Gå til indhold
DESMI A/SNORMAL

CVR 34086796

DESMI A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 7. dec. 2011NørresundbyIkke-finansielle hovedsæders aktiviteter

DESMI A/S (CVR 34086796) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter", stiftet 7. dec. 2011, med hjemsted i Nørresundby og ca. 13 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

29.445.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

13

Ansatte

12

Årsværk

Interval: 10-19 ansatte

Regnskab og nøgletal for DESMI A/S

Regnskaber - nøgletal

15
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202523. jun. 2026Bjarke Brøns29. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202429. apr. 2025Morten Axel Petersen12. maj 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202330. apr. 2024Morten Axel Petersen17. maj 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 20228. maj 2023Henrik Sørensen11. maj 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202125. mar. 2022Jan Thaarup29. mar. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 20208. apr. 2021Jan Thaarup12. apr. 2021PDFXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--3. apr. 2020PDFXML
1. jan. 2018→31. dec. 2018--29. apr. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder DESMI A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Bjarke BrønsBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Hung Chung Humphrey LauBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Niels Erik OlsenBestyrelseFORMAND
Hung Chung Humphrey LauDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Flow Danish BidCo ApSVIRKSOMHED43312065100 %100 %31. okt. 2022

Stiftere

NavnTypeCVR
JAN THAARUP HOLDING ApSVIRKSOMHED27082742
STENSEMINDE HOLDING ApSVIRKSOMHED27082874
FLEXCEL ApSVIRKSOMHED27970346
HENRIK MØRKHOLT SØRENSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED28967969
OVE MÅRTENSSON HOLDING ApSVIRKSOMHED28974639
TOFTØJE INVEST ApSVIRKSOMHED28979932
Kaare PetersenPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
7. dec. 2011→29. apr. 2025
13 år 4 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
29. apr. 2025→nu
1 år 6 mdr.

Tidslinje

69

Hvad er der sket i DESMI A/S?

  1. 2026
  2. 29. juni 2026for 4 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 1. september 2025for 1,2 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Morten Axel Petersen·Bestyrelse

  5. 1. september 2025for 1,2 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Bjarke Brøns·Bestyrelse

  6. 12. maj 2025for 1,5 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  7. 29. april 2025for 1,5 år siden

    Revisor fratrådte

    BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  8. 29. april 2025for 1,5 år siden

    Revisor tiltrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  9. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter

    701010

  10. 2024
  11. 17. maj 2024for 2,5 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  12. 2023
  13. 15. juni 2023for 3,4 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Jan Thaarup·Bestyrelse

  14. 15. juni 2023for 3,4 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Morten Axel Petersen·Bestyrelse

  15. 11. maj 2023for 3,5 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  16. 8. maj 2023for 3,5 år siden

    Vedtægter ændret

  17. 8. maj 2023for 3,5 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Henrik Sørensen·Bestyrelse

  18. 8. maj 2023for 3,5 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Peter Bartram·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato7. dec. 2011
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste8. maj 2023
Revision fravalgtNej
Første regnskab7. dec. 2011 → 31. dec. 2011
ArkivnummerA/S504527
Brancheansv.kode0

Kontakt

Adresse

Tagholm 1
9400 Nørresundby
AALBORG Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er direkte eller gennem helt eller delvist ejede selskaber, at drive virksomhed med handel, håndværk, industri og forureningsbekæmpelse.

Tegningsregel

Selskabet forpligtes ved underskrift af formanden for bestyrelsen i forening med selskabets administrerende direktør eller af den samlede bestyrelse.

Branche

701010

Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1017352691
7. dec. 2011→nu
14 år 10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om DESMI A/S

Hvad laver DESMI A/S?

DESMI A/S er registreret i branchen "Ikke-finansielle hovedsæders aktiviteter" (branchekode 701010). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er direkte eller gennem helt eller delvist ejede selskaber, at drive virksomhed med handel, håndværk, industri og forureningsbekæmpelse.

Hvad er CVR-nummeret på DESMI A/S?

CVR-nummeret på DESMI A/S er 34086796. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK34086796.

Hvornår blev DESMI A/S stiftet?

DESMI A/S blev stiftet 7. dec. 2011 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 14 år 10 mdr.

Er DESMI A/S stadig aktiv?

Ja. DESMI A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer DESMI A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes DESMI A/S af Flow Danish BidCo ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i DESMI A/S?

Ledelsen består af Hung Chung Humphrey Lau (adm. dir.), Niels Erik Olsen (formand), Bjarke Brøns (bestyrelsesmedlem) og Hung Chung Humphrey Lau (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i DESMI A/S?

Hung Chung Humphrey Lau er registreret i direktionen hos DESMI A/S.

Hvor mange ansatte har DESMI A/S?

CVR opgør DESMI A/S til 13 ansatte og 12 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger DESMI A/S?

DESMI A/S har registreret adresse på Tagholm 1, 9400 Nørresundby i AALBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i DESMI A/S?

Den registrerede kapital i DESMI A/S er 29.445.000 kr.

Hvornår har DESMI A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 29. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 15 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for DESMI A/S?

DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for DESMI A/S.

Hvem kan tegne DESMI A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet forpligtes ved underskrift af formanden for bestyrelsen i forening med selskabets administrerende direktør eller af den samlede bestyrelse.

Historik5 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
DESMI GROUP A/S
7. dec. 2011→1. jan. 2012
25 dage
DESMI A/S
2. jan. 2012→nu
14 år 9 mdr.

Adressehistorik

2

Tagholm 1

Nørresundby

5 år 5 mdr.

Tagholm 1

Nørresundby

9 år 4 mdr.
20132015201720192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Tagholm 1, 9400 NørresundbyAALBORG
7. dec. 2011→6. jun. 2017
5 år 5 mdr.
Tagholm 1, 9400 NørresundbyAALBORG
7. jun. 2017→nu
9 år 4 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

7
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
20181110-10-1910-19
20171010-10-1910-19
20161110-10-1910-19
20151111-10-1910-19
20141111-10-1910-19
20131311-10-1910-19

Ledelse - historisk

11

Morten Axel Petersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 2 mdr.

Jan Thaarup

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Henrik Sørensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

11 år 5 mdr.

Peter Bartram

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 11 mdr.

Mette Vestergaard Jakobsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 år 7 mdr.

Poul Ingemann Knudsgaard

FORMAND · Bestyrelse

4 år 1 mdr.

Henrik Sørensen

ADM. DIR. · Direktion

10 år 11 mdr.

Bent Østergaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 år 11 mdr.

Freddy Frandsen

FORMAND · Bestyrelse

7 år

Morten Jensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Jens Kampmann

FORMAND · Bestyrelse

2013201520172019202120232025
NavnOrganFunktionPeriode
Morten Axel PetersenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
15. jun. 2023→1. sep. 2025
2 år 2 mdr.
Jan ThaarupBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
8. maj 2023→15. jun. 2023
1 mdr.
Henrik SørensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
7. dec. 2011→8. maj 2023
11 år 5 mdr.
Peter BartramBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
6. jun. 2019→8. maj 2023
3 år 11 mdr.
Mette Vestergaard JakobsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
23. sep. 2015→8. maj 2023
7 år 7 mdr.
Poul Ingemann KnudsgaardBestyrelseFORMAND
8. apr. 2019→8. maj 2023
4 år 1 mdr.

Ejere - historisk

3

JAN THAARUP HOLDING ApS

10 %

10 år 10 mdr.

STENSEMINDE HOLDING ApS

66.7 %

10 år 6 mdr.

STENSEMINDE HOLDING ApS

0 %

201320152017201920212023
NavnTypeEjerandelPeriode
JAN THAARUP HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
7. dec. 2011→31. okt. 2022
10 år 10 mdr.
STENSEMINDE HOLDING ApSVIRKSOMHED66.7 %
2. apr. 2012→31. okt. 2022
10 år 6 mdr.
STENSEMINDE HOLDING ApSVIRKSOMHED0 %
1. jan. 2012→1. apr. 2012
3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001883698
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId225
Fejl registreretNej
Sidst indlæst28. okt. 2026, 09:20
Sidst opdateret23. sep. 2026, 14:05
Antal P-enheder1