Gå til indhold
Frendesen Consulting v/Ernst FrendesenOphørt

CVR 27358381

Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen

Ophørt
EnkeltmandsvirksomhedStiftet 16. sep. 2003KjellerupVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivningReklamebeskyttet

Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen (CVR 27358381) er en dansk virksomhed registreret som Enkeltmandsvirksomhed i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning", stiftet 16. sep. 2003, med hjemsted i Kjellerup og ca. 0 ansatte. Status: Ophørt.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2004 (seneste estimat)

0

Ansatte

0

Årsværk

Interval: 0 ansatte

Tidslinje

19

Hvad er der sket i Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen?

  1. 2025
  2. 30. november 2025for 10 mdr. siden

    Fratrådte som interessenter

    Ernst Viggo Frendesen·Interessenter

  3. 30. november 2025for 10 mdr. siden

    Produktionsenhed lukket

    1028721583·P-nummer

  4. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

    702000

  5. 2023
  6. 30. september 2023for 3 år siden

    Adresse flyttet til Sandbjerg Strandvej 30, 7130 Juelsminde

    HEDENSTED Kommune

  7. 1. februar 2023for 3,6 år siden

    Virksomhedsform ændret til Enkeltmandsvirksomhed

    ENK

  8. 10. januar 2023for 3,7 år siden

    Adresse flyttet til Havneøen 6 4 mf, 7100 Vejle

    VEJLE Kommune

  9. 2022
  10. 1. november 2022for 3,9 år siden

    Virksomhedsform ændret til Personligt ejet Mindre Virksomhed

    PMV

  11. 1. november 2022for 3,9 år siden

    Navn ændret til RWC

  12. 1. november 2022for 3,9 år siden

    Branche ændret til Virksomhedsrådgivning og anden rådgivning om driftsledelse

    702200

  13. 1. november 2022for 3,9 år siden

    Adresse flyttet til Havneøen 6 4 mf, 7100 Vejle

    VEJLE Kommune

  14. 1. november 2022for 3,9 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Ernst Viggo Frendesen·Interessenter

  15. 1. november 2022for 3,9 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1028721583·P-nummer

  16. 2005
  17. 31. december 2005for 21 år siden

    Navn ændret til Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen

  18. 31. december 2005for 21 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Ernst Viggo Frendesen·Interessenter

Stamdata

StatusOphørt
VirksomhedsformEnkeltmandsvirksomhed
Stiftelsesdato16. sep. 2003
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Sølvgranen 11
8620 Kjellerup
KJELLERUP Kommune
Telefon-

Branche

702000

Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

6

Ofte stillede spørgsmål om Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen

Hvad laver Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen?

Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen er registreret i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" (branchekode 702000).

Hvad er CVR-nummeret på Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen?

CVR-nummeret på Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen er 27358381. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK27358381.

Hvornår blev Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen stiftet?

Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen blev stiftet 16. sep. 2003 som Enkeltmandsvirksomhed. Virksomheden har dermed eksisteret i 23 år.

Er Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen stadig aktiv?

Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen står registreret med status "Ophørt" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen?

CVR opgør Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen til 0 ansatte og 0 årsværk i 2004. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen?

Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen har registreret adresse på Sølvgranen 11, 8620 Kjellerup i KJELLERUP Kommune.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1010114825
16. sep. 200331. dec. 2005
2 år 3 mdr.
1028721583
1. nov. 202230. nov. 2025
3 år

Navnehistorik

3
NavnPeriode
Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen
16. sep. 200330. dec. 2005
2 år 3 mdr.
Frendesen Consulting v/Ernst Frendesen
31. dec. 200531. dec. 2005
RWC
1. nov. 202230. nov. 2025
3 år

Adressehistorik

4

Sølvgranen 11

Kjellerup

Havneøen 6

Vejle

Havneøen 6

Vejle

Sandbjerg Strandvej 30

Juelsminde

20052008201120142017202020232026
AdresseKommunePeriode
Sølvgranen 11, 8620 KjellerupKJELLERUP
16. sep. 200331. dec. 2005
2 år 3 mdr.
Havneøen 6 4 mf, 7100 VejleVEJLE
1. nov. 20229. jan. 2023
2 mdr.
Havneøen 6 4 mf, 7100 VejleVEJLE
10. jan. 202329. sep. 2023
8 mdr.
Sandbjerg Strandvej 30, 7130 JuelsmindeHEDENSTED
30. sep. 202330. nov. 2025
2 år 2 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
E-mail[email protected]Nej
1. nov. 202230. nov. 2025
3 år

Beskæftigelse - årshistorik

1
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
200400-00
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001423726
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId9
Fejl registreretNej
Sidst indlæst1. dec. 2025, 00:00
Sidst opdateret1. dec. 2025, 00:00
Antal P-enheder1