Gå til indhold
BYBLOS FOREVER A/SNORMAL

CVR 30066650

BYBLOS FOREVER A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 15. nov. 2006Odense CIkke-finansielle holdingselskaber

BYBLOS FOREVER A/S (CVR 30066650) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 15. nov. 2006 og med hjemsted i Odense C. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

500.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for BYBLOS FOREVER A/S

Regnskaber - nøgletal

19
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 202525. mar. 2026Torben Lund Jørgensen10. apr. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202413. mar. 2025Torben Lund Jørgensen18. mar. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202319. mar. 2024Torben Lund Jørgensen22. mar. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202221. mar. 2023Torben Lund Jørgensen22. mar. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202123. mar. 2022Torben Lund Jørgensen1. apr. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 202014. apr. 2021Torben Lund Jørgensen14. apr. 2021PDFXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--24. apr. 2020PDFXML
1. jan. 2018→31. dec. 2018--9. apr. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder BYBLOS FOREVER A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Bodil Hørdum IbsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Ulrik BuhlBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Kasper Kjærsgaard JensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Bodil Hørdum IbsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

4
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
NEW STARS ApSVIRKSOMHED3264377966.7 %66.7 %20. jun. 2020
CABRIO HOLDING ApSVIRKSOMHED300058565 %5 %20. jun. 2023
KASPER JENSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED354862755 %5 %20. jun. 2023
Cramer Holme ApSVIRKSOMHED376706855 %5 %20. jun. 2023

Stiftere

NavnTypeCVR
ERIK LAUMAND HOLDING ApSVIRKSOMHED20995807
CASHMERE ApSVIRKSOMHED30005767
NO SHIT ApSVIRKSOMHED30005791
MÆRSK LIGHT ApSVIRKSOMHED30005813
BLACK CARS HOLDING ApSVIRKSOMHED30005821
CABRIO HOLDING ApSVIRKSOMHED30005856
CULINARIA ApSVIRKSOMHED30005880
PANNA MONTATA ApSVIRKSOMHED30005945

Revision

RevisorStatusPeriode
REVISIONS- OG FORVALTNINGS- INSTITUTET, AKTIESELSKABOphørt
15. nov. 2006→13. okt. 2011
4 år 10 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
13. okt. 2011→nu
15 år

Tidslinje

57

Hvad er der sket i BYBLOS FOREVER A/S?

  1. 2026
  2. 10. april 2026for 7 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 26. januar 2026for 9 mdr. siden

    Adresse flyttet til Sverigesgade 8, 5000 Odense C

    ODENSE Kommune

  4. 2025
  5. 18. marts 2025for 1,6 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  6. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Ikke-finansielle holdingselskaber

    642120

  7. 2024
  8. 22. marts 2024for 2,6 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  9. 2023
  10. 20. juni 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    CABRIO HOLDING ApS·EJERREGISTER

  11. 20. juni 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    KASPER JENSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  12. 20. juni 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel registreret: 5 %

    Cramer Holme ApS·EJERREGISTER

  13. 19. juni 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    CABRIO HOLDING ApS·EJERREGISTER

  14. 19. juni 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    KASPER JENSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  15. 19. juni 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    Cramer Holme ApS·EJERREGISTER

  16. 22. marts 2023for 3,6 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  17. 2022
  18. 1. april 2022for 4,6 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  19. 2021
  20. 14. april 2021for 5,5 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato15. nov. 2006
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste7. okt. 2013
Revision fravalgtNej
Første regnskab15. nov. 2006 → 31. dec. 2007
ArkivnummerA/S387665
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Sverigesgade 8
5000 Odense C
ODENSE Kommune
Telefon20271879

Formål

Selskabets formål er at eje anparter/aktier, formueadministration og hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening med en direktør.

Branche

642120

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1012778437
15. nov. 2006→nu
19 år 11 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om BYBLOS FOREVER A/S

Hvad laver BYBLOS FOREVER A/S?

BYBLOS FOREVER A/S er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at eje anparter/aktier, formueadministration og hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på BYBLOS FOREVER A/S?

CVR-nummeret på BYBLOS FOREVER A/S er 30066650. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK30066650.

Hvornår blev BYBLOS FOREVER A/S stiftet?

BYBLOS FOREVER A/S blev stiftet 15. nov. 2006 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 19 år 11 mdr.

Er BYBLOS FOREVER A/S stadig aktiv?

Ja. BYBLOS FOREVER A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer BYBLOS FOREVER A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes BYBLOS FOREVER A/S af NEW STARS ApS (66,7 %), CABRIO HOLDING ApS (5 %), KASPER JENSEN HOLDING ApS (5 %) og Cramer Holme ApS (5 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i BYBLOS FOREVER A/S?

Ledelsen består af Bodil Hørdum Ibsen (direktør), Bodil Hørdum Ibsen (bestyrelsesmedlem), Ulrik Buhl (bestyrelsesmedlem) og Kasper Kjærsgaard Jensen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i BYBLOS FOREVER A/S?

Bodil Hørdum Ibsen er registreret i direktionen hos BYBLOS FOREVER A/S.

Hvor ligger BYBLOS FOREVER A/S?

BYBLOS FOREVER A/S har registreret adresse på Sverigesgade 8, 5000 Odense C i ODENSE Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i BYBLOS FOREVER A/S?

Den registrerede kapital i BYBLOS FOREVER A/S er 500.000 kr.

Hvornår har BYBLOS FOREVER A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 10. apr. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 19 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for BYBLOS FOREVER A/S?

DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for BYBLOS FOREVER A/S.

Hvem kan tegne BYBLOS FOREVER A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening med en direktør.

Historik4 afsnit

Adressehistorik

2

Englandsgade 24

Odense C

19 år 2 mdr.

Sverigesgade 8

Odense C

2009201220152018202120242027
AdresseKommunePeriode
Englandsgade 24, 5000 Odense CODENSE
15. nov. 2006→25. jan. 2026
19 år 2 mdr.
Sverigesgade 8, 5000 Odense CODENSE
26. jan. 2026→nu
9 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon20271879Nej
26. jan. 2026→nu
9 mdr.
E-mail[email protected]Nej
26. jan. 2026→nu
9 mdr.

Ledelse - historisk

3

Erik Laumand

DIREKTØR · Direktion

12 år 4 mdr.

Erik Laumand

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

12 år 4 mdr.

Viggo Linde Thomsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 år 6 mdr.
200820102012201420162018
NavnOrganFunktionPeriode
Erik LaumandDirektionDIREKTØR
15. nov. 2006→31. mar. 2019
12 år 4 mdr.
Erik LaumandBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
15. nov. 2006→20. mar. 2019
12 år 4 mdr.
Viggo Linde ThomsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
15. nov. 2006→28. maj 2014
7 år 6 mdr.

Ejere - historisk

6

CABRIO HOLDING ApS

10 %

9 år 8 mdr.

KASPER JENSEN HOLDING ApS

10 %

9 år 8 mdr.

Cramer Holme ApS

10 %

6 år 9 mdr.

ERIK LAUMAND HOLDING ApS

10 %

6 år 8 mdr.

NEW STARS ApS

50 %

6 år 8 mdr.

BLACK CARS HOLDING ApS

10 %

2 år 10 mdr.
20152017201920212023
NavnTypeEjerandelPeriode
CABRIO HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
7. okt. 2013→19. jun. 2023
9 år 8 mdr.
KASPER JENSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
7. okt. 2013→19. jun. 2023
9 år 8 mdr.
Cramer Holme ApSVIRKSOMHED10 %
1. sep. 2016→19. jun. 2023
6 år 9 mdr.
ERIK LAUMAND HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
7. okt. 2013→20. jun. 2020
6 år 8 mdr.
NEW STARS ApSVIRKSOMHED50 %
7. okt. 2013→19. jun. 2020
6 år 8 mdr.
BLACK CARS HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
7. okt. 2013→31. aug. 2016
2 år 10 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer3993996
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId11
Fejl registreretNej
Sidst indlæst27. okt. 2026, 06:43
Sidst opdateret17. okt. 2026, 00:16
Antal P-enheder1