Gå til indhold
Team Foundry ApSNORMAL

CVR 31056667

Team Foundry ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 26. okt. 2007København KAndre reklameaktiviteterReklamebeskyttet

Team Foundry ApS (CVR 31056667) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Andre reklameaktiviteter", stiftet 26. okt. 2007, med hjemsted i København K og ca. 2 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

2.507.900 kr.

Beskæftigelse - seneste

2024-12 (seneste estimat)

2

Ansatte

1.1

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Regnskab og nøgletal for Team Foundry ApS

Regnskaber - nøgletal

18
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20256. feb. 2026John Korsø Jensen9. feb. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202420. jun. 2025John Korsø Jensen24. jun. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202322. mar. 2024John Korsø Jensen8. apr. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202221. mar. 2023Ulrich Hejle27. mar. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202128. mar. 2022Jens Heurlin6. apr. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 202018. maj 2021Kim Fuglsang Kristoffersen25. maj 2021PDFXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--19. maj 2020PDFXML
1. jan. 2018→31. dec. 2018--29. maj 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Team Foundry ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Dirk Marinus BruynseDirektionDIREKTØR
Lee Andrew PellingDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Inpay Holding A/SVIRKSOMHED43655965100 %100 %17. nov. 2022

Stiftere

NavnTypeCVR
LA POSTEANDEN_DELTAGER4004223785
POSTBANK N.VANDEN_DELTAGER4004223786
Poste ItalianeANDEN_DELTAGER4004226161
CTT - Correios de Portugal S.A.ANDEN_DELTAGER4004261481
Deutsche Postbank AGANDEN_DELTAGER4004264064
BAWAG P.S.K.ANDEN_DELTAGER4004264236
Entreprise des Postes et Télécommunications du LuxembourgANDEN_DELTAGER4004265147
Iceland PostANDEN_DELTAGER4004271956
Swiss Post PostfinanceANDEN_DELTAGER4004274250
Alliance & Leicester plcANDEN_DELTAGER4004277951
An PostANDEN_DELTAGER4004278004
SF2ANDEN_DELTAGER4004283722

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE NR. 4820Ophørt
26. okt. 2007→1. jul. 2011
3 år 8 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
23. dec. 2014→12. sep. 2018
3 år 8 mdr.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
1. jul. 2011→1. jul. 2011
ApS STM nr. 6218Aktiv
25. jun. 2026→nu
4 mdr.

Tidslinje

190

Hvad er der sket i Team Foundry ApS?

  1. 2026
  2. 15. september 2026for 2 mdr. siden

    Binavn tilføjet: Eurogiro ApS

  3. 14. september 2026for 2 mdr. siden

    Navn ændret til Team Foundry ApS

  4. 14. september 2026for 2 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  5. 14. september 2026for 2 mdr. siden

    Branche ændret til Andre reklameaktiviteter

    731190

  6. 14. september 2026for 2 mdr. siden

    Fratrådte som adm. dir.

    Steen Trondhjem Nielsen·Direktion

  7. 14. september 2026for 2 mdr. siden

    Tiltrådte som adm. dir.

    Lee Andrew Pelling·Direktion

  8. 14. september 2026for 2 mdr. siden

    Tiltrådte som direktør

    Dirk Marinus Bruynse·Direktion

  9. 25. juni 2026for 4 mdr. siden

    Revisor fratrådte

    PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  10. 25. juni 2026for 4 mdr. siden

    Revisor tiltrådte

    ApS STM nr. 6218·Revision

  11. 9. februar 2026for 9 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  12. 27. januar 2026for 9 mdr. siden

    Vedtægter ændret

  13. 2025
  14. 24. juni 2025for 1,4 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  15. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Andre aktiviteter i forbindelse med finansielle tjenesteydelser, undtagen forsikring og pensionsforsikring

    661900

  16. 2024
  17. 20. december 2024for 1,9 år siden

    Virksomhedsform ændret til Anpartsselskab

    APS

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato26. okt. 2007
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste14. sep. 2026
Revision fravalgtNej
Første regnskab26. okt. 2007 → 31. dec. 2008
ArkivnummerA/S428435
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Toldbodgade 55B
1253 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon43712772

Formål

Selskabets formål er at markedsføre, promovere og formidle salg af produkter og andre ydelser i forbindelse hermed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den administrerende direktør.

Branche

731190

Andre reklameaktiviteter

Primær NACE-branche

821100

Kombinerede administrationsserviceydelser

Bibranche 1

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1013768737
26. okt. 2007→nu
19 år

Ofte stillede spørgsmål

14

Ofte stillede spørgsmål om Team Foundry ApS

Hvad laver Team Foundry ApS?

Team Foundry ApS er registreret i branchen "Andre reklameaktiviteter" (branchekode 731190). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Kombinerede administrationsserviceydelser. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at markedsføre, promovere og formidle salg af produkter og andre ydelser i forbindelse hermed.

Hvad er CVR-nummeret på Team Foundry ApS?

CVR-nummeret på Team Foundry ApS er 31056667. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK31056667.

Hvornår blev Team Foundry ApS stiftet?

Team Foundry ApS blev stiftet 26. okt. 2007 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 19 år.

Er Team Foundry ApS stadig aktiv?

Ja. Team Foundry ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Team Foundry ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Team Foundry ApS af Inpay Holding A/S (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Team Foundry ApS?

Ledelsen består af Dirk Marinus Bruynse (direktør) og Lee Andrew Pelling (adm. dir.).

Hvem er direktør i Team Foundry ApS?

Dirk Marinus Bruynse og Lee Andrew Pelling er registreret i direktionen hos Team Foundry ApS.

Hvor mange ansatte har Team Foundry ApS?

CVR opgør Team Foundry ApS til 2 ansatte og 1.1 årsværk i december 2024. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Team Foundry ApS?

Team Foundry ApS har registreret adresse på Toldbodgade 55B, 1253 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Team Foundry ApS?

Den registrerede kapital i Team Foundry ApS er 2.507.900 kr.

Hvornår har Team Foundry ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 9. feb. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 18 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Team Foundry ApS?

ApS STM nr. 6218 er registreret som revisor for Team Foundry ApS.

Hvem kan tegne Team Foundry ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den administrerende direktør.

Har Team Foundry ApS andre navne?

Team Foundry ApS er også registreret under binavnene Eurogiro Networks ApS og Eurogiro ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik8 afsnit

Navnehistorik

4
NavnPeriode
EUROGIRO HOLDING A/S
26. okt. 2007→30. jun. 2009
1 år 8 mdr.
EUROGIRO A/S
1. jul. 2009→19. dec. 2024
15 år 5 mdr.
EUROGIRO ApS
20. dec. 2024→13. sep. 2026
1 år 8 mdr.
Team Foundry ApS
14. sep. 2026→nu
1 mdr.

Binavne

3
BinavnPeriode
EUROGIRO NETWORK A/S
26. okt. 2007→19. dec. 2024
17 år 1 mdr.
Eurogiro Networks ApS
20. dec. 2024→nu
1 år 10 mdr.
Eurogiro ApS
15. sep. 2026→nu
1 mdr.

Adressehistorik

3

Telegade 1

Taastrup

10 år 6 mdr.

Toldbodgade 55B

København K

Toldbodgade 55B

København K

6 år 4 mdr.
201020132016201920222025
AdresseKommunePeriode
Telegade 1 1, 2630 TaastrupHøje-Taastrup
26. okt. 2007→1. maj 2018
10 år 6 mdr.
Toldbodgade 55B, 1253 København KKØBENHAVN
2. maj 2018→22. jun. 2020
2 år 1 mdr.
Toldbodgade 55B, 1253 København KKØBENHAVN
23. jun. 2020→nu
6 år 4 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon43712772Nej
1. nov. 2007→nu
18 år 11 mdr.
E-mail[email protected]Nej
2. maj 2018→6. dec. 2021
3 år 7 mdr.
E-mail[email protected]Nej
7. dec. 2021→nu
4 år 10 mdr.
Hjemmesidewww.eurogiro.comNej
2. maj 2018→nu
8 år 5 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

11
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201823-2-42-4
201744-2-42-4
201655-5-95-9
201555-5-95-9
20141010-10-1910-19
20131211-10-1910-19

Ledelse - historisk

53

Steen Trondhjem Nielsen

ADM. DIR. · Direktion

2 år 4 mdr.

John Korsø Jensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 6 mdr.

Jan Ovesen

FORMAND · Bestyrelse

5 år 8 mdr.

Anders Kunze Bønding

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Steen Trondhjem Nielsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 11 mdr.

Thomas Jul Pfeiffer

ADM. DIR. · Direktion

2 år 5 mdr.

Ulrich Hejle

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 11 mdr.

Kim Fuglsang Kristoffersen

ADM. DIR. · Direktion

Jacob Tackmann Thomsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 2 mdr.

Jacob Tackmann Thomsen

ADM. DIR. · Direktion

Uwe Holmsgaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 11 mdr.

Dame Damevski

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 4 mdr.

Mohit Davar

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 11 mdr.

Johannes Petrus Boon

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 11 mdr.

Adam Nicolai Erritzøe

ADM. DIR. · Direktion

Jacob Tackmann Thomsen

ADM. DIR. · Direktion

20192021202320252027
NavnOrganFunktionPeriode
Steen Trondhjem NielsenDirektionADM. DIR.
14. maj 2024→14. sep. 2026
2 år 4 mdr.
John Korsø JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
21. maj 2023→20. dec. 2024
1 år 6 mdr.
Jan OvesenBestyrelseFORMAND
5. apr. 2019→20. dec. 2024
5 år 8 mdr.
Anders Kunze BøndingBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
3. jun. 2024→20. dec. 2024
6 mdr.
Steen Trondhjem NielsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
18. jun. 2021→3. jun. 2024
2 år 11 mdr.
Thomas Jul PfeifferDirektionADM. DIR.
7. dec. 2021→14. maj 2024
2 år 5 mdr.

Ejere - historisk

12

Inpay HoldCo ApS

100 %

ApS KDF NR. 1167

100 %

3 år 9 mdr.

EUROGIRO HOLDING A/S

15 %

6 år 1 mdr.

An Post

5 %

6 år 1 mdr.

BAWAG P.S.K. Bank für Arbeit und Wirtschaft und Österreichische Postsparkasse AG

5 %

6 år 1 mdr.

La Poste

5 %

6 år 1 mdr.

SF2

5 %

6 år 1 mdr.

Deutsche Postbank AG

5 %

6 år 1 mdr.

Poste Italiane S.p.A., con socio unico - patrimonio Bancoposta

5 %

6 år 1 mdr.

CTT - Correios de Portugal S.A.

5 %

6 år 1 mdr.

PostFinance Ltd.

5 %

6 år 1 mdr.

Deutsche Bank AG

5 %

6 år 1 mdr.
201320152017201920212023
NavnTypeEjerandelPeriode
Inpay HoldCo ApSVIRKSOMHED100 %
3. dec. 2021→17. nov. 2022
11 mdr.
ApS KDF NR. 1167VIRKSOMHED100 %
15. feb. 2018→3. dec. 2021
3 år 9 mdr.
EUROGIRO HOLDING A/SVIRKSOMHED15 %
9. jan. 2012→15. feb. 2018
6 år 1 mdr.
An PostANDEN_DELTAGER5 %
9. jan. 2012→15. feb. 2018
6 år 1 mdr.
BAWAG P.S.K. Bank für Arbeit und Wirtschaft und Österreichische Postsparkasse AGANDEN_DELTAGER5 %
9. jan. 2012→15. feb. 2018
6 år 1 mdr.
La PosteANDEN_DELTAGER5 %
9. jan. 2012→15. feb. 2018
6 år 1 mdr.

Fusioner

TypeNavnGyldig fra
FusionFusion1. jul. 2009
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001677599
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId187
Fejl registreretNej
Sidst indlæst29. okt. 2026, 16:21
Sidst opdateret29. okt. 2026, 16:21
Antal P-enheder1