Gå til indhold
Crystal Bay VIP ApSNORMAL

CVR 31942292

Crystal Bay VIP ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 22. jan. 2009HelsingørAnden udlejning af boligerReklamebeskyttet

Crystal Bay VIP ApS (CVR 31942292) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden udlejning af boliger", stiftet 22. jan. 2009 og med hjemsted i Helsingør. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

4.300.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Crystal Bay VIP ApS

Regnskaber - nøgletal

17
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→30. sep. 202514. nov. 2025Bo Bay Hougaard5. dec. 2025iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 20248. maj 2025Bo Bay Hougaard2. jun. 2025PDFXML
1. okt. 2022→31. dec. 202330. jun. 2024Bo Bay Hougaard2. jul. 2024PDFXML
1. okt. 2021→30. sep. 202226. mar. 2023Bo Bay Hougaard5. apr. 2023PDFXML
1. okt. 2020→30. sep. 202128. feb. 2022Bo Bay Hougaard14. mar. 2022PDFXML
1. okt. 2019→30. sep. 202031. jan. 2021Bo Bay Hougaard2. mar. 2021PDFXML
1. okt. 2018→30. sep. 2019--25. feb. 2020PDFXML
1. jan. 2018→30. sep. 2018--7. mar. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Crystal Bay VIP ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Bo Bay HougaardBestyrelseFORMAND
Poul KristiansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jeanne Bay HougaardDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

3
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
B. Hougård Holding ApSVIRKSOMHED2423936550 %50 %31. mar. 2016
Claus Gemal RasmussenPERSON-5 %5 %24. jun. 2011
PP KRISTIANSEN INVEST ApSVIRKSOMHED279879820 %5 %17. nov. 2010

Stiftere

NavnTypeCVR
Lars PedersenPERSON-
Dorthe ViborgPERSON-
Poul KristiansenPERSON-
Morten Birk BellingPERSON-
Håkon JørgensenPERSON-
Claus Gemal RasmussenPERSON-
ApS JBGO 930VIRKSOMHED13079994
M.B. JORD & BETON HOLDING ApSVIRKSOMHED26490553
OHN INVEST ApSVIRKSOMHED27493092
PP KRISTIANSEN INVEST ApSVIRKSOMHED27987982
VISIT SUN DANMARK ApSVIRKSOMHED30501195
KM MOTOR EGTVED ApSVIRKSOMHED30504275
JYSK QUALITY SUPPORT ApSVIRKSOMHED31252067
HA. J HOLDING ApSVIRKSOMHED31619386
ApS KBUS 17 NR. 6580VIRKSOMHED31623979
THAI-INVEST ApSVIRKSOMHED31895987

Revision

RevisorStatusPeriode
PHS 138 ApSOphørt
20. okt. 2010→1. feb. 2011
3 mdr.
A/S AF 10.08. 1998 HERNINGOphørt
22. jan. 2009→20. okt. 2010
1 år 8 mdr.
VISTISEN & LUNDE NIELSEN, STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKABOphørt
22. jan. 2009→22. jan. 2009
AAEN & CO. STATSAUTORISEREDE REVISORER P/SOphørt
2. mar. 2012→9. mar. 2011

Tidslinje

87

Hvad er der sket i Crystal Bay VIP ApS?

  1. 2025
  2. 5. december 2025for 11 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 30. sep. 2025

  3. 18. august 2025for 1,2 år siden

    Vedtægter ændret

  4. 2. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 13. januar 2025for 1,8 år siden

    Adresse flyttet til Sæbyvej 6, 3000 Helsingør

    HELSINGØR Kommune

  6. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Anden udlejning af boliger

    682030

  7. 2024
  8. 2. juli 2024for 2,3 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2022 → 31. dec. 2023

  9. 23. april 2024for 2,5 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    Henrik Duhn·EJERREGISTER

  10. 23. april 2024for 2,5 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Henrik Duhn·Bestyrelse

  11. 2023
  12. 20. december 2023for 2,9 år siden

    Vedtægter ændret

  13. 5. april 2023for 3,6 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2021 → 30. sep. 2022

  14. 26. marts 2023for 3,6 år siden

    Adresse flyttet til Opheliavej 1A st, 3000 Helsingør

    HELSINGØR Kommune

  15. 26. marts 2023for 3,6 år siden

    Revisor fratrådte

    AAEN & CO. STATSAUTORISEREDE REVISORER P/S·Revision

  16. 2022
  17. 14. marts 2022for 4,6 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2020 → 30. sep. 2021

  18. 2021
  19. 2. marts 2021for 5,7 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2019 → 30. sep. 2020

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato22. jan. 2009
Regnskabsår1. oktober → 30. september
Vedtægt seneste18. aug. 2025
Revision fravalgtJa
Første regnskab22. jan. 2009 → 31. dec. 2009
ArkivnummerApS449745
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Sæbyvej 6
3000 Helsingør
HELSINGØR Kommune
Telefon26122040

Formål

Selskabets formål er investering samt køb, salg, udlejning og administration af fast ejendom i Thailand, samt hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren i forening med et bestyrelsesmedlem og/eller 2 bestyrelsesmedlemmer i forening

Branche

682030

Anden udlejning af boliger

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1015017070
22. jan. 2009→nu
17 år 9 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Crystal Bay VIP ApS

Hvad laver Crystal Bay VIP ApS?

Crystal Bay VIP ApS er registreret i branchen "Anden udlejning af boliger" (branchekode 682030). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er investering samt køb, salg, udlejning og administration af fast ejendom i Thailand, samt hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Crystal Bay VIP ApS?

CVR-nummeret på Crystal Bay VIP ApS er 31942292. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK31942292.

Hvornår blev Crystal Bay VIP ApS stiftet?

Crystal Bay VIP ApS blev stiftet 22. jan. 2009 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 17 år 9 mdr.

Er Crystal Bay VIP ApS stadig aktiv?

Ja. Crystal Bay VIP ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Crystal Bay VIP ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Crystal Bay VIP ApS af B. Hougård Holding ApS (50 %), Claus Gemal Rasmussen (5 %) og PP KRISTIANSEN INVEST ApS (0 % af kapitalen, 5 % af stemmerne). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Crystal Bay VIP ApS?

Ledelsen består af Jeanne Bay Hougaard (direktør), Bo Bay Hougaard (formand) og Poul Kristiansen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Crystal Bay VIP ApS?

Jeanne Bay Hougaard er registreret i direktionen hos Crystal Bay VIP ApS.

Hvor ligger Crystal Bay VIP ApS?

Crystal Bay VIP ApS har registreret adresse på Sæbyvej 6, 3000 Helsingør i HELSINGØR Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Crystal Bay VIP ApS?

Den registrerede kapital i Crystal Bay VIP ApS er 4.300.000 kr.

Hvornår har Crystal Bay VIP ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 5. dec. 2025 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 30. sep. 2025. I alt 17 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Crystal Bay VIP ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren i forening med et bestyrelsesmedlem og/eller 2 bestyrelsesmedlemmer i forening

Har Crystal Bay VIP ApS andre navne?

Crystal Bay VIP ApS er også registreret under binavnet Prestige Living ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik6 afsnit

Navnehistorik

3
NavnPeriode
CRYSTAL BAY VIP ApS
22. jan. 2009→23. apr. 2012
3 år 3 mdr.
PRESTIGE LIVING ApS
24. apr. 2012→2. apr. 2015
2 år 11 mdr.
Crystal Bay VIP ApS
3. apr. 2015→nu
11 år 6 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
Prestige Living ApS
8. apr. 2015→nu
11 år 6 mdr.

Adressehistorik

10

Allegade 1E

Horsens

Ladelundsvej 11

Silkeborg

Tietgensvej 17

Silkeborg

Kirkebjerg Parkvej 7

Brøndby

Hammerholmen 47

Hvidovre

Nordre Strandvej 10

Helsingør

3 år 8 mdr.

Nordre Strandvej 10

Helsingør

Hellebækvej 4B

Helsingør

Opheliavej 1A

Helsingør

Sæbyvej 6

Helsingør

201120142017202020232026
AdresseKommunePeriode
Allegade 1E, 8700 HorsensHORSENS
22. jan. 2009→28. okt. 2010
1 år 9 mdr.
Ladelundsvej 11, 8600 SilkeborgSILKEBORG
29. okt. 2010→24. aug. 2011
9 mdr.
Tietgensvej 17, 8600 SilkeborgSILKEBORG
25. aug. 2011→23. apr. 2012
7 mdr.
Kirkebjerg Parkvej 7, 2605 BrøndbyBRØNDBY
24. apr. 2012→17. dec. 2014
2 år 7 mdr.
Hammerholmen 47, 2650 HvidovreHVIDOVRE
18. dec. 2014→17. jan. 2015
30 dage
Nordre Strandvej 10, 3000 HelsingørHELSINGØR
18. jan. 2015→7. okt. 2018
3 år 8 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon26122040Nej
18. jan. 2015→nu
11 år 9 mdr.
E-mail[email protected]Nej
15. maj 2014→17. jan. 2015
8 mdr.
E-mail[email protected]Nej
18. jan. 2015→nu
11 år 9 mdr.

Ledelse - historisk

10

Henrik Duhn

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

9 år 3 mdr.

Bo Bay Hougaard

DIREKTØR · Direktion

Morten Mathiesen

FORMAND · Bestyrelse

4 år 2 mdr.

Mario Damian Seminara

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 10 mdr.

Morten Mathiesen

ADM. DIR. · Direktion

Bjarne Kjersner

DIREKTØR · Direktion

Henrik Bo Jacobsen

DIREKTØR · Direktion

Per Bomholt Holmgaard

DIREKTØR · Direktion

Morten Olsen

DIREKTØR · Direktion

Peter Guldborg Jensen

DIREKTØR · Direktion

20102012201420162018202020222024
NavnOrganFunktionPeriode
Henrik DuhnBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
18. jan. 2015→23. apr. 2024
9 år 3 mdr.
Bo Bay HougaardDirektionDIREKTØR
18. jan. 2015→1. jun. 2016
1 år 4 mdr.
Morten MathiesenBestyrelseFORMAND
16. mar. 2012→1. jun. 2016
4 år 2 mdr.
Mario Damian SeminaraBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. mar. 2012→18. jan. 2015
2 år 10 mdr.
Morten MathiesenDirektionADM. DIR.
5. feb. 2013→18. jan. 2015
1 år 11 mdr.
Bjarne KjersnerDirektionDIREKTØR
16. mar. 2012→5. feb. 2013
10 mdr.

Ejere - historisk

3

Henrik Duhn

10 %

10 år 8 mdr.

Bo Bay Hougaard

20 %

ApS STAKE NR. 1444

25 %

5 år 1 mdr.
2012201420162018202020222024
NavnTypeEjerandelPeriode
Henrik DuhnPERSON10 %
1. aug. 2013→23. apr. 2024
10 år 8 mdr.
Bo Bay HougaardPERSON20 %
18. feb. 2015→30. mar. 2016
1 år 1 mdr.
ApS STAKE NR. 1444VIRKSOMHED25 %
1. feb. 2011→30. mar. 2016
5 år 1 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001724883
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId24
Fejl registreretNej
Sidst indlæst29. okt. 2026, 02:23
Sidst opdateret2. jul. 2026, 10:13
Antal P-enheder1