Gå til indhold
Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApSNORMAL

CVR 29972346

Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 23. okt. 2006ViborgUdlejning af erhvervsejendomme

Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS (CVR 29972346) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme", stiftet 23. okt. 2006 og med hjemsted i Viborg. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

137.500 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS

Regnskaber - nøgletal

19
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20255. mar. 2026Lars Olsen6. mar. 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 202425. feb. 2025Lars Olsen25. feb. 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 202331. jan. 2024Lars Olsen2. feb. 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202227. mar. 2023Lars Olsen29. mar. 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202111. jan. 2022Lars Olsen12. jan. 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 202010. feb. 2021Lars Olsen12. feb. 2021PDFXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--12. feb. 2020PDFXML
1. jan. 2018→31. dec. 2018--26. apr. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Lars OlsenDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
LARS OLSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED21593435100 %100 %31. okt. 2025

Stiftere

NavnTypeCVR
John Brejnbjerg StaalingPERSON-
Poul Christian MikkelsenPERSON-
I. OG P. ANDREASSEN ApSVIRKSOMHED76523916
KLB HANDEL ApSVIRKSOMHED15829230
SLP NR. 10.798 A/SVIRKSOMHED15909870
DANIEL HOLDING ApSVIRKSOMHED20217537
B.B.S. HOLDING ApSVIRKSOMHED21014702
LARS OLSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED21593435
A. JANSEN A/SVIRKSOMHED29142165
VIBORG & OMEGNS TAGDÆKNING A/SVIRKSOMHED25457161
GRUNDVAD MASKINHANDEL HOLDING A/SVIRKSOMHED27479383

Revision

RevisorStatusPeriode
VICH 2938 A/SOphørt
23. okt. 2006→13. okt. 2008
1 år 11 mdr.
3 H REVISION, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
21. jun. 2011→1. feb. 2012
7 mdr.
Revisionsfirmaet Bech & Pedersen I/S v/Niels Erik Pedersen & Mogens BechOphørt
13. okt. 2008→27. maj 2009
7 mdr.
Registreret Revisor Frr Niels Jørgen VilladsenOphørt
27. maj 2009→21. jun. 2011
2 år
3 H Revision v/Statsaut Revisor Hans H HansenOphørt
1. feb. 2012→31. maj 2013
1 år 3 mdr.

Tidslinje

85

Hvad er der sket i Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

  1. 2026
  2. 6. marts 2026for 8 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 31. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    B.B.S. HOLDING ApS·EJERREGISTER

  5. 31. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    LARS OLSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  6. 30. oktober 2025for 1 år siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    LARS OLSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  7. 25. februar 2025for 1,7 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  8. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Udlejning af erhvervsejendomme

    682040

  9. 2024
  10. 31. december 2024for 1,8 år siden

    Ejerandel ophørte: 50 %

    SLP NR. 10.798 A/S·EJERREGISTER

  11. 31. december 2024for 1,8 år siden

    Ejerandel registreret: 50 %

    B.B.S. HOLDING ApS·EJERREGISTER

  12. 31. december 2024for 1,8 år siden

    Ejerandel registreret: 50 %

    LARS OLSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  13. 30. december 2024for 1,8 år siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    B.B.S. HOLDING ApS·EJERREGISTER

  14. 30. december 2024for 1,8 år siden

    Ejerandel ophørte: 25 %

    LARS OLSEN HOLDING ApS·EJERREGISTER

  15. 2. februar 2024for 2,7 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  16. 2023
  17. 5. september 2023for 3,2 år siden

    Navn ændret til Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS

  18. 5. september 2023for 3,2 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato23. okt. 2006
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste5. sep. 2023
Revision fravalgtJa
Første regnskab23. okt. 2006 → 31. dec. 2007
ArkivnummerApS385454
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Aalborgvej 158
8800 Viborg
VIBORG Kommune
Telefon40411650

Formål

Selskabets formål er at erhverve og bortforpagte Birgittelyst Kro og al i forbindelse dermed stående virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

682040

Udlejning af erhvervsejendomme

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1012695027
23. okt. 2006→nu
20 år

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS

Hvad laver Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS er registreret i branchen "Udlejning af erhvervsejendomme" (branchekode 682040). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at erhverve og bortforpagte Birgittelyst Kro og al i forbindelse dermed stående virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

CVR-nummeret på Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS er 29972346. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK29972346.

Hvornår blev Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS stiftet?

Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS blev stiftet 23. okt. 2006 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 20 år.

Er Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS stadig aktiv?

Ja. Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS af LARS OLSEN HOLDING ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

Ledelsen består af Lars Olsen (direktør).

Hvem er direktør i Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

Lars Olsen er registreret i direktionen hos Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS.

Hvor ligger Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS har registreret adresse på Aalborgvej 158, 8800 Viborg i VIBORG Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

Den registrerede kapital i Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS er 137.500 kr.

Hvornår har Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 6. mar. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 19 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik5 afsnit

Navnehistorik

3
NavnPeriode
NON MØLLE KRO ApS
23. okt. 2006→9. mar. 2010
3 år 4 mdr.
BIRGITTELYST KRO ApS
10. mar. 2010→4. sep. 2023
13 år 5 mdr.
Ejendomsselskabet Tostrupvej 1 ApS
5. sep. 2023→nu
3 år 1 mdr.

Adressehistorik

9

Tostrupvej 1

Viborg

Tostrupvej 42

Viborg

Lundvej 20

Viborg

Blytækkervej 5

Viborg

5 år 6 mdr.

Lundvej 20

Viborg

Brombærstien 6

Viborg

Brombærstien 6

Viborg

Kløverstien 36

Viborg

Aalborgvej 158

Viborg

6 år 10 mdr.
2009201220152018202120242027
AdresseKommunePeriode
Tostrupvej 1, 8800 ViborgVIBORG
23. okt. 2006→13. okt. 2008
1 år 11 mdr.
Tostrupvej 42, 8800 ViborgVIBORG
14. okt. 2008→4. feb. 2010
1 år 3 mdr.
Lundvej 20, 8800 ViborgVIBORG
5. feb. 2010→21. nov. 2010
9 mdr.
Blytækkervej 5, 8800 ViborgVIBORG
22. nov. 2010→27. maj 2016
5 år 6 mdr.
Lundvej 20, 8800 ViborgVIBORG
28. maj 2016→30. jun. 2018
2 år 1 mdr.
Brombærstien 6, 8800 ViborgVIBORG
1. jul. 2018→20. sep. 2018
2 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon86638387Nej
15. okt. 2008→31. jul. 2018
9 år 9 mdr.
Telefon40411650Nej
2. dec. 2019→nu
6 år 10 mdr.
E-mail[email protected]Nej
21. sep. 2018→16. dec. 2018
2 mdr.
E-mail[email protected]Nej
17. dec. 2018→1. dec. 2019
11 mdr.
E-mail[email protected]Nej
2. dec. 2019→nu
6 år 10 mdr.

Ledelse - historisk

8

Freddy Damholdt

DIREKTØR · Direktion

Karina Rasmussen

DIREKTØR · Direktion

Peter Haaning Aggerholm

DIREKTØR · Direktion

Freddy Damholdt

DIREKTØR · Direktion

8 år 3 mdr.

Poul Christian Mikkelsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 4 mdr.

Freddy Damholdt

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 4 mdr.

Flemming Pedholt Christensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 4 mdr.

Poul Christian Mikkelsen

DIREKTØR · Direktion

3 år 4 mdr.
2008201020122014201620182020
NavnOrganFunktionPeriode
Freddy DamholdtDirektionDIREKTØR
13. dec. 2018→11. jul. 2019
6 mdr.
Karina RasmussenDirektionDIREKTØR
24. aug. 2018→13. dec. 2018
3 mdr.
Peter Haaning AggerholmDirektionDIREKTØR
1. jul. 2018→24. aug. 2018
1 mdr.
Freddy DamholdtDirektionDIREKTØR
10. mar. 2010→1. jul. 2018
8 år 3 mdr.
Poul Christian MikkelsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
23. okt. 2006→15. mar. 2010
3 år 4 mdr.
Freddy DamholdtBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
23. okt. 2006→15. mar. 2010
3 år 4 mdr.

Ejere - historisk

9

B.B.S. HOLDING ApS

50 %

LARS OLSEN HOLDING ApS

50 %

SLP NR. 10.798 A/S

50 %

6 år 1 mdr.

B.B.S. HOLDING ApS

25 %

6 år 1 mdr.

LARS OLSEN HOLDING ApS

25 %

6 år 1 mdr.

KPA Holding Viborg IVS

100 %

SLP NR. 10.798 A/S

50 %

9 år

B.B.S. HOLDING ApS

25 %

9 år

LARS OLSEN HOLDING ApS

25 %

9 år
201120142017202020232026
NavnTypeEjerandelPeriode
B.B.S. HOLDING ApSVIRKSOMHED50 %
31. dec. 2024→31. okt. 2025
10 mdr.
LARS OLSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED50 %
31. dec. 2024→30. okt. 2025
9 mdr.
SLP NR. 10.798 A/SVIRKSOMHED50 %
5. nov. 2018→31. dec. 2024
6 år 1 mdr.
B.B.S. HOLDING ApSVIRKSOMHED25 %
5. nov. 2018→30. dec. 2024
6 år 1 mdr.
LARS OLSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED25 %
5. nov. 2018→30. dec. 2024
6 år 1 mdr.
KPA Holding Viborg IVSVIRKSOMHED100 %
1. jul. 2018→5. nov. 2018
4 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4589901
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId38
Fejl registreretNej
Sidst indlæst30. okt. 2026, 03:40
Sidst opdateret21. okt. 2026, 18:14
Antal P-enheder1