Gå til indhold
BLAHOVA ApSNORMAL

CVR 29204985

BLAHOVA ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 14. dec. 2005AabybroInvestering for egen regning

BLAHOVA ApS (CVR 29204985) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Investering for egen regning", stiftet 14. dec. 2005 og med hjemsted i Aabybro. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

96.512.500 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for BLAHOVA ApS

Regnskaber - nøgletal

20
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2025→31. dec. 20255. maj 2026Per Lykkegaard Christensen21. maj 2026iXBRLXML
1. jan. 2024→31. dec. 20242. maj 2025Per Lykkegaard Christensen12. maj 2025PDFXML
1. jan. 2023→31. dec. 20231. maj 2024Per Lykkegaard Christensen15. maj 2024PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 202226. apr. 2023Per Lykkegaard Christensen31. maj 2023PDFXML
1. jan. 2022→31. dec. 2022Rettelse26. apr. 2023Per Lykkegaard Christensen31. maj 2023PDFXML
1. jan. 2021→31. dec. 202128. apr. 2022Thomas Tai Christensen19. maj 2022PDFXML
1. jan. 2020→31. dec. 20203. maj 2021Thomas Tai Christensen18. maj 2021PDFXML
1. jan. 2019→31. dec. 2019--13. maj 2020PDFXML

Hvem ejer og leder BLAHOVA ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Michael Bager HoumannDirektionDIREKTØR
Jørgen Christian SkeelBestyrelseFORMAND
Per Lykkegaard ChristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
DONAU AGRO ApSVIRKSOMHED29693323100 %100 %6. okt. 2022

Stiftere

NavnTypeCVR
STRÆKNINGEN INVEST ApSVIRKSOMHED26998018
AAGAARD VEJBYVEJ INVEST ApSVIRKSOMHED29181829
ApS KBUS 38 NR. 3396VIRKSOMHED20288108
BIRKILS INVEST ApSVIRKSOMHED29141746
JOEST HOLDING ApSVIRKSOMHED29199892
ABILDHAVE HOLDING ApSVIRKSOMHED29200181
NYT LAND HOLDING ApSVIRKSOMHED29200726
NACK HOLDING ApSVIRKSOMHED29201366
STENDAL INVEST ApSVIRKSOMHED29201692
DAMMEN HOLDING ApSVIRKSOMHED29202664
JENS PETER GADENSGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED29203202
NBO HOLDING ApSVIRKSOMHED29203415
LØGTHOLT HOLDING ApSVIRKSOMHED29203695

Revision

RevisorStatusPeriode
KR 483 A/SAktiv
14. jul. 2022→nu
4 år 3 mdr.
JUT NR. 2180 A/SOphørt
14. dec. 2005→24. maj 2007
1 år 5 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
13. okt. 2011→13. okt. 2011

Tidslinje

108

Hvad er der sket i BLAHOVA ApS?

  1. 2026
  2. 21. maj 2026for 5 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 12. maj 2025for 1,5 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Investering for egen regning

    649910

  6. 2024
  7. 15. maj 2024for 2,5 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 2023
  9. 31. maj 2023for 3,4 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  10. 31. maj 2023for 3,4 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Omgørelse · Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  11. 2022
  12. 6. oktober 2022for 4,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 33,3 %

    Donau Agro Invest P/S·EJERREGISTER

  13. 6. oktober 2022for 4,1 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    DONAU AGRO ApS·EJERREGISTER

  14. 5. oktober 2022for 4,1 år siden

    Ejerandel ophørte: 66,7 %

    DONAU AGRO ApS·EJERREGISTER

  15. 27. juli 2022for 4,3 år siden

    Adresse flyttet til Kammerherrensvej 62A, 9440 Aabybro

    JAMMERBUGT Kommune

  16. 14. juli 2022for 4,3 år siden

    Revisor fratrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  17. 14. juli 2022for 4,3 år siden

    Revisor tiltrådte

    KR 483 A/S·Revision

  18. 12. juli 2022for 4,3 år siden

    Vedtægter ændret

  19. 12. juli 2022for 4,3 år siden

    Ejerandel ophørte: 10 %

    AAGAARD VEJBYVEJ INVEST ApS·EJERREGISTER

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato14. dec. 2005
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste12. jul. 2022
Revision fravalgtNej
Første regnskab14. dec. 2005 → 31. dec. 2006
ArkivnummerApS362530
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Kammerherrensvej 62A
9440 Aabybro
JAMMERBUGT Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber, herunder udenlandske selskaber, at drive investeringsvirksomhed samt anden dermed efter bestyrelsens skøn beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med et bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.

Branche

649910

Investering for egen regning

Primær NACE-branche

702000

Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Bibranche 1

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1011895936
14. dec. 2005→nu
20 år 10 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om BLAHOVA ApS

Hvad laver BLAHOVA ApS?

BLAHOVA ApS er registreret i branchen "Investering for egen regning" (branchekode 649910). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber, herunder udenlandske selskaber, at drive investeringsvirksomhed samt anden dermed efter bestyrelsens skøn beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på BLAHOVA ApS?

CVR-nummeret på BLAHOVA ApS er 29204985. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK29204985.

Hvornår blev BLAHOVA ApS stiftet?

BLAHOVA ApS blev stiftet 14. dec. 2005 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 20 år 10 mdr.

Er BLAHOVA ApS stadig aktiv?

Ja. BLAHOVA ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer BLAHOVA ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes BLAHOVA ApS af DONAU AGRO ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i BLAHOVA ApS?

Ledelsen består af Michael Bager Houmann (direktør), Jørgen Christian Skeel (formand) og Per Lykkegaard Christensen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i BLAHOVA ApS?

Michael Bager Houmann er registreret i direktionen hos BLAHOVA ApS.

Hvor ligger BLAHOVA ApS?

BLAHOVA ApS har registreret adresse på Kammerherrensvej 62A, 9440 Aabybro i JAMMERBUGT Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i BLAHOVA ApS?

Den registrerede kapital i BLAHOVA ApS er 96.512.500 kr.

Hvornår har BLAHOVA ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 21. maj 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 20 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for BLAHOVA ApS?

KR 483 A/S er registreret som revisor for BLAHOVA ApS.

Hvem kan tegne BLAHOVA ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden i forening med et bestyrelsesmedlem eller af den samlede bestyrelse.

Historik3 afsnit

Adressehistorik

3

Hjørringvej 442

Østervrå

Hjørringvej 442

Østervrå

15 år 6 mdr.

Kammerherrensvej 62A

Aabybro

4 år 3 mdr.
2008201120142017202020232026
AdresseKommunePeriode
Hjørringvej 442 a, 9750 ØstervråSÆBY
14. dec. 2005→31. dec. 2006
1 år
Hjørringvej 442 a, 9750 ØstervråFREDERIKSHAVN
1. jan. 2007→26. jul. 2022
15 år 6 mdr.
Kammerherrensvej 62A, 9440 AabybroJAMMERBUGT
27. jul. 2022→nu
4 år 3 mdr.

Ledelse - historisk

13

Per Lykkegaard Christensen

DIREKTØR · Direktion

16 år 6 mdr.

Gunnar Laden

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

14 år 1 mdr.

Leo Thomsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

8 år 1 mdr.

Carsten Christiansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

15 år 1 mdr.

Jens Peter Gadensgaard

FORMAND · Bestyrelse

15 år 10 mdr.

Per Lykkegaard Christensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

16 år 6 mdr.

Bjarne Preben Joest Andersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 år 9 mdr.

Peter Michael Møller

DIREKTØR · Direktion

7 år 3 mdr.

Lene Overgaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Morten Nielsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Jørgen Christian Skeel

FORMAND · Bestyrelse

Niels Erik Thomsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Peter Michael Møller

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

200820112014201720202023
NavnOrganFunktionPeriode
Per Lykkegaard ChristensenDirektionDIREKTØR
14. dec. 2005→12. jul. 2022
16 år 6 mdr.
Gunnar LadenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
27. maj 2008→12. jul. 2022
14 år 1 mdr.
Leo ThomsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
24. maj 2014→12. jul. 2022
8 år 1 mdr.
Carsten ChristiansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
24. maj 2007→12. jul. 2022
15 år 1 mdr.
Jens Peter GadensgaardBestyrelseFORMAND
22. aug. 2006→12. jul. 2022
15 år 10 mdr.
Per Lykkegaard ChristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
14. dec. 2005→11. jul. 2022
16 år 6 mdr.

Ejere - historisk

13

Donau Agro Invest P/S

33.3 %

DONAU AGRO ApS

66.7 %

AAGAARD VEJBYVEJ INVEST ApS

10 %

8 år 11 mdr.

JOEST HOLDING ApS

15 %

3 år 9 mdr.

ABILDHAVE HOLDING ApS

5 %

9 år 2 mdr.

JENS PETER GADENSGAARD HOLDING ApS

20 %

7 år 3 mdr.

PCJS3 ApS

15 %

BIRKILS INVEST ApS

5 %

9 år 2 mdr.

LYKKEGAARD LANDBRUG HOLDING ApS

10 %

Lykkegaard Landbrug Holding II ApS

10 %

4 år 6 mdr.

JOEST HOLDING ApS

15 %

LYKKEGAARD LANDBRUG HOLDING ApS

10 %

12 år

JOEST HOLDING ApS

10 %

200820112014201720202023
NavnTypeEjerandelPeriode
Donau Agro Invest P/SVIRKSOMHED33.3 %
12. jul. 2022→6. okt. 2022
2 mdr.
DONAU AGRO ApSVIRKSOMHED66.7 %
12. jul. 2022→5. okt. 2022
2 mdr.
AAGAARD VEJBYVEJ INVEST ApSVIRKSOMHED10 %
5. aug. 2013→12. jul. 2022
8 år 11 mdr.
JOEST HOLDING ApSVIRKSOMHED15 %
24. sep. 2018→12. jul. 2022
3 år 9 mdr.
ABILDHAVE HOLDING ApSVIRKSOMHED5 %
30. apr. 2013→12. jul. 2022
9 år 2 mdr.
JENS PETER GADENSGAARD HOLDING ApSVIRKSOMHED20 %
1. apr. 2015→12. jul. 2022
7 år 3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001546911
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId23
Fejl registreretNej
Sidst indlæst28. okt. 2026, 10:56
Sidst opdateret15. okt. 2026, 14:01
Antal P-enheder1