Gå til indhold
KR 1541 ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 31346916

KR 1541 ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 31. mar. 2008København ØUoplyst

KR 1541 ApS (CVR 31346916) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Uoplyst", stiftet 31. mar. 2008 og med hjemsted i København Ø. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for KR 1541 ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
31. mar. 200831. dec. 2008--17. jun. 2009

Hvem ejer og leder KR 1541 ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
DKNF 332 ApSVIRKSOMHED10442486

Revision

RevisorStatusPeriode
BUUS JENSEN I/S STATSAUTORISEREDE REVISOREROphørt
9. maj 200818. maj 2009
1 år
AAEN & CO. STATSAUTORISERET REVISORER A/SOphørt
18. maj 200925. sep. 2009
4 mdr.

Tidslinje

18

Hvad er der sket i KR 1541 ApS?

  1. 2009
  2. 25. september 2009for 17 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 25. september 2009for 17 år siden

    Fratrådte som direktion

    Stig Skov Albertsen·Direktion

  4. 25. september 2009for 17 år siden

    Revisor fratrådte

    AAEN & CO. STATSAUTORISERET REVISORER A/S·Revision

  5. 25. september 2009for 17 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1014317836·P-nummer

  6. 17. juni 2009for 17 år siden

    Regnskab for 2008 offentliggjort

    Regnskabsperiode 31. mar. 2008 → 31. dec. 2008

  7. 18. maj 2009for 17 år siden

    Revisor fratrådte

    BUUS JENSEN I/S STATSAUTORISEREDE REVISORER·Revision

  8. 18. maj 2009for 17 år siden

    Revisor tiltrådte

    AAEN & CO. STATSAUTORISERET REVISORER A/S·Revision

  9. 2008
  10. 9. maj 2008for 18 år siden

    Navn ændret til SALSOL ApS

  11. 9. maj 2008for 18 år siden

    Vedtægter ændret

  12. 9. maj 2008for 18 år siden

    Adresse flyttet til Kanslergade 6, 2100 København Ø

    KØBENHAVN Kommune

  13. 9. maj 2008for 18 år siden

    Fratrådte som direktion

    Caroline Sundorph Pontoppidan·Direktion

  14. 9. maj 2008for 18 år siden

    Tiltrådte som direktion

    Stig Skov Albertsen·Direktion

  15. 9. maj 2008for 18 år siden

    Revisor tiltrådte

    BUUS JENSEN I/S STATSAUTORISEREDE REVISORER·Revision

  16. 31. marts 2008for 18 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato31. mar. 2008
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste9. maj 2008
Revision fravalgt-
Første regnskab31. mar. 200831. dec. 2008
ArkivnummerApS428367
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Sundkrogsgade 5
2100 København Ø
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med anlægsinvestering, finansiering, industri, handel, service og anden i forbindelse hermed stående virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

999999

Uoplyst

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om KR 1541 ApS

Hvad laver KR 1541 ApS?

KR 1541 ApS er registreret i branchen "Uoplyst" (branchekode 999999). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med anlægsinvestering, finansiering, industri, handel, service og anden i forbindelse hermed stående virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på KR 1541 ApS?

CVR-nummeret på KR 1541 ApS er 31346916. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK31346916.

Hvornår blev KR 1541 ApS stiftet?

KR 1541 ApS blev stiftet 31. mar. 2008 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 18 år 5 mdr.

Er KR 1541 ApS stadig aktiv?

KR 1541 ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger KR 1541 ApS?

KR 1541 ApS har registreret adresse på Sundkrogsgade 5, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i KR 1541 ApS?

Den registrerede kapital i KR 1541 ApS er 125.000 kr.

Hvornår har KR 1541 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 17. jun. 2009 og dækker perioden 31. mar. 2008 - 31. dec. 2008. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne KR 1541 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1014317836
31. mar. 200825. sep. 2009
1 år 5 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
KR 1541 ApS
31. mar. 20088. maj 2008
1 mdr.
SALSOL ApS
9. maj 200825. sep. 2009
1 år 4 mdr.

Adressehistorik

2

Sundkrogsgade 5

København Ø

Kanslergade 6

København Ø

1 år 4 mdr.
2009
AdresseKommunePeriode
Sundkrogsgade 5, 2100 København ØKØBENHAVN
31. mar. 20088. maj 2008
1 mdr.
Kanslergade 6, 2100 København ØKØBENHAVN
9. maj 200825. sep. 2009
1 år 4 mdr.

Ledelse - historisk

2

Stig Skov Albertsen

DIREKTION · Direktion

1 år 4 mdr.

Caroline Sundorph Pontoppidan

DIREKTION · Direktion

2009
NavnOrganFunktionPeriode
Stig Skov AlbertsenDirektionDIREKTION
9. maj 200825. sep. 2009
1 år 4 mdr.
Caroline Sundorph PontoppidanDirektionDIREKTION
31. mar. 20089. maj 2008
1 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4453944
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst12. apr. 2026, 14:11
Sidst opdateret27. nov. 2018, 09:17
Antal P-enheder1