Gå til indhold
HAGSHOLM GRAFISK ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 32668682

HAGSHOLM GRAFISK ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 1. jan. 2010TjeleKommunikationsdesign og grafisk design

HAGSHOLM GRAFISK ApS (CVR 32668682) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Kommunikationsdesign og grafisk design", stiftet 1. jan. 2010, med hjemsted i Tjele og ca. 1 ansatte. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

500.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2015-06 (seneste estimat)

1

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for HAGSHOLM GRAFISK ApS

Regnskaber - nøgletal

4
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 201331. dec. 2013--15. jul. 2014PDFXML
1. jan. 201231. dec. 2012--4. jul. 2013PDFXML
1. jan. 201131. dec. 2011--8. jul. 2012
1. jan. 201031. dec. 2010--7. jun. 2011

Hvem ejer og leder HAGSHOLM GRAFISK ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
HAGSHOLM GRAFISK ApSVIRKSOMHED27088066

Revision

RevisorStatusPeriode
DANSK REVISION VIBORG REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKABOphørt
11. maj 201119. okt. 2015
4 år 5 mdr.

Tidslinje

22

Hvad er der sket i HAGSHOLM GRAFISK ApS?

  1. 2017
  2. 24. februar 2017for 9,6 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 24. februar 2017for 9,6 år siden

    Binavn slettet: HAGSHOLM GRAFISK ApS

  4. 24. februar 2017for 9,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Jan Gynther Hagsholm·EJERREGISTER

  5. 24. februar 2017for 9,6 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1015755829·P-nummer

  6. 2016
  7. 29. august 2016for 10 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  8. 2015
  9. 19. oktober 2015for 11 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  10. 19. oktober 2015for 11 år siden

    Fratrådte som direktion

    Birgitte Hagsholm·Direktion

  11. 19. oktober 2015for 11 år siden

    Revisor fratrådte

    DANSK REVISION VIBORG REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB·Revision

  12. 1. juli 2015for 11 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Jan Gynther Hagsholm·EJERREGISTER

  13. 2014
  14. 15. juli 2014for 12 år siden

    Regnskab for 2013 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2013 → 31. dec. 2013

  15. 2013
  16. 4. juli 2013for 13 år siden

    Regnskab for 2012 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2012 → 31. dec. 2012

  17. 2012
  18. 8. juli 2012for 14 år siden

    Regnskab for 2011 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2011 → 31. dec. 2011

  19. 2011
  20. 7. juni 2011for 15 år siden

    Regnskab for 2010 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2010 → 31. dec. 2010

  21. 11. maj 2011for 15 år siden

    Navn ændret til TANKEVIRKE ApS

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. jan. 2010
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste11. maj 2011
Revision fravalgtNej
Første regnskab1. jan. 201031. dec. 2010
ArkivnummerApS467250
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Randersvej 16
8830 Tjele
VIBORG Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at yde virksomheder rådgivning indenfor strategi og kommunikation samt yde grafisk design og produktion samt beslægtede ydelser

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktionen.

Branche

741020

Kommunikationsdesign og grafisk design

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om HAGSHOLM GRAFISK ApS

Hvad laver HAGSHOLM GRAFISK ApS?

HAGSHOLM GRAFISK ApS er registreret i branchen "Kommunikationsdesign og grafisk design" (branchekode 741020). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at yde virksomheder rådgivning indenfor strategi og kommunikation samt yde grafisk design og produktion samt beslægtede ydelser

Hvad er CVR-nummeret på HAGSHOLM GRAFISK ApS?

CVR-nummeret på HAGSHOLM GRAFISK ApS er 32668682. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK32668682.

Hvornår blev HAGSHOLM GRAFISK ApS stiftet?

HAGSHOLM GRAFISK ApS blev stiftet 1. jan. 2010 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 16 år 8 mdr.

Er HAGSHOLM GRAFISK ApS stadig aktiv?

HAGSHOLM GRAFISK ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har HAGSHOLM GRAFISK ApS?

CVR opgør HAGSHOLM GRAFISK ApS til 1 ansatte og 1 årsværk i juni 2015. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger HAGSHOLM GRAFISK ApS?

HAGSHOLM GRAFISK ApS har registreret adresse på Randersvej 16, 8830 Tjele i VIBORG Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i HAGSHOLM GRAFISK ApS?

Den registrerede kapital i HAGSHOLM GRAFISK ApS er 500.000 kr.

Hvornår har HAGSHOLM GRAFISK ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 15. jul. 2014 og dækker perioden 1. jan. 2013 - 31. dec. 2013. I alt 4 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne HAGSHOLM GRAFISK ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1015755829
1. jan. 201024. feb. 2017
7 år 1 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
HAGSHOLM GRAFISK ApS
1. jan. 201010. maj 2011
1 år 4 mdr.
TANKEVIRKE ApS
11. maj 201124. feb. 2017
5 år 9 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
HAGSHOLM GRAFISK ApS
1. jan. 201024. feb. 2017
7 år 1 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

1
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201501-01

Ledelse - historisk

1

Birgitte Hagsholm

DIREKTION · Direktion

5 år 9 mdr.
2010201120122013201420152016
NavnOrganFunktionPeriode
Birgitte HagsholmDirektionDIREKTION
1. jan. 201019. okt. 2015
5 år 9 mdr.

Ejere - historisk

1

Jan Gynther Hagsholm

100 %

1 år 7 mdr.
20162017
NavnTypeEjerandelPeriode
Jan Gynther HagsholmPERSON100 %
1. jul. 201524. feb. 2017
1 år 7 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001793222
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId17
Fejl registreretNej
Sidst indlæst17. sep. 2026, 00:30
Sidst opdateret28. jan. 2021, 02:12
Antal P-enheder1