Gå til indhold
BENEFITS ApSNORMAL

CVR 28863926

BENEFITS ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 30. jun. 2005HasselagerBogføring og revision; skatterådgivningReklamebeskyttet

BENEFITS ApS (CVR 28863926) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Bogføring og revision; skatterådgivning", stiftet 30. jun. 2005, med hjemsted i Hasselager og ca. 1 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-06 (seneste estimat)

1

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for BENEFITS ApS

Regnskaber - nøgletal

20
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202510. jun. 2026Lynge Østergaard10. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 20244. jun. 2025Mette Søby4. jun. 2025iXBRLXML
1. jan. 202331. dec. 202317. jun. 2024Kim Søby26. jun. 2024iXBRLXML
1. jan. 202231. dec. 202221. jun. 2023Mette Caludann Søby21. jun. 2023iXBRLXML
1. jan. 202131. dec. 202113. jun. 2022Mette Caludann Søby15. jun. 2022iXBRLXML
1. jan. 202031. dec. 202017. jun. 2021Tommy Larsen17. jun. 2021iXBRLXML
1. jan. 201931. dec. 2019--23. jun. 2020PDFXML
1. jan. 201831. dec. 2018--17. jun. 2019PDFXML

Hvem ejer og leder BENEFITS ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Mette Caludann SøbyDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Mette Caludann SøbyPERSON-100 %100 %1. jan. 2013

Stiftere

NavnTypeCVR
Mette Caludann SøbyPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
REVISIONSFIRMAET LANGBALLE JENSEN ApSOphørt
30. jun. 20059. dec. 2009
4 år 5 mdr.
REVISIONSFIRMAET KYED ApSOphørt
9. dec. 200917. maj 2011
1 år 5 mdr.
MB AdministrationOphørt
17. maj 201123. jun. 2013
2 år 1 mdr.

Tidslinje

39

Hvad er der sket i BENEFITS ApS?

  1. 2026
  2. 10. juni 2026for 3 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 4. juni 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Bogføring og revision; skatterådgivning

    692000

  6. 2024
  7. 26. juni 2024for 2,2 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 1. januar 2024for 2,7 år siden

    Branche ændret til Bogføring og revision: skatterådgivning

    692000

  9. 2023
  10. 21. juni 2023for 3,3 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  11. 2022
  12. 15. juni 2022for 4,3 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  13. 2021
  14. 17. juni 2021for 5,3 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  15. 2020
  16. 23. juni 2020for 6,2 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

  17. 2019
  18. 30. september 2019for 7 år siden

    Binavn tilføjet: Laketown ApS

  19. 30. september 2019for 7 år siden

    Vedtægter ændret

  20. 17. juni 2019for 7,3 år siden

    Regnskab for 2018 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 31. dec. 2018

  21. 2018
  22. 6. juni 2018for 8,3 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2017 → 31. dec. 2017

  23. 2017
  24. 9. juni 2017for 9,3 år siden

    Regnskab for 2016 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2016 → 31. dec. 2016

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato30. jun. 2005
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste30. sep. 2019
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. jan. 200531. dec. 2005
ArkivnummerApS351959
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Kunnerupvangen 6
8361 Hasselager
AARHUS Kommune
Telefon23300920

Formål

Selskabets formål er er at drive bogføringsforretning samt anden dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktøren

Branche

692000

Bogføring og revision; skatterådgivning

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1011521653
30. jun. 2005nu
21 år 2 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

13

Ofte stillede spørgsmål om BENEFITS ApS

Hvad laver BENEFITS ApS?

BENEFITS ApS er registreret i branchen "Bogføring og revision; skatterådgivning" (branchekode 692000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er er at drive bogføringsforretning samt anden dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på BENEFITS ApS?

CVR-nummeret på BENEFITS ApS er 28863926. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK28863926.

Hvornår blev BENEFITS ApS stiftet?

BENEFITS ApS blev stiftet 30. jun. 2005 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 21 år 2 mdr.

Er BENEFITS ApS stadig aktiv?

Ja. BENEFITS ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer BENEFITS ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes BENEFITS ApS af Mette Caludann Søby (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i BENEFITS ApS?

Ledelsen består af Mette Caludann Søby (direktør).

Hvem er direktør i BENEFITS ApS?

Mette Caludann Søby er registreret i direktionen hos BENEFITS ApS.

Hvor mange ansatte har BENEFITS ApS?

CVR opgør BENEFITS ApS til 1 ansatte og 1 årsværk i juni 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger BENEFITS ApS?

BENEFITS ApS har registreret adresse på Kunnerupvangen 6, 8361 Hasselager i AARHUS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i BENEFITS ApS?

Den registrerede kapital i BENEFITS ApS er 125.000 kr.

Hvornår har BENEFITS ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 10. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 20 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne BENEFITS ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktøren

Har BENEFITS ApS andre navne?

BENEFITS ApS er også registreret under binavnet Laketown ApS. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik3 afsnit

Binavne

1
BinavnPeriode
Laketown ApS
30. sep. 2019nu
6 år 11 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon86280920Nej
1. jul. 200510. jan. 2021
15 år 6 mdr.
Telefon23300920Nej
11. jan. 2021nu
5 år 8 mdr.
E-mail[email protected]Nej
11. jan. 2021nu
5 år 8 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

13
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201821-2-41
201721-2-41
201621-2-41
201521-2-41
201411-11
201311-11
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer3574154
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId192
Fejl registreretNej
Sidst indlæst19. sep. 2026, 22:44
Sidst opdateret19. maj 2025, 23:45
Antal P-enheder1