Gå til indhold
Poul Møller Hansen I/SAktiv

CVR 31361192

Poul Møller Hansen I/S

Aktiv
InteressentskabStiftet 1. jan. 2008RoskildeAdministrations- og kontorserviceaktiviteterReklamebeskyttet

Poul Møller Hansen I/S (CVR 31361192) er en dansk virksomhed registreret som Interessentskab i branchen "Administrations- og kontorserviceaktiviteter", stiftet 1. jan. 2008, med hjemsted i Roskilde og ca. 3 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2026-06 (seneste estimat)

3

Ansatte

1.62

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Hvem ejer og leder Poul Møller Hansen I/S?

Ejere - aktuelle

2
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Preben Møller HansenPERSON---1. jan. 2008
Flemming Møller HansenPERSON---1. jan. 2008

Tidslinje

10

Hvad er der sket i Poul Møller Hansen I/S?

  1. 2025
  2. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Administrations- og kontorserviceaktiviteter

    821000

  3. 2024
  4. 17. juni 2024for 2,3 år siden

    Adresse flyttet til Vestre Hedevej 21, 4000 Roskilde

    ROSKILDE Kommune

  5. 9. januar 2024for 2,7 år siden

    Adresse flyttet til Vestre Hedevej 21, 4000 Roskilde

    ROSKILDE Kommune

  6. 2013
  7. 21. januar 2013for 14 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Poul Møller Hansen·Interessenter

  8. 2008
  9. 1. januar 2008for 19 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Interessentskab

  10. 1. januar 2008for 19 år siden

    Registreret på Ebberupvej 26, 4330 Hvalsø

    HOLBÆK Kommune

  11. 1. januar 2008for 19 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Preben Møller Hansen·Interessenter

  12. 1. januar 2008for 19 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Flemming Møller Hansen·Interessenter

  13. 1. januar 2008for 19 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Poul Møller Hansen·Interessenter

  14. 1. januar 2008for 19 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1014482802·P-nummer

Stamdata

StatusAktiv
VirksomhedsformInteressentskab
Stiftelsesdato1. jan. 2008
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Vestre Hedevej 21
4000 Roskilde
ROSKILDE Kommune
Telefon-

Branche

821000

Administrations- og kontorserviceaktiviteter

Primær NACE-branche

293200

Fremstilling af andre dele og tilbehør til motorkøretøjer

Bibranche 1

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1014482802
1. jan. 2008nu
18 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

7

Ofte stillede spørgsmål om Poul Møller Hansen I/S

Hvad laver Poul Møller Hansen I/S?

Poul Møller Hansen I/S er registreret i branchen "Administrations- og kontorserviceaktiviteter" (branchekode 821000). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Fremstilling af andre dele og tilbehør til motorkøretøjer.

Hvad er CVR-nummeret på Poul Møller Hansen I/S?

CVR-nummeret på Poul Møller Hansen I/S er 31361192. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK31361192.

Hvornår blev Poul Møller Hansen I/S stiftet?

Poul Møller Hansen I/S blev stiftet 1. jan. 2008 som Interessentskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 18 år 8 mdr.

Er Poul Møller Hansen I/S stadig aktiv?

Ja. Poul Møller Hansen I/S står registreret med status "Aktiv" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Poul Møller Hansen I/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Poul Møller Hansen I/S af Preben Møller Hansen og Flemming Møller Hansen. Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvor mange ansatte har Poul Møller Hansen I/S?

CVR opgør Poul Møller Hansen I/S til 3 ansatte og 1.62 årsværk i juni 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Poul Møller Hansen I/S?

Poul Møller Hansen I/S har registreret adresse på Vestre Hedevej 21, 4000 Roskilde i ROSKILDE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

3

Ebberupvej 26

Hvalsø

16 år

Vestre Hedevej 21

Roskilde

Vestre Hedevej 21

Roskilde

201020132016201920222025
AdresseKommunePeriode
Ebberupvej 26, 4330 HvalsøHOLBÆK
1. jan. 20088. jan. 2024
16 år
Vestre Hedevej 21, 4000 RoskildeROSKILDE
9. jan. 202416. jun. 2024
5 mdr.
Vestre Hedevej 21, 4000 RoskildeROSKILDE
17. jun. 2024nu
2 år 3 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
E-mail[email protected]Nej
1. jan. 200822. maj 2016
8 år 4 mdr.
E-mail[email protected]Nej
23. maj 2016nu
10 år 3 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

9
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201822-2-42-4
201733-2-42-4
201676-5-95-9
201554-5-92-4
201445-2-45-9
201345-2-45-9
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001703741
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId190
Fejl registreretNej
Sidst indlæst20. sep. 2026, 02:10
Sidst opdateret9. maj 2026, 00:17
Antal P-enheder1