Gå til indhold
FISH FORCE ApSOPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION

CVR 27613721

FISH FORCE ApS

OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
AnpartsselskabStiftet 2. feb. 2004ChristiansfeldEngroshandel med fisk og fiskeprodukter

FISH FORCE ApS (CVR 27613721) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Engroshandel med fisk og fiskeprodukter", stiftet 2. feb. 2004 og med hjemsted i Christiansfeld. Status: OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

175.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2005 K1 (seneste estimat)

-

Ansatte

1

Årsværk

Regnskab og nøgletal for FISH FORCE ApS

Regnskaber - nøgletal

3
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2006→30. jun. 2007--17. sep. 2007
1. jul. 2005→30. jun. 2006--30. nov. 2006
2. feb. 2004→30. jun. 2005--7. dec. 2005

Hvem ejer og leder FISH FORCE ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
ST. KARLSKOV DAMBRUG ApSVIRKSOMHED81312028
VEJEN VANDMØLLE ApSVIRKSOMHED10333989
SYDJYDSK DAMKULTUR A/SVIRKSOMHED16277215
SELBJERG MØLLE A/SVIRKSOMHED43815628
MARIANNE KRISTENSEN ApSVIRKSOMHED12593589
VIBÆK FISKERI ApSVIRKSOMHED26003946
Kaj Erhardt JensenPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
Revisionsfirmaet Leo Hansen v/K E Nielsen/J Skov/C PetersenOphørt
2. feb. 2004→19. aug. 2007
3 år 6 mdr.

Tidslinje

31

Hvad er der sket i FISH FORCE ApS?

  1. 2007
  2. 17. september 2007for 19 år siden

    Regnskab for 2007 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2006 → 30. jun. 2007

  3. 19. august 2007for 19 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FRIVILLIG LIKVIDATION

  4. 19. august 2007for 19 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Christina Arbjerg Kongsted·Likvidator

  5. 19. august 2007for 19 år siden

    Revisor fratrådte

    Revisionsfirmaet Leo Hansen v/K E Nielsen/J Skov/C Petersen·Revision

  6. 19. august 2007for 19 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1010416686·P-nummer

  7. 2006
  8. 8. december 2006for 20 år siden

    Status ændret til UNDER FRIVILLIG LIKVIDATION

  9. 8. december 2006for 20 år siden

    Vedtægter ændret

  10. 8. december 2006for 20 år siden

    Adresse flyttet til Kongeåvej 24, 6600 Vejen

    VEJEN Kommune

  11. 8. december 2006for 20 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Hans Erik Bylling·Bestyrelse

  12. 8. december 2006for 20 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Kaj Erhardt Jensen·Bestyrelse

  13. 8. december 2006for 20 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Roar Kortegaard Madsen·Bestyrelse

  14. 8. december 2006for 20 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Marianne Elisabeth Gunderlund·Bestyrelse

  15. 8. december 2006for 20 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Knud Roldsgaard Kongsted·Bestyrelse

  16. 8. december 2006for 20 år siden

    Fratrådte som direktion

    Karen Bülow Voetmann·Direktion

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato2. feb. 2004
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste8. dec. 2006
Revision fravalgt-
Første regnskab2. feb. 2004 → 30. jun. 2005
ArkivnummerApS326330
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Allervej 130
6070 Christiansfeld
CHRISTIANSFELD Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at dyrke salgsmarkeder og afsætte flest mulige fisk og fiskeprodukter og hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af likvidator.

Branche

513810

Engroshandel med fisk og fiskeprodukter

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om FISH FORCE ApS

Hvad laver FISH FORCE ApS?

FISH FORCE ApS er registreret i branchen "Engroshandel med fisk og fiskeprodukter" (branchekode 513810). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at dyrke salgsmarkeder og afsætte flest mulige fisk og fiskeprodukter og hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på FISH FORCE ApS?

CVR-nummeret på FISH FORCE ApS er 27613721. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK27613721.

Hvornår blev FISH FORCE ApS stiftet?

FISH FORCE ApS blev stiftet 2. feb. 2004 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 22 år 8 mdr.

Er FISH FORCE ApS stadig aktiv?

FISH FORCE ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har FISH FORCE ApS?

CVR opgør FISH FORCE ApS til 1 årsværk i 1. kvartal 2005. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger FISH FORCE ApS?

FISH FORCE ApS har registreret adresse på Allervej 130, 6070 Christiansfeld i CHRISTIANSFELD Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i FISH FORCE ApS?

Den registrerede kapital i FISH FORCE ApS er 175.000 kr.

Hvornår har FISH FORCE ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 17. sep. 2007 og dækker perioden 1. jul. 2006 - 30. jun. 2007. I alt 3 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne FISH FORCE ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af likvidator.

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1010416686
2. feb. 2004→19. aug. 2007
3 år 6 mdr.

Adressehistorik

2

Allervej 130

Christiansfeld

2 år 10 mdr.

Kongeåvej 24

Vejen

8 mdr.
2004200520062007
AdresseKommunePeriode
Allervej 130, 6070 ChristiansfeldCHRISTIANSFELD
2. feb. 2004→7. dec. 2006
2 år 10 mdr.
Kongeåvej 24, 6600 VejenVEJEN
8. dec. 2006→19. aug. 2007
8 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

1
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
200411-11

Ledelse - historisk

8

Christina Arbjerg Kongsted

LIKVIDATOR · Likvidator

8 mdr.

Flemming Roldsgaard Poulsen

formand · Bestyrelse

2 år 10 mdr.

Hans Erik Bylling

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år 10 mdr.

Kaj Erhardt Jensen

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år 10 mdr.

Roar Kortegaard Madsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år 10 mdr.

Marianne Elisabeth Gunderlund

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år 10 mdr.

Knud Roldsgaard Kongsted

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år 10 mdr.

Karen Bülow Voetmann

DIREKTION · Direktion

2 år 10 mdr.
2004200520062007
NavnOrganFunktionPeriode
Christina Arbjerg KongstedLikvidatorLIKVIDATOR
8. dec. 2006→19. aug. 2007
8 mdr.
Flemming Roldsgaard PoulsenBestyrelseformand
2. feb. 2004→8. dec. 2006
2 år 10 mdr.
Hans Erik ByllingBestyrelseBESTYRELSE
2. feb. 2004→8. dec. 2006
2 år 10 mdr.
Kaj Erhardt JensenBestyrelseBESTYRELSE
2. feb. 2004→8. dec. 2006
2 år 10 mdr.
Roar Kortegaard MadsenBestyrelseBESTYRELSE
2. feb. 2004→8. dec. 2006
2 år 10 mdr.
Marianne Elisabeth GunderlundBestyrelseBESTYRELSE
2. feb. 2004→8. dec. 2006
2 år 10 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001443164
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId6
Fejl registreretNej
Sidst indlæst31. jul. 2026, 00:25
Sidst opdateret19. jan. 2021, 02:17
Antal P-enheder1