Gå til indhold
EUPRY ApSNORMAL

CVR 30536665

EUPRY ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 28. maj 2014København NVComputerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

EUPRY ApS (CVR 30536665) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter", stiftet 28. maj 2014, med hjemsted i København NV og ca. 78 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

164.821 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

78

Ansatte

73

Årsværk

Interval: 50-99 ansatte

Regnskab og nøgletal for EUPRY ApS

Regnskaber - nøgletal

12
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2025→30. jun. 202621. sep. 2026Louise Hartmann-Kruckow24. sep. 2026iXBRLXML
1. jul. 2024→30. jun. 20259. dec. 2025Louise Hartmann-Kruckow15. dec. 2025iXBRLXML
1. jul. 2023→30. jun. 202418. nov. 2024Asbjørn de Roepstorff20. nov. 2024iXBRLXML
1. jul. 2022→30. jun. 202310. jan. 2024Asbjørn de Roepstorff11. jan. 2024iXBRLXML
1. jul. 2021→30. jun. 20226. jan. 2023Asbjørn de Roepstorff9. jan. 2023PDFXML
1. jul. 2020→30. jun. 20213. dec. 2021Christian Elster Jacobsen7. dec. 2021PDFXML
1. jul. 2019→30. jun. 2020--7. dec. 2020PDFXML
1. jul. 2018→30. jun. 2019--25. nov. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder EUPRY ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Andreas Green RasmussenBestyrelseFORMAND
Adam Hartmann-KruckowBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Christian Elster JacobsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Claudia Maria ColciagoBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Ditlev Walther-RasmussenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Christian Elster JacobsenDirektionADM. DIR.

Ejere - aktuelle

10
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
CHR. AUGUSTINUS FABRIKKER AKTIESELSKABVIRKSOMHED2141191415 %15 %13. dec. 2024
Danmarks Eksport- og InvesteringsfondVIRKSOMHED4347820615 %15 %28. jun. 2023
UDV The Nest Fund K/SVIRKSOMHED4275283510 %10 %13. dec. 2024
ADAM HARTMANN HOLDING IVSVIRKSOMHED358218805 %5 %13. dec. 2024
JERVELUND HOLDING IVSVIRKSOMHED358215625 %5 %15. nov. 2017
HERSCHEND HOLDING IVSVIRKSOMHED358188985 %5 %4. apr. 2024
KONRADSEN INVESTMENT IVSVIRKSOMHED358243595 %5 %4. dec. 2020
ITC ELECTRONICS IVSVIRKSOMHED305364795 %5 %15. nov. 2017
Sagitta Ventures ApSVIRKSOMHED436855035 %5 %28. jun. 2023
UDV Swanling SPV 1 K/SVIRKSOMHED452211135 %5 %13. dec. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
MEINCKE HOLDING IVSVIRKSOMHED35843841
ADAM HARTMANN HOLDING IVSVIRKSOMHED35821880
JERVELUND HOLDING IVSVIRKSOMHED35821562
STO IVSVIRKSOMHED35821430
HERSCHEND HOLDING IVSVIRKSOMHED35818898
KONRADSEN INVESTMENT IVSVIRKSOMHED35824359
ITC ELECTRONICS IVSVIRKSOMHED30536479

Revision

RevisorStatusPeriode
GFJURA3 AF 6. DECEMBER 2013 P/SAktiv
16. nov. 2020→nu
5 år 11 mdr.

Tidslinje

162

Hvad er der sket i EUPRY ApS?

  1. 2026
  2. 24. september 2026for 33 dage siden

    Regnskab for 2026 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2025 → 30. jun. 2026

  3. 7. maj 2026for 6 mdr. siden

    Fratrådte som formand

    Louise Krogh Rindom·Bestyrelse

  4. 7. maj 2026for 6 mdr. siden

    Tiltrådte som formand

    Andreas Green Rasmussen·Bestyrelse

  5. 6. maj 2026for 6 mdr. siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Andreas Green Rasmussen·Bestyrelse

  6. 2025
  7. 15. december 2025for 10 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025

  8. 29. september 2025for 1,1 år siden

    Kapital ændret til 164.821 kr.

  9. 29. september 2025for 1,1 år siden

    Vedtægter ændret

  10. 30. april 2025for 1,5 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Andreas Green Rasmussen·Bestyrelse

  11. 30. april 2025for 1,5 år siden

    Tiltrådte som formand

    Louise Krogh Rindom·Bestyrelse

  12. 29. april 2025for 1,5 år siden

    Fratrådte som formand

    Andreas Green Rasmussen·Bestyrelse

  13. 29. januar 2025for 1,7 år siden

    Vedtægter ændret

  14. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

    622000

  15. 2024
  16. 13. december 2024for 1,9 år siden

    Kapital ændret til 164.611 kr.

  17. 13. december 2024for 1,9 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato28. maj 2014
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste29. sep. 2025
Revision fravalgtNej
Første regnskab28. maj 2014 → 30. jun. 2015
ArkivnummerApS551444
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Hejrevej 26 1
2400 København NV
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-
Hjemmesidewww.eupry.com

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed med handel, produktion, udvikling og dermed forbundne aktiviteter, samt rådgivning.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsens formand i forening med den administrerende direktør eller af den samlede bestyrelse.

Branche

622000

Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1019426250
28. maj 2014→nu
12 år 4 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om EUPRY ApS

Hvad laver EUPRY ApS?

EUPRY ApS er registreret i branchen "Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter" (branchekode 622000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed med handel, produktion, udvikling og dermed forbundne aktiviteter, samt rådgivning.

Hvad er CVR-nummeret på EUPRY ApS?

CVR-nummeret på EUPRY ApS er 30536665. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK30536665.

Hvornår blev EUPRY ApS stiftet?

EUPRY ApS blev stiftet 28. maj 2014 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 12 år 4 mdr.

Er EUPRY ApS stadig aktiv?

Ja. EUPRY ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer EUPRY ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes EUPRY ApS af CHR. AUGUSTINUS FABRIKKER AKTIESELSKAB (15 %), Danmarks Eksport- og Investeringsfond (15 %), UDV The Nest Fund K/S (10 %), ADAM HARTMANN HOLDING IVS (5 %), JERVELUND HOLDING IVS (5 %) og HERSCHEND HOLDING IVS (5 %) (samt 4 andre). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i EUPRY ApS?

Ledelsen består af Christian Elster Jacobsen (adm. dir.), Andreas Green Rasmussen (formand), Adam Hartmann-Kruckow (bestyrelsesmedlem), Christian Elster Jacobsen (bestyrelsesmedlem), Claudia Maria Colciago (bestyrelsesmedlem) og Ditlev Walther-Rasmussen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i EUPRY ApS?

Christian Elster Jacobsen er registreret i direktionen hos EUPRY ApS.

Hvor mange ansatte har EUPRY ApS?

CVR opgør EUPRY ApS til 78 ansatte og 73 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger EUPRY ApS?

EUPRY ApS har registreret adresse på Hejrevej 26 1, 2400 København NV i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i EUPRY ApS?

Den registrerede kapital i EUPRY ApS er 164.821 kr.

Hvornår har EUPRY ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 24. sep. 2026 og dækker perioden 1. jul. 2025 - 30. jun. 2026. I alt 12 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for EUPRY ApS?

GFJURA3 AF 6. DECEMBER 2013 P/S er registreret som revisor for EUPRY ApS.

Hvem kan tegne EUPRY ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsens formand i forening med den administrerende direktør eller af den samlede bestyrelse.

Historik5 afsnit

Adressehistorik

4

Hejrevej 26

København NV

Birkedommervej 29

København NV

2 år 8 mdr.

Dortheavej 59

København NV

4 år 9 mdr.

Hejrevej 26

København NV

3 år 11 mdr.
2015201720192021202320252027
AdresseKommunePeriode
Hejrevej 26 2, 2400 København NVKØBENHAVN
28. maj 2014→3. maj 2015
11 mdr.
Birkedommervej 29 3 th, 2400 København NVKØBENHAVN
4. maj 2015→29. jan. 2018
2 år 8 mdr.
Dortheavej 59 3, 2400 København NVKØBENHAVN
30. jan. 2018→1. nov. 2022
4 år 9 mdr.
Hejrevej 26 1, 2400 København NVKØBENHAVN
2. nov. 2022→nu
3 år 11 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Hjemmesidewww.eupry.comNej
18. apr. 2020→nu
6 år 6 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

4
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
2018119-10-195-9
201786-5-95-9
201653-5-92-4
201511-11

Ledelse - historisk

20

Louise Krogh Rindom

FORMAND · Bestyrelse

Andreas Green Rasmussen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Andreas Green Rasmussen

FORMAND · Bestyrelse

2 år 6 mdr.

Merete Louise Lachmann

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

1 år 11 mdr.

Morten Ramskov Nielsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Nina Ajit Haldipur

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Lars Holger Dalgaard Andersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 1 mdr.

Steen Ulf Jensen

FORMAND · Bestyrelse

4 år 11 mdr.

Andreas Green Rasmussen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Adam Hartmann-Kruckow

SUPPLEANT · Direktion

2 år 5 mdr.

Noam Groot Ritov

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Andreas Kløv

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

5 år 9 mdr.

Niels Jørgen Korsholm

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 7 mdr.

Adam Hartmann-Kruckow

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

6 år 7 mdr.

Claus Hansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

2 år 6 mdr.

Adam Hartmann-Kruckow

ADM. DIR. · Direktion

5 år 10 mdr.
201520172019202120232025
NavnOrganFunktionPeriode
Louise Krogh RindomBestyrelseFORMAND
30. apr. 2025→7. maj 2026
1 år
Andreas Green RasmussenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
30. apr. 2025→6. maj 2026
1 år
Andreas Green RasmussenBestyrelseFORMAND
27. okt. 2022→29. apr. 2025
2 år 6 mdr.
Merete Louise LachmannBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. dec. 2022→13. dec. 2024
1 år 11 mdr.
Morten Ramskov NielsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
21. apr. 2022→13. dec. 2024
2 år 7 mdr.
Nina Ajit HaldipurBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
5. aug. 2022→31. jan. 2023
5 mdr.

Ejere - historisk

23

ADAM HARTMANN HOLDING IVS

10 %

2 år 4 mdr.

UDV The Nest Fund K/S

20 %

HERSCHEND HOLDING IVS

10 %

3 år 3 mdr.

UDV The Nest Fund K/S

15 %

Eupry Invest ApS

5 %

UDV The Nest Fund K/S

10 %

Danmarks Eksport- og Investeringsfond

10 %

VÆKSTFONDEN

10 %

JENSENGROUP MEDIA HOLDING ApS

5 %

JENSENGROUP MEDIA HOLDING ApS

10 %

1 år 8 mdr.

ADAM HARTMANN HOLDING IVS

15 %

7 år 9 mdr.

Eupry Invest ApS

10 %

1 år 8 mdr.

Kloev Holding IVS

5 %

4 år 5 mdr.

JENSENGROUP MEDIA HOLDING ApS

10 %

4 år 2 mdr.

HERSCHEND HOLDING IVS

10 %

3 år

KONRADSEN INVESTMENT IVS

10 %

3 år
20162018202020222024
NavnTypeEjerandelPeriode
ADAM HARTMANN HOLDING IVSVIRKSOMHED10 %
5. aug. 2022→12. dec. 2024
2 år 4 mdr.
UDV The Nest Fund K/SVIRKSOMHED20 %
4. aug. 2023→12. dec. 2024
1 år 4 mdr.
HERSCHEND HOLDING IVSVIRKSOMHED10 %
4. dec. 2020→3. apr. 2024
3 år 3 mdr.
UDV The Nest Fund K/SVIRKSOMHED15 %
28. jun. 2023→3. aug. 2023
1 mdr.
Eupry Invest ApSVIRKSOMHED5 %
5. aug. 2022→28. jun. 2023
10 mdr.
UDV The Nest Fund K/SVIRKSOMHED10 %
5. aug. 2022→27. jun. 2023
10 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4002014991
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId227
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 08:31
Sidst opdateret28. aug. 2026, 13:48
Antal P-enheder1