Gå til indhold
Imago Advisory ApsNORMAL

CVR 33575025

Imago Advisory Aps

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 15. mar. 2011HolteVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivningReklamebeskyttet

Imago Advisory Aps (CVR 33575025) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning", stiftet 15. mar. 2011, med hjemsted i Holte og ca. 1 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

80.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-06 (seneste estimat)

1

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for Imago Advisory Aps

Regnskaber - nøgletal

15
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 20255. mar. 2026Martin Blædel9. mar. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 20244. mar. 2025Martin Blædel5. mar. 2025PDFXML
1. jan. 202331. dec. 202326. feb. 2024Martin Blædel1. mar. 2024PDFXML
1. jan. 202231. dec. 20223. feb. 2023Martin Blædel6. feb. 2023PDFXML
1. jan. 202131. dec. 202124. jan. 2022Martin Blædel25. jan. 2022PDFXML
1. jan. 202031. dec. 2020--22. feb. 2021PDFXML
1. jan. 201931. dec. 2019--27. jan. 2020PDFXML
1. jan. 201831. dec. 2018--19. feb. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Imago Advisory Aps?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Martin BlædelDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Martin BlædelPERSON-100 %100 %15. mar. 2011

Stiftere

NavnTypeCVR
Martin BlædelPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
V & CO ANPARTSSELSKABOphørt
6. aug. 20126. aug. 2012

Tidslinje

30

Hvad er der sket i Imago Advisory Aps?

  1. 2026
  2. 9. marts 2026for 6 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 5. marts 2025for 1,5 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

    702000

  6. 2024
  7. 1. marts 2024for 2,6 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 2023
  9. 6. februar 2023for 3,6 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  10. 2022
  11. 25. januar 2022for 4,7 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  12. 2021
  13. 22. februar 2021for 5,6 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  14. 2020
  15. 27. januar 2020for 6,7 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  16. 2019
  17. 19. februar 2019for 7,6 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  18. 2018
  19. 16. april 2018for 8,4 år siden

    Binavn tilføjet: Coorg Aps

  20. 16. april 2018for 8,4 år siden

    Binavn tilføjet: Imago-Advisory Aps

  21. 15. april 2018for 8,4 år siden

    Navn ændret til Imago Advisory Aps

  22. 15. april 2018for 8,4 år siden

    Vedtægter ændret

  23. 7. februar 2018for 8,6 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2017 → 31. dec. 2017

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato15. mar. 2011
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste15. apr. 2018
Revision fravalgtJa
Første regnskab15. mar. 201131. dec. 2011
ArkivnummerApS490130
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Kong Valdemars Vej 29
2840 Holte
RUDERSDAL Kommune
Telefon53320320

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med management konsulent ydelser og hermed forbundet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af Martin Blædel

Branche

702000

Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1016722835
15. mar. 2011nu
15 år 6 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om Imago Advisory Aps

Hvad laver Imago Advisory Aps?

Imago Advisory Aps er registreret i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" (branchekode 702000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med management konsulent ydelser og hermed forbundet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Imago Advisory Aps?

CVR-nummeret på Imago Advisory Aps er 33575025. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK33575025.

Hvornår blev Imago Advisory Aps stiftet?

Imago Advisory Aps blev stiftet 15. mar. 2011 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 15 år 6 mdr.

Er Imago Advisory Aps stadig aktiv?

Ja. Imago Advisory Aps står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Imago Advisory Aps?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Imago Advisory Aps af Martin Blædel (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Imago Advisory Aps?

Ledelsen består af Martin Blædel (adm. dir.).

Hvem er direktør i Imago Advisory Aps?

Martin Blædel er registreret i direktionen hos Imago Advisory Aps.

Hvor mange ansatte har Imago Advisory Aps?

CVR opgør Imago Advisory Aps til 1 ansatte og 1 årsværk i juni 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Imago Advisory Aps?

Imago Advisory Aps har registreret adresse på Kong Valdemars Vej 29, 2840 Holte i RUDERSDAL Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Imago Advisory Aps?

Den registrerede kapital i Imago Advisory Aps er 80.000 kr.

Hvornår har Imago Advisory Aps sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 9. mar. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 15 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Imago Advisory Aps?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af Martin Blædel

Har Imago Advisory Aps andre navne?

Imago Advisory Aps er også registreret under binavnene Coorg Aps og Imago-Advisory Aps. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik5 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
COORG ApS
15. mar. 201114. apr. 2018
7 år
Imago Advisory Aps
15. apr. 2018nu
8 år 5 mdr.

Binavne

2
BinavnPeriode
Coorg Aps
16. apr. 2018nu
8 år 5 mdr.
Imago-Advisory Aps
16. apr. 2018nu
8 år 5 mdr.

Adressehistorik

2

Venøgade 18

København Ø

Kong Valdemars Vej 29

Holte

13 år 11 mdr.
20132016201920222025
AdresseKommunePeriode
Venøgade 18 5, 2100 København ØKØBENHAVN
15. mar. 20119. okt. 2012
1 år 6 mdr.
Kong Valdemars Vej 29, 2840 HolteRUDERSDAL
10. okt. 2012nu
13 år 11 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon53320320Nej
1. jul. 2013nu
13 år 2 mdr.
E-mail[email protected]Nej
15. mar. 201114. nov. 2024
13 år 7 mdr.
E-mail[email protected]Nej
15. nov. 2024nu
1 år 10 mdr.
HjemmesideWww.imago-advisory.comNej
15. nov. 2024nu
1 år 10 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

7
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201811-11
201711-11
201611-11
201511-11
201401-01
201301-01
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001847773
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId168
Fejl registreretNej
Sidst indlæst20. sep. 2026, 03:58
Sidst opdateret16. apr. 2025, 11:38
Antal P-enheder1