Gå til indhold
A/S PSE 38 NR. 2365OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION

CVR 26404754

A/S PSE 38 NR. 2365

OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
AktieselskabStiftet 1. jan. 2002København KEngroshandel med træ, trælast og byggematerialer

A/S PSE 38 NR. 2365 (CVR 26404754) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Engroshandel med træ, trælast og byggematerialer", stiftet 1. jan. 2002 og med hjemsted i København K. Status: OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

500.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2003 K1 (seneste estimat)

-

Ansatte

1

Årsværk

Regnskab og nøgletal for A/S PSE 38 NR. 2365

Regnskaber - nøgletal

9
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 201031. dec. 2010--16. jan. 2011
1. jan. 200931. dec. 2009--26. jul. 2010
1. jan. 200831. dec. 2008--4. jun. 2009
1. jan. 200731. dec. 2007--26. jun. 2008
1. jan. 200631. dec. 2006--13. jun. 2007
1. jan. 200531. dec. 2005--14. jun. 2006
1. jan. 200431. dec. 2004--31. maj 2005
1. jan. 200331. dec. 2003--5. jun. 2004

Hvem ejer og leder A/S PSE 38 NR. 2365?

Stiftere

NavnTypeCVR
DYSSELL HOLDING ApSVIRKSOMHED13469938

Revision

RevisorStatusPeriode
M.G. REVISION ApSOphørt
2. okt. 20065. jan. 2011
4 år 3 mdr.
JUT NR. 2180 A/SOphørt
1. jan. 200222. mar. 2002
2 mdr.
M.G. Revision I/SOphørt
22. mar. 20022. okt. 2006
4 år 6 mdr.

Tidslinje

53

Hvad er der sket i A/S PSE 38 NR. 2365?

  1. 2011
  2. 16. januar 2011for 16 år siden

    Regnskab for 2010 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2010 → 31. dec. 2010

  3. 5. januar 2011for 16 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FRIVILLIG LIKVIDATION

  4. 5. januar 2011for 16 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Stefán Eiriksson·Likvidator

  5. 5. januar 2011for 16 år siden

    Revisor fratrådte

    M.G. REVISION ApS·Revision

  6. 5. januar 2011for 16 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1008871791·P-nummer

  7. 2010
  8. 26. august 2010for 16 år siden

    Status ændret til UNDER FRIVILLIG LIKVIDATION

  9. 26. august 2010for 16 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Stefán Eiriksson·Bestyrelse

  10. 26. august 2010for 16 år siden

    Fratrådte som direktion

    Stefán Eiriksson·Direktion

  11. 26. august 2010for 16 år siden

    Fratrådte som formand

    Jón Helgi Gudmundsson·Bestyrelse

  12. 26. august 2010for 16 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Stefán Eiriksson·Likvidator

  13. 26. juli 2010for 16 år siden

    Regnskab for 2009 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2009 → 31. dec. 2009

  14. 2009
  15. 4. juni 2009for 17 år siden

    Regnskab for 2008 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2008 → 31. dec. 2008

  16. 5. marts 2009for 18 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Peter Mollerup·Bestyrelse

  17. 2008
  18. 26. juni 2008for 18 år siden

    Regnskab for 2007 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2007 → 31. dec. 2007

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato1. jan. 2002
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste22. mar. 2002
Revision fravalgt-
Første regnskab1. jan. 200231. dec. 2002
ArkivnummerA/S294924
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Kronprinsessegade 18
1306 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er handel, import, eksport, marketing, logistik og dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af likvidator.

Branche

467310

Engroshandel med træ, trælast og byggematerialer

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om A/S PSE 38 NR. 2365

Hvad laver A/S PSE 38 NR. 2365?

A/S PSE 38 NR. 2365 er registreret i branchen "Engroshandel med træ, trælast og byggematerialer" (branchekode 467310). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er handel, import, eksport, marketing, logistik og dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på A/S PSE 38 NR. 2365?

CVR-nummeret på A/S PSE 38 NR. 2365 er 26404754. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK26404754.

Hvornår blev A/S PSE 38 NR. 2365 stiftet?

A/S PSE 38 NR. 2365 blev stiftet 1. jan. 2002 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 24 år 8 mdr.

Er A/S PSE 38 NR. 2365 stadig aktiv?

A/S PSE 38 NR. 2365 står registreret med status "OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har A/S PSE 38 NR. 2365?

CVR opgør A/S PSE 38 NR. 2365 til 1 årsværk i 1. kvartal 2003. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger A/S PSE 38 NR. 2365?

A/S PSE 38 NR. 2365 har registreret adresse på Kronprinsessegade 18, 1306 København K i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i A/S PSE 38 NR. 2365?

Den registrerede kapital i A/S PSE 38 NR. 2365 er 500.000 kr.

Hvornår har A/S PSE 38 NR. 2365 sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 16. jan. 2011 og dækker perioden 1. jan. 2010 - 31. dec. 2010. I alt 9 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne A/S PSE 38 NR. 2365?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af likvidator.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1008871791
1. jan. 20025. jan. 2011
9 år

Navnehistorik

2
NavnPeriode
A/S PSE 38 NR. 2365
1. jan. 200221. mar. 2002
2 mdr.
INN-PRO A/S
22. mar. 20025. jan. 2011
8 år 9 mdr.

Adressehistorik

3

Kronprinsessegade 18

København K

Christian IX's Vej 14

Odense M

Havnegade 100

Odense C

8 år 8 mdr.
20032005200720092011
AdresseKommunePeriode
Kronprinsessegade 18, 1306 København KKØBENHAVN
1. jan. 200221. mar. 2002
2 mdr.
Christian IX's Vej 14, 5230 Odense MODENSE
22. mar. 20021. maj 2002
1 mdr.
Havnegade 100, 5000 Odense CODENSE
2. maj 20025. jan. 2011
8 år 8 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

2
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
200301-01
200241-2-41

Ledelse - historisk

13

Stefán Eiriksson

LIKVIDATOR · Likvidator

Jón Helgi Gudmundsson

formand · Bestyrelse

8 år 5 mdr.

Stefán Eiriksson

BESTYRELSE · Bestyrelse

7 år 8 mdr.

Stefán Eiriksson

DIREKTION · Direktion

7 år 7 mdr.

Peter Mollerup

BESTYRELSE · Bestyrelse

6 år 3 mdr.

Gert Grønkjær

DIREKTION · Direktion

Jørgen Purup

BESTYRELSE · Bestyrelse

Gert Grønkjær

BESTYRELSE · Bestyrelse

Bo Tonny Tverskov

BESTYRELSE · Bestyrelse

Kim Madsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

Kim Madsen

DIREKTION · Direktion

Helle Garde Carlsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

Annemette Heller

formand · Bestyrelse

20032005200720092011
NavnOrganFunktionPeriode
Stefán EirikssonLikvidatorLIKVIDATOR
26. aug. 20105. jan. 2011
4 mdr.
Jón Helgi GudmundssonBestyrelseformand
22. mar. 200226. aug. 2010
8 år 5 mdr.
Stefán EirikssonBestyrelseBESTYRELSE
27. nov. 200226. aug. 2010
7 år 8 mdr.
Stefán EirikssonDirektionDIREKTION
27. dec. 200226. aug. 2010
7 år 7 mdr.
Peter MollerupBestyrelseBESTYRELSE
27. nov. 20025. mar. 2009
6 år 3 mdr.
Gert GrønkjærDirektionDIREKTION
22. mar. 200227. dec. 2002
9 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001347702
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId7
Fejl registreretNej
Sidst indlæst21. sep. 2026, 05:11
Sidst opdateret28. jan. 2022, 00:00
Antal P-enheder1