Gå til indhold
PIZZA.DK ApSOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 31279291

PIZZA.DK ApS

OPLØSTEFTERKONKURS
AnpartsselskabStiftet 25. feb. 2008København ØAnden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.Reklamebeskyttet

PIZZA.DK ApS (CVR 31279291) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.", stiftet 25. feb. 2008 og med hjemsted i København Ø. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for PIZZA.DK ApS

Regnskaber - nøgletal

14
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. okt. 202030. sep. 202115. mar. 2022Ulrich Cort Hansen15. mar. 2022iXBRLXML
1. okt. 201930. sep. 202018. mar. 2021Ulrich Cort Hansen18. mar. 2021iXBRLXML
1. okt. 201830. sep. 2019--16. mar. 2020PDFiXBRLXML
1. okt. 201730. sep. 2018--8. mar. 2019PDFiXBRLXML
1. okt. 201630. sep. 2017--22. mar. 2018PDFiXBRLXML
1. okt. 201530. sep. 2016--19. mar. 2017PDFiXBRLXML
1. okt. 201430. sep. 2015--16. mar. 2016PDFiXBRLXML
1. okt. 201330. sep. 2014--4. mar. 2016PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder PIZZA.DK ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
TAKEAWAYONLINE ApSVIRKSOMHED26036208

Revision

RevisorStatusPeriode
REVISIONSFIRMAET OBSEN & NIELSEN A/SOphørt
10. nov. 201528. feb. 2020
4 år 3 mdr.

Tidslinje

47

Hvad er der sket i PIZZA.DK ApS?

  1. 2024
  2. 30. januar 2024for 2,6 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 30. januar 2024for 2,6 år siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    TAKEAWAYONLINE ApS·EJERREGISTER

  4. 30. januar 2024for 2,6 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1014250278·P-nummer

  5. 2023
  6. 10. august 2023for 3,1 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  7. 10. august 2023for 3,1 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Gunvor Sundgaard Happe·Likvidator

  8. 21. juli 2023for 3,2 år siden

    Adresse flyttet til Skudehavnsvej 3, 2150 Nordhavn

    KØBENHAVN Kommune

  9. 1. juni 2023for 3,3 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Gunvor Sundgaard Happe·Likvidator

  10. 9. maj 2023for 3,4 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  11. 9. maj 2023for 3,4 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Lars Cort Maleeva Hansen·Likvidator

  12. 2022
  13. 15. marts 2022for 4,5 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2020 → 30. sep. 2021

  14. 2021
  15. 18. marts 2021for 5,5 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. okt. 2019 → 30. sep. 2020

  16. 2020
  17. 31. december 2020for 5,7 år siden

    Branche ændret til Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.

    649900

  18. 28. september 2020for 6 år siden

    Status ændret til UNDER FRIVILLIG LIKVIDATION

  19. 28. september 2020for 6 år siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Ulrich Cort Hansen·Direktion

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato25. feb. 2008
Regnskabsår1. oktober → 30. september
Vedtægt seneste20. mar. 2017
Revision fravalgtJa
Første regnskab25. feb. 200830. sep. 2008
ArkivnummerApS426454
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Østbanegade 113 st tv
2100 København Ø
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive hjemmesiden www.pizza.dk, og at formidle levering af mad via denne hjemmeside, samt dertil hørende virksomhed efter direktionens skøn.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af én direktør alene.

Branche

649900

Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om PIZZA.DK ApS

Hvad laver PIZZA.DK ApS?

PIZZA.DK ApS er registreret i branchen "Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n." (branchekode 649900). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive hjemmesiden www.pizza.dk, og at formidle levering af mad via denne hjemmeside, samt dertil hørende virksomhed efter direktionens skøn.

Hvad er CVR-nummeret på PIZZA.DK ApS?

CVR-nummeret på PIZZA.DK ApS er 31279291. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK31279291.

Hvornår blev PIZZA.DK ApS stiftet?

PIZZA.DK ApS blev stiftet 25. feb. 2008 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 18 år 6 mdr.

Er PIZZA.DK ApS stadig aktiv?

PIZZA.DK ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger PIZZA.DK ApS?

PIZZA.DK ApS har registreret adresse på Østbanegade 113 st tv, 2100 København Ø i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i PIZZA.DK ApS?

Den registrerede kapital i PIZZA.DK ApS er 125.000 kr.

Hvornår har PIZZA.DK ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 15. mar. 2022 og dækker perioden 1. okt. 2020 - 30. sep. 2021. I alt 14 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne PIZZA.DK ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af én direktør alene.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1014250278
25. feb. 200830. jan. 2024
15 år 11 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
PIZZA.DK ApS
25. feb. 200819. mar. 2017
9 år
Virksomheden af 25. februar 2008 ApS
20. mar. 201730. jan. 2024
6 år 10 mdr.

Adressehistorik

6

Østbanegade 113

København Ø

5 år 5 mdr.

Skudehavnsvej 3

Nordhavn

3 år 7 mdr.

Skudehavnsvej 1

Nordhavn

Skudehavnsvej 1

Nordhavn

Skudehavnsvej 3

Nordhavn

3 år 4 mdr.

Skudehavnsvej 3

Nordhavn

20102013201620192022
AdresseKommunePeriode
Østbanegade 113 st tv, 2100 København ØKØBENHAVN
25. feb. 200829. jul. 2013
5 år 5 mdr.
Skudehavnsvej 3, 2150 NordhavnKØBENHAVN
30. jul. 201319. mar. 2017
3 år 7 mdr.
Skudehavnsvej 1, 2150 NordhavnKØBENHAVN
20. mar. 201713. dec. 2018
1 år 8 mdr.
Skudehavnsvej 1, 2150 NordhavnKØBENHAVN
14. dec. 201823. feb. 2020
1 år 2 mdr.
Skudehavnsvej 3, 2150 NordhavnKØBENHAVN
24. feb. 202020. jul. 2023
3 år 4 mdr.
Skudehavnsvej 3, 2150 NordhavnKØBENHAVN
21. jul. 202330. jan. 2024
6 mdr.

Ledelse - historisk

4

Gunvor Sundgaard Happe

LIKVIDATOR · Likvidator

Lars Cort Maleeva Hansen

LIKVIDATOR · Likvidator

2 år 7 mdr.

Ulrich Cort Hansen

ADM. DIR. · Direktion

4 år 10 mdr.

Ulrich Cort Hansen

ADM. DIR. · Direktion

7 år 7 mdr.
20102013201620192022
NavnOrganFunktionPeriode
Gunvor Sundgaard HappeLikvidatorLIKVIDATOR
1. jun. 202310. aug. 2023
2 mdr.
Lars Cort Maleeva HansenLikvidatorLIKVIDATOR
28. sep. 20209. maj 2023
2 år 7 mdr.
Ulrich Cort HansenDirektionADM. DIR.
10. nov. 201528. sep. 2020
4 år 10 mdr.
Ulrich Cort HansenDirektionADM. DIR.
25. feb. 200812. okt. 2015
7 år 7 mdr.

Ejere - historisk

1

TAKEAWAYONLINE ApS

50 %

15 år 11 mdr.
20102013201620192022
NavnTypeEjerandelPeriode
TAKEAWAYONLINE ApSVIRKSOMHED50 %
25. feb. 200830. jan. 2024
15 år 11 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001704082
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId21
Fejl registreretNej
Sidst indlæst11. sep. 2026, 01:40
Sidst opdateret15. feb. 2024, 13:52
Antal P-enheder1