Gå til indhold
Svinninge Ejendomme A/SNORMAL

CVR 31935423

Svinninge Ejendomme A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 22. dec. 2008SvinningeUdlejning af erhvervsejendomme

Svinninge Ejendomme A/S (CVR 31935423) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme", stiftet 22. dec. 2008 og med hjemsted i Svinninge. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

630.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Svinninge Ejendomme A/S

Regnskaber - nøgletal

18
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20259. apr. 2026Bjarne Becker Iversen23. apr. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202418. mar. 2025Bjarne Becker Iversen20. mar. 2025PDFXML
1. jul. 2023→31. dec. 202328. jun. 2024Bjarne Becker Iversen2. jul. 2024PDFXML
1. jul. 2022→30. jun. 20238. nov. 2023Bjarne Becker Iversen14. nov. 2023PDFXML
1. jul. 2021→30. jun. 20229. nov. 2022Bjarne Becker Iversen15. nov. 2022PDFXML
1. jul. 2020→30. jun. 202110. nov. 2021Bjarne Becker Iversen25. nov. 2021PDFXML
1. jul. 2019→30. jun. 202012. nov. 2020Bjarne Becker Iversen20. nov. 2020PDFXML
1. jul. 2018→30. jun. 2019--22. nov. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Svinninge Ejendomme A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Benny Evan JørgensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Jerrik Spang PetersenBestyrelseFORMAND
Simon Eschen JørgensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Benny Evan JørgensenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

4
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
SISABE HOLDING ApSVIRKSOMHED3547864725 %25 %24. aug. 2026
CHIP HOLDING ApSVIRKSOMHED3547870125 %25 %24. aug. 2026
BEJ HOLDING SVINNINGE ApSVIRKSOMHED3146758620 %20 %11. apr. 2026
JSP HOLDING HØRVE ApSVIRKSOMHED3146767520 %20 %11. apr. 2026

Stiftere

NavnTypeCVR
BEJ HOLDING SVINNINGE ApSVIRKSOMHED31467586
BECKER HOLDING HØRVE ApSVIRKSOMHED31467632
JSP HOLDING HØRVE ApSVIRKSOMHED31467675
SN HOLDING ApSVIRKSOMHED31467705
LZ HOLDING HØRVE ApSVIRKSOMHED31467756
NYHOLM HOLDING HØRVE ApSVIRKSOMHED31758637

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE NR. 4820Ophørt
16. apr. 2010→11. mar. 2009
REVISORGÅRDEN HOLBÆK REGISTRERET REVISORANPARTSSELSKABOphørt
11. mar. 2009→16. apr. 2010
1 år 1 mdr.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
1. jul. 2011→nu
15 år 3 mdr.

Tidslinje

104

Hvad er der sket i Svinninge Ejendomme A/S?

  1. 2026
  2. 24. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    Holbæk Fjord Ejendomme A/S·EJERREGISTER

  3. 24. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    SISABE HOLDING ApS·EJERREGISTER

  4. 24. august 2026for 2 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 25 %

    CHIP HOLDING ApS·EJERREGISTER

  5. 1. juli 2026for 4 mdr. siden

    Branche ændret til Udlejning af erhvervsejendomme

    682040

  6. 23. april 2026for 6 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  7. 11. april 2026for 7 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    FLEMMING JØRGENSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  8. 11. april 2026for 7 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 15 %

    BECKER HOLDING HØRVE ApS·EJERREGISTER

  9. 11. april 2026for 7 mdr. siden

    Ejerandel ophørte: 5 %

    ZACHARIASSEN HOLDING HØRVE ApS·EJERREGISTER

  10. 11. april 2026for 7 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    BEJ HOLDING SVINNINGE ApS·EJERREGISTER

  11. 11. april 2026for 7 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 20 %

    JSP HOLDING HØRVE ApS·EJERREGISTER

  12. 11. april 2026for 7 mdr. siden

    Ejerandel registreret: 50 %

    Holbæk Fjord Ejendomme A/S·EJERREGISTER

  13. 11. april 2026for 7 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Jesper Jan Zachariassen·Bestyrelse

  14. 11. april 2026for 7 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Bjarne Becker Iversen·Bestyrelse

  15. 11. april 2026for 7 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Flemming Aabech Jørgensen·Bestyrelse

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato22. dec. 2008
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste22. maj 2024
Revision fravalgtNej
Første regnskab22. dec. 2008 → 30. jun. 2009
ArkivnummerA/S449165
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Hovedgaden 68
4520 Svinninge
HOLBÆK Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at erhverve ejendomme og eje selskaber samt aktieposter og drive disse.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør og et bestyrelsesmedlem i forening eller af den samlede bestyrelse.

Branche

682040

Udlejning af erhvervsejendomme

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1014990069
22. dec. 2008→nu
17 år 10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om Svinninge Ejendomme A/S

Hvad laver Svinninge Ejendomme A/S?

Svinninge Ejendomme A/S er registreret i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme" (branchekode 682040). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at erhverve ejendomme og eje selskaber samt aktieposter og drive disse.

Hvad er CVR-nummeret på Svinninge Ejendomme A/S?

CVR-nummeret på Svinninge Ejendomme A/S er 31935423. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK31935423.

Hvornår blev Svinninge Ejendomme A/S stiftet?

Svinninge Ejendomme A/S blev stiftet 22. dec. 2008 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 17 år 10 mdr.

Er Svinninge Ejendomme A/S stadig aktiv?

Ja. Svinninge Ejendomme A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Svinninge Ejendomme A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Svinninge Ejendomme A/S af SISABE HOLDING ApS (25 %), CHIP HOLDING ApS (25 %), BEJ HOLDING SVINNINGE ApS (20 %) og JSP HOLDING HØRVE ApS (20 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Svinninge Ejendomme A/S?

Ledelsen består af Benny Evan Jørgensen (direktør), Jerrik Spang Petersen (formand), Benny Evan Jørgensen (bestyrelsesmedlem) og Simon Eschen Jørgensen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Svinninge Ejendomme A/S?

Benny Evan Jørgensen er registreret i direktionen hos Svinninge Ejendomme A/S.

Hvor ligger Svinninge Ejendomme A/S?

Svinninge Ejendomme A/S har registreret adresse på Hovedgaden 68, 4520 Svinninge i HOLBÆK Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Svinninge Ejendomme A/S?

Den registrerede kapital i Svinninge Ejendomme A/S er 630.000 kr.

Hvornår har Svinninge Ejendomme A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 23. apr. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 18 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Svinninge Ejendomme A/S?

PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Svinninge Ejendomme A/S.

Hvem kan tegne Svinninge Ejendomme A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør og et bestyrelsesmedlem i forening eller af den samlede bestyrelse.

Historik4 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
EJENDOMSSELSKABET KILDEHAVEN A/S
22. dec. 2008→27. nov. 2023
14 år 11 mdr.
Svinninge Ejendomme A/S
28. nov. 2023→nu
2 år 11 mdr.

Adressehistorik

3

Hovedgaden 95

Svinninge

9 år 9 mdr.

Hovedgaden 95

Svinninge

5 år 1 mdr.

Hovedgaden 68

Svinninge

2 år 11 mdr.
201120142017202020232026
AdresseKommunePeriode
Hovedgaden 95, 4520 SvinningeHOLBÆK
22. dec. 2008→3. okt. 2018
9 år 9 mdr.
Hovedgaden 95, 4520 SvinningeHOLBÆK
4. okt. 2018→27. nov. 2023
5 år 1 mdr.
Hovedgaden 68, 4520 SvinningeHOLBÆK
28. nov. 2023→nu
2 år 11 mdr.

Ledelse - historisk

9

Jesper Jan Zachariassen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

17 år 3 mdr.

Bjarne Becker Iversen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

17 år 3 mdr.

Flemming Aabech Jørgensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

16 år 2 mdr.

Lars Tonsgaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

14 år 5 mdr.

Søren Peter Nielsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

15 år 6 mdr.

Majbritt Nyholm

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

14 år 10 mdr.

Jørgen Nyholm

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 11 mdr.

Majbritt Nyholm

DIREKTØR · Direktion

12 år 1 mdr.

Jerrik Spang Petersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

201120142017202020232026
NavnOrganFunktionPeriode
Jesper Jan ZachariassenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
22. dec. 2008→11. apr. 2026
17 år 3 mdr.
Bjarne Becker IversenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
22. dec. 2008→11. apr. 2026
17 år 3 mdr.
Flemming Aabech JørgensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
18. jan. 2010→11. apr. 2026
16 år 2 mdr.
Lars TonsgaardBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
18. jan. 2010→28. jun. 2024
14 år 5 mdr.
Søren Peter NielsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
22. dec. 2008→28. jun. 2024
15 år 6 mdr.
Majbritt NyholmBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
22. dec. 2008→8. nov. 2023
14 år 10 mdr.

Ejere - historisk

18

Holbæk Fjord Ejendomme A/S

50 %

ZACHARIASSEN HOLDING HØRVE ApS

5 %

3 år 10 mdr.

BECKER HOLDING HØRVE ApS

15 %

2 år 10 mdr.

FLEMMING JØRGENSEN HOLDING ApS

10 %

16 år 2 mdr.

BEJ HOLDING SVINNINGE ApS

10 %

JSP HOLDING HØRVE ApS

10 %

Holbæk Fjord Ejendomme A/S

25 %

BEJ HOLDING SVINNINGE ApS

15 %

JSP HOLDING HØRVE ApS

15 %

Holbæk Fjord Ejendomme A/S

15 %

NYHOLM HOLDING HØRVE ApS

15 %

LT HOLDING ApS

5 %

SN HOLDING ApS

10 %

13 år 4 mdr.

BEJ HOLDING SVINNINGE ApS

10 %

13 år 4 mdr.

BECKER HOLDING HØRVE ApS

10 %

13 år 4 mdr.

JSP HOLDING HØRVE ApS

10 %

13 år 4 mdr.
201220152018202120242027
NavnTypeEjerandelPeriode
Holbæk Fjord Ejendomme A/SVIRKSOMHED50 %
11. apr. 2026→24. aug. 2026
4 mdr.
ZACHARIASSEN HOLDING HØRVE ApSVIRKSOMHED5 %
3. jun. 2022→11. apr. 2026
3 år 10 mdr.
BECKER HOLDING HØRVE ApSVIRKSOMHED15 %
31. maj 2023→11. apr. 2026
2 år 10 mdr.
FLEMMING JØRGENSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
18. jan. 2010→11. apr. 2026
16 år 2 mdr.
BEJ HOLDING SVINNINGE ApSVIRKSOMHED10 %
27. jun. 2024→10. apr. 2026
1 år 9 mdr.
JSP HOLDING HØRVE ApSVIRKSOMHED10 %
27. jun. 2024→10. apr. 2026
1 år 9 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001731801
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId27
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. okt. 2026, 00:40
Sidst opdateret19. okt. 2026, 09:04
Antal P-enheder1