Gå til indhold
Terex-Demag GmbH & Co KGOphørt

CVR 27313442

Terex-Demag GmbH & Co KG

Ophørt
Anden udenlandsk virksomhedStiftet 1. jan. 2003BallerupFremstilling af kraner samt talje- og hejseværker

Terex-Demag GmbH & Co KG (CVR 27313442) er en dansk virksomhed registreret som Anden udenlandsk virksomhed i branchen "Fremstilling af kraner samt talje- og hejseværker", stiftet 1. jan. 2003 og med hjemsted i Ballerup. Status: Ophørt.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

-

Tidslinje

5

Hvad er der sket i Terex-Demag GmbH & Co KG?

  1. 2005
  2. 30. juni 2005for 21 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1010057376·P-nummer

  3. 2003
  4. 2. januar 2003for 24 år siden

    Navn ændret til Terex-Demag GmbH & Co KG

  5. 1. januar 2003for 24 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anden udenlandsk virksomhed

  6. 1. januar 2003for 24 år siden

    Registreret på Borupvang 3, 2750 Ballerup

    BALLERUP Kommune

  7. 1. januar 2003for 24 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1010057376·P-nummer

Stamdata

StatusOphørt
VirksomhedsformAnden udenlandsk virksomhed
Stiftelsesdato1. jan. 2003
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Borupvang 3
2750 Ballerup
BALLERUP Kommune
Telefon-
E-mail-

Branche

292220

Fremstilling af kraner samt talje- og hejseværker

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

5

Ofte stillede spørgsmål om Terex-Demag GmbH & Co KG

Hvad laver Terex-Demag GmbH & Co KG?

Terex-Demag GmbH & Co KG er registreret i branchen "Fremstilling af kraner samt talje- og hejseværker" (branchekode 292220).

Hvad er CVR-nummeret på Terex-Demag GmbH & Co KG?

CVR-nummeret på Terex-Demag GmbH & Co KG er 27313442. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK27313442.

Hvornår blev Terex-Demag GmbH & Co KG stiftet?

Terex-Demag GmbH & Co KG blev stiftet 1. jan. 2003 som Anden udenlandsk virksomhed. Virksomheden har dermed eksisteret i 23 år 8 mdr.

Er Terex-Demag GmbH & Co KG stadig aktiv?

Terex-Demag GmbH & Co KG står registreret med status "Ophørt" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger Terex-Demag GmbH & Co KG?

Terex-Demag GmbH & Co KG har registreret adresse på Borupvang 3, 2750 Ballerup i BALLERUP Kommune.

Historik2 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1010057376
1. jan. 200330. jun. 2005
2 år 5 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Terex-Demag GmbH & Co KG
2. jan. 200330. jun. 2005
2 år 5 mdr.
Terex-Demag G,bH & Co KG
1. jan. 20031. jan. 2003
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001421898
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. jun. 2015, 11:25
Sidst opdateret2. okt. 2014, 20:00
Antal P-enheder1