Gå til indhold
ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 31431980

ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 20. maj 2008HellerupAnden udgivelse af software

ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS (CVR 31431980) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden udgivelse af software", stiftet 20. maj 2008 og med hjemsted i Hellerup. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS

Regnskaber - nøgletal

4
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 201130. jun. 2012--5. dec. 2012PDFXML
1. jul. 201030. jun. 2011--7. dec. 2011
1. jul. 200930. jun. 2010--30. nov. 2010
20. maj 200830. jun. 2009--23. nov. 2009

Hvem ejer og leder ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
ZEQR TECHNOLOGIES ApSVIRKSOMHED30200934

Revision

RevisorStatusPeriode
VICH 2938 A/SOphørt
20. maj 200830. sep. 2010
2 år 4 mdr.
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
30. sep. 20109. nov. 2012
2 år 1 mdr.
BJ REGNSKAB ApSOphørt
9. nov. 201231. dec. 2012
1 mdr.

Tidslinje

35

Hvad er der sket i ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS?

  1. 2016
  2. 23. august 2016for 10 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 23. august 2016for 10 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    ZEQR TECHNOLOGIES ApS·EJERREGISTER

  4. 23. august 2016for 10 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1014433046·P-nummer

  5. 2014
  6. 10. marts 2014for 13 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  7. 10. marts 2014for 13 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    ZEQR TECHNOLOGIES ApS·EJERREGISTER

  8. 5. februar 2014for 13 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  9. 2013
  10. 28. november 2013for 13 år siden

    Fratrådte som formand

    Wentzel Bohn-Willeberg·Bestyrelse

  11. 27. november 2013for 13 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Ole Nørgaard·Bestyrelse

  12. 27. november 2013for 13 år siden

    Fratrådte som direktion

    Ole Nørgaard·Direktion

  13. 29. oktober 2013for 13 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Claes Ertmann Olsen·Bestyrelse

  14. 2012
  15. 31. december 2012for 14 år siden

    Revisor fratrådte

    BJ REGNSKAB ApS·Revision

  16. 5. december 2012for 14 år siden

    Regnskab for 2012 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2011 → 30. jun. 2012

  17. 9. november 2012for 14 år siden

    Revisor fratrådte

    BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  18. 9. november 2012for 14 år siden

    Revisor tiltrådte

    BJ REGNSKAB ApS·Revision

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato20. maj 2008
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste15. maj 2009
Revision fravalgt-
Første regnskab20. maj 200830. jun. 2009
ArkivnummerApS432090
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Højsgårds Alle 14
2900 Hellerup
GENTOFTE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er drive virksomhed inden for distribution og handel med software.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren i forening med ét bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.

Branche

582900

Anden udgivelse af software

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS

Hvad laver ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS?

ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS er registreret i branchen "Anden udgivelse af software" (branchekode 582900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er drive virksomhed inden for distribution og handel med software.

Hvad er CVR-nummeret på ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS?

CVR-nummeret på ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS er 31431980. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK31431980.

Hvornår blev ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS stiftet?

ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS blev stiftet 20. maj 2008 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 18 år 4 mdr.

Er ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS stadig aktiv?

ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS?

ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS har registreret adresse på Højsgårds Alle 14, 2900 Hellerup i GENTOFTE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS?

Den registrerede kapital i ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS er 125.000 kr.

Hvornår har ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 5. dec. 2012 og dækker perioden 1. jul. 2011 - 30. jun. 2012. I alt 4 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren i forening med ét bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1014433046
20. maj 200823. aug. 2016
8 år 3 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
ZEQUR INTELLEKTUAL PROPERTIES ApS
20. maj 200814. maj 2009
11 mdr.
ZEQUR INTERNATIONAL ApS
15. maj 200923. aug. 2016
7 år 3 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
ZEQUR RIGHTS ApS
20. maj 200815. maj 2009
11 mdr.

Ledelse - historisk

5

Wentzel Bohn-Willeberg

formand · Bestyrelse

5 år 6 mdr.

Ole Nørgaard

BESTYRELSE · Bestyrelse

5 år 6 mdr.

Ole Nørgaard

DIREKTION · Direktion

5 år 6 mdr.

Claes Ertmann Olsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

5 år 5 mdr.

Henrik Danstrup Holst

BESTYRELSE · Bestyrelse

200920102011201220132014
NavnOrganFunktionPeriode
Wentzel Bohn-WillebergBestyrelseformand
20. maj 200828. nov. 2013
5 år 6 mdr.
Ole NørgaardBestyrelseBESTYRELSE
20. maj 200827. nov. 2013
5 år 6 mdr.
Ole NørgaardDirektionDIREKTION
20. maj 200827. nov. 2013
5 år 6 mdr.
Claes Ertmann OlsenBestyrelseBESTYRELSE
20. maj 200829. okt. 2013
5 år 5 mdr.
Henrik Danstrup HolstBestyrelseBESTYRELSE
20. maj 200822. aug. 2008
3 mdr.

Ejere - historisk

1

ZEQR TECHNOLOGIES ApS

100 %

2 år 5 mdr.
20152016
NavnTypeEjerandelPeriode
ZEQR TECHNOLOGIES ApSVIRKSOMHED100 %
10. mar. 201423. aug. 2016
2 år 5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001686611
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId11
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. aug. 2026, 21:23
Sidst opdateret15. jan. 2019, 19:12
Antal P-enheder1