Gå til indhold
NATUR DEVELOPMENT A/SOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 29923906

NATUR DEVELOPMENT A/S

OPLØSTEFTERKONKURS
AktieselskabStiftet 29. sep. 2006BallerupUoplyst

NATUR DEVELOPMENT A/S (CVR 29923906) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Uoplyst", stiftet 29. sep. 2006 og med hjemsted i Ballerup. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

11.731.143 kr.

Beskæftigelse - seneste

2008 K4 (seneste estimat)

-

Ansatte

0

Årsværk

Regnskab og nøgletal for NATUR DEVELOPMENT A/S

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
29. sep. 2006→31. dec. 2007--2. jul. 2008

Hvem ejer og leder NATUR DEVELOPMENT A/S?

Stiftere

NavnTypeCVR
GLARMESTER MUNCK MICHAEL MUNCK ApSVIRKSOMHED14758402
HØJMANN HOLDING ApSVIRKSOMHED29607761
L C HOLDING ApSVIRKSOMHED29607486
B. FLYVBJERG HOLDING ApSVIRKSOMHED29696918
AALBORG BLIK OG VVS ApSVIRKSOMHED27229727
N. KROG HOLDING ApSVIRKSOMHED29792577
P. E. SØRENSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED29923663
TEAM MUNCK HOLDING ApSVIRKSOMHED26862590

Revision

RevisorStatusPeriode
KONTORASSISTANCE V/VERNER FREUNDLICH LARSENOphørt
29. sep. 2006→20. jul. 2007
9 mdr.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKABOphørt
20. jul. 2007→26. apr. 2012
4 år 9 mdr.

Tidslinje

50

Hvad er der sket i NATUR DEVELOPMENT A/S?

  1. 2012
  2. 26. april 2012for 15 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 26. april 2012for 15 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Jesper Olsen·Bestyrelse

  4. 26. april 2012for 15 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Peter Odgaard Dahl·Bestyrelse

  5. 26. april 2012for 15 år siden

    Fratrådte som direktion

    Peter Odgaard Dahl·Direktion

  6. 26. april 2012for 15 år siden

    Fratrådte som formand

    Peter Bigum·Bestyrelse

  7. 26. april 2012for 15 år siden

    Revisor fratrådte

    PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB·Revision

  8. 26. april 2012for 15 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1012628583·P-nummer

  9. 2008
  10. 24. oktober 2008for 18 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  11. 1. oktober 2008for 18 år siden

    Adresse flyttet til Islevdalvej 208, 2610 Rødovre

    RØDOVRE Kommune

  12. 30. september 2008for 18 år siden

    Vedtægter ændret

  13. 30. september 2008for 18 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Lasse Christensen·Bestyrelse

  14. 30. september 2008for 18 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Henrik Munck·Bestyrelse

  15. 30. september 2008for 18 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Niels Henrik Krog·Bestyrelse

  16. 30. september 2008for 18 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Brian Flyvbjerg-Kristensen·Bestyrelse

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato29. sep. 2006
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste30. sep. 2008
Revision fravalgt-
Første regnskab29. sep. 2006 → 31. dec. 2007
ArkivnummerA/S383742
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Ågerupvej 73
2750 Ballerup
BALLERUP Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er investering i, udleje af og handel med fast ejendom, investering i virksomheder og dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktionen og bestyrelsesformanden i forening.

Branche

999999

Uoplyst

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om NATUR DEVELOPMENT A/S

Hvad laver NATUR DEVELOPMENT A/S?

NATUR DEVELOPMENT A/S er registreret i branchen "Uoplyst" (branchekode 999999). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er investering i, udleje af og handel med fast ejendom, investering i virksomheder og dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på NATUR DEVELOPMENT A/S?

CVR-nummeret på NATUR DEVELOPMENT A/S er 29923906. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK29923906.

Hvornår blev NATUR DEVELOPMENT A/S stiftet?

NATUR DEVELOPMENT A/S blev stiftet 29. sep. 2006 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 20 år 1 mdr.

Er NATUR DEVELOPMENT A/S stadig aktiv?

NATUR DEVELOPMENT A/S står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har NATUR DEVELOPMENT A/S?

CVR opgør NATUR DEVELOPMENT A/S til 0 årsværk i 4. kvartal 2008. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger NATUR DEVELOPMENT A/S?

NATUR DEVELOPMENT A/S har registreret adresse på Ågerupvej 73, 2750 Ballerup i BALLERUP Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i NATUR DEVELOPMENT A/S?

Den registrerede kapital i NATUR DEVELOPMENT A/S er 11.731.143 kr.

Hvornår har NATUR DEVELOPMENT A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 2. jul. 2008 og dækker perioden 29. sep. 2006 - 31. dec. 2007. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne NATUR DEVELOPMENT A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen og bestyrelsesformanden i forening.

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1012628583
29. sep. 2006→26. apr. 2012
5 år 6 mdr.

Adressehistorik

2

Ågerupvej 73

Ballerup

2 år

Islevdalvej 208

Rødovre

3 år 6 mdr.
200720082009201020112012
AdresseKommunePeriode
Ågerupvej 73, 2750 BallerupBALLERUP
29. sep. 2006→30. sep. 2008
2 år
Islevdalvej 208, 2610 RødovreRØDOVRE
1. okt. 2008→26. apr. 2012
3 år 6 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

1
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
200711-11

Ledelse - historisk

16

Peter Bigum

formand · Bestyrelse

3 år 6 mdr.

Jesper Olsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

3 år 6 mdr.

Peter Odgaard Dahl

BESTYRELSE · Bestyrelse

3 år 6 mdr.

Peter Odgaard Dahl

DIREKTION · Direktion

3 år 9 mdr.

Lasse Christensen

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år

Henrik Munck

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år

Niels Henrik Krog

BESTYRELSE · Bestyrelse

1 år 2 mdr.

Lars Merrild Hareskov

formand · Bestyrelse

1 år 2 mdr.

Brian Flyvbjerg-Kristensen

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år

Lars Højmann Kristensen

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år

Michael Munck

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år

Poul Pedersen

BESTYRELSE · Bestyrelse

1 år 2 mdr.

Henrik Munck

DIREKTION · Direktion

1 år 9 mdr.

Lars Højmann Kristensen

DIREKTION · Direktion

1 år 9 mdr.

John Østergaard Jacobsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

Poul Erik Sørensen

BESTYRELSE · Bestyrelse

200720082009201020112012
NavnOrganFunktionPeriode
Peter BigumBestyrelseformand
30. sep. 2008→26. apr. 2012
3 år 6 mdr.
Jesper OlsenBestyrelseBESTYRELSE
30. sep. 2008→26. apr. 2012
3 år 6 mdr.
Peter Odgaard DahlBestyrelseBESTYRELSE
30. sep. 2008→26. apr. 2012
3 år 6 mdr.
Peter Odgaard DahlDirektionDIREKTION
14. jul. 2008→26. apr. 2012
3 år 9 mdr.
Lasse ChristensenBestyrelseBESTYRELSE
29. sep. 2006→30. sep. 2008
2 år
Henrik MunckBestyrelseBESTYRELSE
29. sep. 2006→30. sep. 2008
2 år
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001602346
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId6
Fejl registreretNej
Sidst indlæst21. aug. 2026, 00:24
Sidst opdateret17. dec. 2020, 20:32
Antal P-enheder1