Gå til indhold
World NewsAktiv

CVR 31638526

World News

Aktiv
EnkeltmandsvirksomhedStiftet 1. jul. 2007HerningLitteratur- og musikkompositionReklamebeskyttet

World News (CVR 31638526) er en dansk virksomhed registreret som Enkeltmandsvirksomhed i branchen "Litteratur- og musikkomposition", stiftet 1. jul. 2007 og med hjemsted i Herning. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder World News?

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Selvadurai KrishnanPERSON---1. jan. 2024

Tidslinje

14

Hvad er der sket i World News?

  1. 2025
  2. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Litteratur- og musikkomposition

    901100

  3. 2024
  4. 1. januar 2024for 2,7 år siden

    Virksomhedsform ændret til Enkeltmandsvirksomhed

    ENK

  5. 1. januar 2024for 2,7 år siden

    Navn ændret til World News

  6. 1. januar 2024for 2,7 år siden

    Branche ændret til Kunstnerisk skaben

    900300

  7. 1. januar 2024for 2,7 år siden

    Adresse flyttet til Ny Møllevej 30, 7400 Herning

    HERNING Kommune

  8. 1. januar 2024for 2,7 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Selvadurai Krishnan·Interessenter

  9. 1. januar 2024for 2,7 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1030139808·P-nummer

  10. 2008
  11. 31. december 2008for 18 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Selvadurai Krishnan·Interessenter

  12. 31. december 2008for 18 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1014683298·P-nummer

  13. 1. januar 2008for 19 år siden

    Branche ændret til Produktion af film og videofilm

    591110

  14. 2007
  15. 1. juli 2007for 19 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Enkeltmandsvirksomhed

  16. 1. juli 2007for 19 år siden

    Registreret på Ny Møllevej 30, 7400 Herning

    HERNING Kommune

  17. 1. juli 2007for 19 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Selvadurai Krishnan·Interessenter

  18. 1. juli 2007for 19 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1014683298·P-nummer

Stamdata

StatusAktiv
VirksomhedsformEnkeltmandsvirksomhed
Stiftelsesdato1. jul. 2007
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Ny Møllevej 30
7400 Herning
HERNING Kommune
Telefon97215425

Branche

901100

Litteratur- og musikkomposition

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1030139808
1. jan. 2024nu
2 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

6

Ofte stillede spørgsmål om World News

Hvad laver World News?

World News er registreret i branchen "Litteratur- og musikkomposition" (branchekode 901100).

Hvad er CVR-nummeret på World News?

CVR-nummeret på World News er 31638526. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK31638526.

Hvornår blev World News stiftet?

World News blev stiftet 1. jul. 2007 som Enkeltmandsvirksomhed. Virksomheden har dermed eksisteret i 19 år 2 mdr.

Er World News stadig aktiv?

Ja. World News står registreret med status "Aktiv" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer World News?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes World News af Selvadurai Krishnan. Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvor ligger World News?

World News har registreret adresse på Ny Møllevej 30, 7400 Herning i HERNING Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1014683298
1. jul. 200731. dec. 2008
1 år 5 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Alaikal Movies International v/Selvadurai Krishnan
1. jul. 200731. dec. 2008
1 år 5 mdr.
World News
1. jan. 2024nu
2 år 8 mdr.

Adressehistorik

2

Ny Møllevej 30

Herning

Ny Møllevej 30

Herning

2009201220152018202120242027
AdresseKommunePeriode
Ny Møllevej 30, 7400 HerningHERNING
1. jul. 200731. dec. 2008
1 år 5 mdr.
Ny Møllevej 30, 7400 HerningHERNING
1. jan. 2024nu
2 år 8 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon97215425Nej
1. jul. 200731. dec. 2008
1 år 5 mdr.
E-mail[email protected]Nej
1. jul. 200731. dec. 2008
1 år 5 mdr.
E-mail[email protected]Nej
1. jan. 2024nu
2 år 8 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001726566
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst13. sep. 2026, 20:35
Sidst opdateret15. mar. 2025, 11:52
Antal P-enheder1