve virksomhed med markedsføring af Læsø, samt anden dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på LÆSØ MARKEDSFØRING ApS?

CVR-nummeret på LÆSØ MARKEDSFØRING ApS er 34223483. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK34223483.

Hvornår blev LÆSØ MARKEDSFØRING ApS stiftet?

LÆSØ MARKEDSFØRING ApS blev stiftet 25. jan. 2012 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 14 år 9 mdr.

Er LÆSØ MARKEDSFØRING ApS stadig aktiv?

LÆSØ MARKEDSFØRING ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger LÆSØ MARKEDSFØRING ApS?

LÆSØ MARKEDSFØRING ApS har registreret adresse på Havnepladsen 1, 9940 Læsø i LÆSØ Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i LÆSØ MARKEDSFØRING ApS?

Den registrerede kapital i LÆSØ MARKEDSFØRING ApS er 210.000 kr.

Hvornår har LÆSØ MARKEDSFØRING ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 8. jun. 2017 og dækker perioden 1. jan. 2016 - 31. dec. 2016. I alt 5 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne LÆSØ MARKEDSFØRING ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af formanden og direktøren alene eller af den samlede bestyrelse

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1017462357
25. jan. 2012→17. maj 2018
6 år 3 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon40420505Nej
1. apr. 2013→17. maj 2018
5 år 1 mdr.
E-mail[email protected]Nej
1. apr. 2013→18. apr. 2016
3 år
E-mail[email protected]Nej
19. apr. 2016→17. maj 2018
2 år

Ledelse - historisk

25

Morten Jensen

LIKVIDATOR · Likvidator

Karsten Christensen

FORMAND · Bestyrelse

1 år 6 mdr.

Bent Abrahamsen Hesthaven

ADM. DIR. · Direktion

1 år 1 mdr.

Claus Nicolaj Pedersen

BESTYRELSE · Bestyrelse

3 år 5 mdr.

Ole Larsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

3 år 5 mdr.

Kennart Margo Vilsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 6 mdr.

Helle Pedersen

BESTYRELSE · Bestyrelse

4 år 6 mdr.

Bente Faldt Faurholt

BESTYRELSE · Bestyrelse

3 år 5 mdr.

Simon Kyhn-Madsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

4 år 5 mdr.

Lars Simon Rieks

BESTYRELSE · Bestyrelse

4 år 2 mdr.

Steinunn Larsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 6 mdr.

Bent Abrahamsen Hesthaven

næstformand · Bestyrelse

2 år 4 mdr.

Mette Odgaard

ADM. DIR. · Direktion

Anne Mette Ullitz Tybjerg

BESTYRELSE · Bestyrelse

1 år 11 mdr.

Jess Bent Jessen-Klixbüll

DIREKTION · Direktion

4 år 1 mdr.

Peter Singers

formand · Bestyrelse

4 år 1 mdr.
2012201320142015201620172018
NavnOrganFunktionPeriode
Morten JensenLikvidatorLIKVIDATOR
21. sep. 2017→17. maj 2018
7 mdr.
Karsten ChristensenBestyrelseFORMAND
10. mar. 2016→21. sep. 2017
1 år 6 mdr.
Bent Abrahamsen HesthavenDirektionADM. DIR.
29. jul. 2016→21. sep. 2017
1 år 1 mdr.
Claus Nicolaj PedersenBestyrelseBESTYRELSE
25. mar. 2014→21. sep. 2017
3 år 5 mdr.
Ole LarsenBestyrelseBESTYRELSE
25. mar. 2014→21. sep. 2017
3 år 5 mdr.
Kennart Margo VilsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
10. mar. 2016→21. sep. 2017
1 år 6 mdr.

Ejere - historisk

5

Læsø Turist- & Erhversforening

100 %

LÆSØ SALT A/S

15 %

4 år 11 mdr.

Færgeselskabet Læsø K/S

15 %

4 år 11 mdr.

LÆSØ KOMMUNE

15 %

4 år 11 mdr.

LÆSØ TURISTFORENING

33.3 %

200320062009201220152018
NavnTypeEjerandelPeriode
Læsø Turist- & ErhversforeningVIRKSOMHED100 %
1. jan. 2017→17. maj 2018
1 år 4 mdr.
LÆSØ SALT A/SVIRKSOMHED15 %
25. jan. 2012→1. jan. 2017
4 år 11 mdr.
Færgeselskabet Læsø K/SVIRKSOMHED15 %
25. jan. 2012→1. jan. 2017
4 år 11 mdr.
LÆSØ KOMMUNEVIRKSOMHED15 %
25. jan. 2012→1. jan. 2017
4 år 11 mdr.
LÆSØ TURISTFORENINGVIRKSOMHED33.3 %
25. jan. 2012→30. jun. 2001
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001915135
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId13
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. sep. 2026, 13:18
Sidst opdateret13. feb. 2019, 10:30
Antal P-enheder1