Gå til indhold
Dansk Genom InstitutAktiv

CVR 28270887

Dansk Genom Institut

Aktiv
EnkeltmandsvirksomhedStiftet 1. jan. 2005Aarhus CForskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknikReklamebeskyttet

Dansk Genom Institut (CVR 28270887) er en dansk virksomhed registreret som Enkeltmandsvirksomhed i branchen "Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik", stiftet 1. jan. 2005, med hjemsted i Aarhus C og ca. 0 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2018 (seneste estimat)

0

Ansatte

0

Årsværk

Interval: 0 ansatte

Hvem ejer og leder Dansk Genom Institut?

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Niels Ejnar LarsenPERSON---1. jan. 2005

Tidslinje

11

Hvad er der sket i Dansk Genom Institut?

  1. 2025
  2. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik

    721000

  3. 2020
  4. 9. marts 2020for 6,5 år siden

    Navn ændret til Dansk Genom Institut

  5. 9. marts 2020for 6,5 år siden

    Adresse flyttet til Skt. Lucas Kirkepl. 8 st th, 8000 Aarhus C

    AARHUS Kommune

  6. 2008
  7. 1. januar 2008for 19 år siden

    Branche ændret til Anden forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik

    721900

  8. 2007
  9. 18. oktober 2007for 19 år siden

    Adresse flyttet til Skt. Lucas Kirkeplads 8 st th, 8000 Aarhus C

    AARHUS Kommune

  10. 2005
  11. 17. februar 2005for 22 år siden

    Navn ændret til Dansk Genom Institut v/Niels Ejner Larsen

  12. 17. februar 2005for 22 år siden

    Adresse flyttet til Marselisborg Allé 11 1 tv, 8000 Århus C

    AARHUS Kommune

  13. 1. januar 2005for 22 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Enkeltmandsvirksomhed

  14. 1. januar 2005for 22 år siden

    Registreret på Gustav Wieds Vej 10C, 8000 Århus C

    ÅRHUS Kommune

  15. 1. januar 2005for 22 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Niels Ejnar Larsen·Interessenter

  16. 1. januar 2005for 22 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1011126045·P-nummer

Stamdata

StatusAktiv
VirksomhedsformEnkeltmandsvirksomhed
Stiftelsesdato1. jan. 2005
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Skt. Lucas Kirkepl. 8 st th
8000 Aarhus C
AARHUS Kommune
Telefon-

Branche

721000

Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1011126045
1. jan. 2005nu
21 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

7

Ofte stillede spørgsmål om Dansk Genom Institut

Hvad laver Dansk Genom Institut?

Dansk Genom Institut er registreret i branchen "Forskning og eksperimentel udvikling inden for naturvidenskab og teknik" (branchekode 721000).

Hvad er CVR-nummeret på Dansk Genom Institut?

CVR-nummeret på Dansk Genom Institut er 28270887. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK28270887.

Hvornår blev Dansk Genom Institut stiftet?

Dansk Genom Institut blev stiftet 1. jan. 2005 som Enkeltmandsvirksomhed. Virksomheden har dermed eksisteret i 21 år 8 mdr.

Er Dansk Genom Institut stadig aktiv?

Ja. Dansk Genom Institut står registreret med status "Aktiv" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Dansk Genom Institut?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Dansk Genom Institut af Niels Ejnar Larsen. Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvor mange ansatte har Dansk Genom Institut?

CVR opgør Dansk Genom Institut til 0 ansatte og 0 årsværk i 2018. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Dansk Genom Institut?

Dansk Genom Institut har registreret adresse på Skt. Lucas Kirkepl. 8 st th, 8000 Aarhus C i AARHUS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Historik4 afsnit

Navnehistorik

3
NavnPeriode
Dansk Genom Institut v/ Niels Ejner Larsen
1. jan. 200516. feb. 2005
1 mdr.
Dansk Genom Institut v/Niels Ejner Larsen
17. feb. 20058. mar. 2020
15 år
Dansk Genom Institut
9. mar. 2020nu
6 år 6 mdr.

Adressehistorik

4

Gustav Wieds Vej 10C

Århus C

Marselisborg Allé 11

Århus C

Skt. Lucas Kirkeplads 8

Aarhus C

12 år 4 mdr.

Skt. Lucas Kirkepl. 8

Aarhus C

6 år 6 mdr.
2007201020132016201920222025
AdresseKommunePeriode
Gustav Wieds Vej 10C, 8000 Århus CÅRHUS
1. jan. 200516. feb. 2005
1 mdr.
Marselisborg Allé 11 1 tv, 8000 Århus CAARHUS
17. feb. 200517. okt. 2007
2 år 8 mdr.
Skt. Lucas Kirkeplads 8 st th, 8000 Aarhus CAARHUS
18. okt. 20078. mar. 2020
12 år 4 mdr.
Skt. Lucas Kirkepl. 8 st th, 8000 Aarhus CAARHUS
9. mar. 2020nu
6 år 6 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
E-mail[email protected]Nej
9. mar. 2020nu
6 år 6 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

8
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201800-00
201700-00
201600-00
201500-00
201400-00
201300-00
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001501436
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId15
Fejl registreretNej
Sidst indlæst12. sep. 2026, 18:08
Sidst opdateret21. maj 2025, 14:54
Antal P-enheder1