Kapital
Selskabskapital
138.750 kr.
Beskæftigelse - seneste
2026-08 (seneste estimat)
9
Ansatte
7
Årsværk
Interval: 5-9 ansatte
Regnskab og nøgletal for Sustain Solutions ApS
Regnskaber - nøgletal
12Regnskaber - offentliggørelser
| Regnskabsperiode | Godkendt | Dirigent | Offentliggjort | Dokumenter |
|---|---|---|---|---|
| 1. jul. 2024→30. jun. 2025 | 18. dec. 2025 | Jesper Hem | 19. dec. 2025 | iXBRLXML |
| 1. jul. 2023→30. jun. 2024 | 20. dec. 2024 | Jesper Hem | 26. dec. 2024 | PDFXML |
| 1. jul. 2022→30. jun. 2023 | 24. okt. 2023 | Jesper Hem | 27. okt. 2023 | PDFXML |
| 1. jul. 2021→30. jun. 2022 | 28. nov. 2022 | Jesper Hem | 2. dec. 2022 | PDFXML |
| 1. jul. 2020→30. jun. 2021 | 21. nov. 2021 | Jesper Hem | 22. nov. 2021 | PDFXML |
| 1. jul. 2019→30. jun. 2020 | - | - | 14. dec. 2020 | PDFXML |
| 1. jul. 2018→30. jun. 2019 | - | - | 13. nov. 2019 | PDFXML |
| 1. jul. 2017→30. jun. 2018 | - | - | 5. dec. 2018 | PDFXML |
Hvem ejer og leder Sustain Solutions ApS?
Ledelse - aktuel
| Navn | Organ | Funktion |
|---|---|---|
| John Albertsen | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM |
| Dewi Dylander | Bestyrelse | FORMAND |
| Christian Andreas Niepoort | Bestyrelse | BESTYRELSESMEDLEM |
| Christian Andreas Niepoort | Direktion | DIREKTØR |
Ejere - aktuelle
4| Navn | Type | CVR | Ejerandel | Stemmeret | Aktiv fra |
|---|---|---|---|---|---|
| NIEPOORT HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 31893267 | 50 % | 50 % | 24. sep. 2019 |
| JOHN ALBERTSEN HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 32280617 | 20 % | 20 % | 19. dec. 2023 |
| BUILDING LAB HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 31893666 | 5 % | 5 % | 1. okt. 2019 |
| K2 HEM HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 36434597 | 5 % | 5 % | 1. okt. 2019 |
Stiftere
| Navn | Type | CVR |
|---|---|---|
| NIEPOORT HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 31893267 |
| BUILDING LAB HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 31893666 |
Revision
| Revisor | Status | Periode |
|---|---|---|
| INPACT HOLDING A/S | Aktiv | 23. aug. 2019→nu 7 år 2 mdr. |
| VICH 4539 A/S | Ophørt | 25. apr. 2013→30. nov. 2015 2 år 7 mdr. |
| DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB | Ophørt | 30. nov. 2015→30. jun. 2019 3 år 7 mdr. |
Tidslinje
74Hvad er der sket i Sustain Solutions ApS?
- 2025
- 19. december 2025for 11 mdr. siden
Regnskab for 2025 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025
- 1. januar 2025for 1,8 år siden
Branche ændret til Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.
749990
- 2024
- 26. december 2024for 1,9 år siden
Regnskab for 2024 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 30. jun. 2024
- 11. oktober 2024for 2,1 år siden
Vedtægter ændret
- 11. oktober 2024for 2,1 år siden
Tiltrådte som bestyrelsesmedlem
John Albertsen·Bestyrelse
- 11. oktober 2024for 2,1 år siden
Tiltrådte som bestyrelsesmedlem
Christian Andreas Niepoort·Bestyrelse
- 11. oktober 2024for 2,1 år siden
Tiltrådte som formand
Dewi Dylander·Bestyrelse
- 2023
- 19. december 2023for 2,9 år siden
Kapital ændret til 138.750 kr.
- 19. december 2023for 2,9 år siden
Vedtægter ændret
- 19. december 2023for 2,9 år siden
Ejerandel ophørte: 15 %
SUSTAINAIR.DK ApS·EJERREGISTER
- 19. december 2023for 2,9 år siden
Ejerandel registreret: 20 %
JOHN ALBERTSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER
- 27. oktober 2023for 3 år siden
Regnskab for 2023 offentliggjort
Regnskabsperiode 1. jul. 2022 → 30. jun. 2023
- 6. oktober 2023for 3,1 år siden
Adresse flyttet til Lyngby Hovedgade 102, 2800 Kongens Lyngby
LYNGBY-TAARBÆK Kommune
- 6. oktober 2023for 3,1 år siden
Ejerandel ophørte: 10 %
H.A.L. HOLDING ApS·EJERREGISTER
Stamdata
Kontakt
Adresse
Lyngby Hovedgade 1022800 Kongens Lyngby
LYNGBY-TAARBÆK Kommune
Formål
Selskabets formål er at drive virksomhed med handel og udvikling samt rådgivning og udførelse af opgaver inden for byggeri og bygningsrenovering samt hermed beslægtet virksomhed.
Tegningsregel
Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede bestyrelse i forening.
Branche
Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.
Primær NACE-branche
Forvaltning af kapitalmarkeder
Bibranche 1
Produktionsenheder
1| P-nummer | Periode |
|---|---|
| 1018448803 | 25. apr. 2013→nu 13 år 6 mdr. |
Ofte stillede spørgsmål
14Ofte stillede spørgsmål om Sustain Solutions ApS
Hvad laver Sustain Solutions ApS?
Sustain Solutions ApS er registreret i branchen "Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n." (branchekode 749990). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Forvaltning af kapitalmarkeder. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med handel og udvikling samt rådgivning og udførelse af opgaver inden for byggeri og bygningsrenovering samt hermed beslægtet virksomhed.
Hvad er CVR-nummeret på Sustain Solutions ApS?
CVR-nummeret på Sustain Solutions ApS er 32337740. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK32337740.
Hvornår blev Sustain Solutions ApS stiftet?
Sustain Solutions ApS blev stiftet 25. apr. 2013 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 13 år 6 mdr.
Er Sustain Solutions ApS stadig aktiv?
Ja. Sustain Solutions ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.
Hvem ejer Sustain Solutions ApS?
Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Sustain Solutions ApS af NIEPOORT HOLDING ApS (50 %), JOHN ALBERTSEN HOLDING ApS (20 %), BUILDING LAB HOLDING ApS (5 %) og K2 HEM HOLDING ApS (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.
Hvem sidder i ledelsen i Sustain Solutions ApS?
Ledelsen består af Christian Andreas Niepoort (direktør), Dewi Dylander (formand), John Albertsen (bestyrelsesmedlem) og Christian Andreas Niepoort (bestyrelsesmedlem).
Hvem er direktør i Sustain Solutions ApS?
Christian Andreas Niepoort er registreret i direktionen hos Sustain Solutions ApS.
Hvor mange ansatte har Sustain Solutions ApS?
CVR opgør Sustain Solutions ApS til 9 ansatte og 7 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.
Hvor ligger Sustain Solutions ApS?
Sustain Solutions ApS har registreret adresse på Lyngby Hovedgade 102, 2800 Kongens Lyngby i LYNGBY-TAARBÆK Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.
Hvor stor er selskabskapitalen i Sustain Solutions ApS?
Den registrerede kapital i Sustain Solutions ApS er 138.750 kr.
Hvornår har Sustain Solutions ApS sidst offentliggjort regnskab?
Seneste regnskab blev offentliggjort 19. dec. 2025 og dækker perioden 1. jul. 2024 - 30. jun. 2025. I alt 12 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.
Hvem er revisor for Sustain Solutions ApS?
INPACT HOLDING A/S er registreret som revisor for Sustain Solutions ApS.
Hvem kan tegne Sustain Solutions ApS?
Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør eller af den samlede bestyrelse i forening.
Har Sustain Solutions ApS andre navne?
Sustain Solutions ApS er også registreret under binavnene SustainAir ApS, SustainLight ApS, SustainTech ApS og SustianPower ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.
Historik7 afsnit
Navnehistorik
3| Navn | Periode |
|---|---|
| SUSTAINAIR.DK ApS | 25. apr. 2013→13. jun. 2013 1 mdr. |
| SUSTAINAIR ApS | 14. jun. 2013→11. maj 2015 1 år 10 mdr. |
| Sustain Solutions ApS | 12. maj 2015→nu 11 år 5 mdr. |
Binavne
4| Binavn | Periode |
|---|---|
| SustainAir ApS | 12. maj 2015→nu 11 år 5 mdr. |
| SustainLight ApS | 12. maj 2015→nu 11 år 5 mdr. |
| SustainTech ApS | 12. maj 2015→nu 11 år 5 mdr. |
| SustianPower ApS | 12. maj 2015→nu 11 år 5 mdr. |
Adressehistorik
8Bragesgade 10B
København N
Bragesgade 10B
København N
Rønnegade 1
København Ø
Rønnegade 1
København Ø
Bragesgade 10E
København N
Bragesgade 8B
København N
Stigaardsvej 9
Hellerup
Lyngby Hovedgade 102
Kongens Lyngby
| Adresse | Kommune | Periode |
|---|---|---|
| Bragesgade 10B 1, 2200 København N | KØBENHAVN | 25. apr. 2013→13. jun. 2013 1 mdr. |
| Bragesgade 10B 1, 2200 København N | KØBENHAVN | 14. jun. 2013→10. sep. 2013 2 mdr. |
| Rønnegade 1 st, 2100 København Ø | KØBENHAVN | 11. sep. 2013→19. jan. 2014 4 mdr. |
| Rønnegade 1 5, 2100 København Ø | KØBENHAVN | 20. jan. 2014→25. feb. 2021 7 år 1 mdr. |
| Bragesgade 10E, 2200 København N | KØBENHAVN | 26. feb. 2021→28. okt. 2021 8 mdr. |
| Bragesgade 8B, 2200 København N | KØBENHAVN | 29. okt. 2021→5. feb. 2023 1 år 3 mdr. |
Kontakthistorik
| Type | Oplysning | Hemmelig | Periode |
|---|---|---|---|
| Hjemmeside | www.sustain.dk | Nej | 6. feb. 2023→nu 3 år 8 mdr. |
Beskæftigelse - årshistorik
5| År | Ansatte | Årsværk | Inkl. ejere | Interval (ansatte) | Interval (årsværk) |
|---|---|---|---|---|---|
| 2018 | 6 | 10 | - | 5-9 | 10-19 |
| 2017 | 15 | 12 | - | 10-19 | 10-19 |
| 2016 | 14 | 8 | - | 10-19 | 5-9 |
| 2015 | 7 | 3 | - | 5-9 | 2-4 |
| 2014 | 2 | 1 | - | 2-4 | 1 |
Ledelse - historisk
1Mikkel Andreas Thomassen
DIREKTØR · Direktion
| Navn | Organ | Funktion | Periode |
|---|---|---|---|
| Mikkel Andreas Thomassen | Direktion | DIREKTØR | 25. apr. 2013→4. mar. 2021 7 år 10 mdr. |
Ejere - historisk
9SUSTAINAIR.DK ApS
15 %
H.A.L. HOLDING ApS
10 %
BUILDING LAB HOLDING ApS
10 %
K2 HEM HOLDING ApS
10 %
NIEPOORT HOLDING ApS
90 %
Christian Andreas Niepoort
50 %
Mikkel Andreas Thomassen
33.3 %
NIEPOORT HOLDING ApS
50 %
BUILDING LAB HOLDING ApS
33.3 %
| Navn | Type | Ejerandel | Periode |
|---|---|---|---|
| SUSTAINAIR.DK ApS | VIRKSOMHED | 15 % | 6. okt. 2023→19. dec. 2023 2 mdr. |
| H.A.L. HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 10 % | 22. jan. 2020→6. okt. 2023 3 år 8 mdr. |
| BUILDING LAB HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 10 % | 26. jun. 2019→30. sep. 2019 3 mdr. |
| K2 HEM HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 10 % | 2. jan. 2019→30. sep. 2019 8 mdr. |
| NIEPOORT HOLDING ApS | VIRKSOMHED | 90 % | 26. jun. 2019→23. sep. 2019 2 mdr. |
| Christian Andreas Niepoort | PERSON | 50 % | 12. maj 2015→12. maj 2015 |