Gå til indhold
Onlysleep A/SNORMAL

CVR 26240654

Onlysleep A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 10. sep. 2001SlagelseDrift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter

Onlysleep A/S (CVR 26240654) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter", stiftet 10. sep. 2001, med hjemsted i Slagelse og ca. 7 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

5.620.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2026-08 (seneste estimat)

7

Ansatte

2

Årsværk

Interval: 5-9 ansatte

Regnskab og nøgletal for Onlysleep A/S

Regnskaber - nøgletal

20
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2024→30. jun. 202515. dec. 2025Ulrik Møllergaard17. dec. 2025iXBRLXML
1. jul. 2023→30. jun. 202428. nov. 2024Ulrik Møllergaard5. dec. 2024PDFXML
1. jul. 2022→30. jun. 20236. dec. 2023Ulrik Møllergaard11. dec. 2023PDFXML
1. jul. 2021→30. jun. 202230. nov. 2022Ulrik Møllergaard9. dec. 2022PDFXML
1. jul. 2020→30. jun. 202130. nov. 2021Ulrik Møllergaard30. nov. 2021PDFXML
1. jul. 2019→30. jun. 202027. nov. 2020Ulrik Møllergaard30. nov. 2020PDFXML
1. jan. 2018→30. jun. 2019--29. nov. 2019PDFXML
1. jan. 2017→31. dec. 2017--11. apr. 2018PDFXML

Hvem ejer og leder Onlysleep A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Ulrik MøllergaardDirektionDIREKTØR
John SashiBestyrelseFORMAND
Niels MøllerBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
Claus Schou Sashi NielsenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
JOHN NIELSEN, KØD EN GROS, ApSVIRKSOMHED67507517100 %100 %1. sep. 2018

Stiftere

NavnTypeCVR
Finn AndersenPERSON-
Kim Staahltoft KjærulffPERSON-
VICH-M 5275 ApSVIRKSOMHED26172772
NMK AF 1.12.1992 ApSVIRKSOMHED16657395
ESPENHEIN HOLDING ApSVIRKSOMHED24230791
ICC HOLDING ApSVIRKSOMHED25469976
STEEN H. CHRISTENSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED10030854
VICH-M 5229 ApSVIRKSOMHED25969820
C. E. INVEST A/SVIRKSOMHED77102817
BECK AUTODELE A/S, SLAGELSEVIRKSOMHED79072419
HOLGER CHRISTENSEN & SØN A/SVIRKSOMHED12092474
SLAGELSETRYK A/SVIRKSOMHED83199415
HT DEFTA A/SVIRKSOMHED45501515
H. S. HOLDING A/SVIRKSOMHED16728977
ApS KBUS 8 NR. 4065VIRKSOMHED18068982
TIDE A/SVIRKSOMHED25357051
DAN-REKLAME 2000 A/SVIRKSOMHED25539095
ASX 684 A/SVIRKSOMHED83319828

Revision

RevisorStatusPeriode
REVISIONS- OG FORVALTNINGS- INSTITUTET, AKTIESELSKABOphørt
10. sep. 2001→13. okt. 2011
10 år 1 mdr.
BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
1. aug. 2018→13. dec. 2018
4 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
13. okt. 2011→1. aug. 2018
6 år 9 mdr.
PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABAktiv
13. dec. 2018→nu
7 år 10 mdr.

Tidslinje

133

Hvad er der sket i Onlysleep A/S?

  1. 2025
  2. 17. december 2025for 10 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025

  3. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter

    551000

  4. 2024
  5. 5. december 2024for 1,9 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 30. jun. 2024

  6. 2023
  7. 11. december 2023for 2,9 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2022 → 30. jun. 2023

  8. 2022
  9. 9. december 2022for 3,9 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2021 → 30. jun. 2022

  10. 1. marts 2022for 4,7 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1028078214·P-nummer

  11. 2021
  12. 30. november 2021for 4,9 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2020 → 30. jun. 2021

  13. 5. januar 2021for 5,8 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Steen Kondrup Enkebølle·Bestyrelse

  14. 5. januar 2021for 5,8 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    Claus Schou Sashi Nielsen·Bestyrelse

  15. 2020
  16. 30. november 2020for 5,9 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2019 → 30. jun. 2020

  17. 2019
  18. 29. november 2019for 6,9 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2018 → 30. jun. 2019

  19. 2018
  20. 13. december 2018for 7,9 år siden

    Vedtægter ændret

  21. 13. december 2018for 7,9 år siden

    Revisor fratrådte

    BEIERHOLM, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  22. 13. december 2018for 7,9 år siden

    Revisor tiltrådte

    PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato10. sep. 2001
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste13. dec. 2018
Revision fravalgtNej
Første regnskab10. sep. 2001 → 31. dec. 2002
ArkivnummerA/S292070
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Trafikcenter Alle 2
4200 Slagelse
SLAGELSE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive et motel beliggende Trafikcenter Alle 2, Slagelse, samt dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden og direktionen i forening, eller af bestyrelsesformanden alene

Branche

551000

Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter

Primær NACE-branche

561110

Servering af mad i restauranter og caféer

Bibranche 1

Produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1008678908
10. sep. 2001→nu
25 år 1 mdr.
1028078214
1. mar. 2022→nu
4 år 7 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

14

Ofte stillede spørgsmål om Onlysleep A/S

Hvad laver Onlysleep A/S?

Onlysleep A/S er registreret i branchen "Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter" (branchekode 551000). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Servering af mad i restauranter og caféer. Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive et motel beliggende Trafikcenter Alle 2, Slagelse, samt dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på Onlysleep A/S?

CVR-nummeret på Onlysleep A/S er 26240654. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK26240654.

Hvornår blev Onlysleep A/S stiftet?

Onlysleep A/S blev stiftet 10. sep. 2001 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 25 år 1 mdr.

Er Onlysleep A/S stadig aktiv?

Ja. Onlysleep A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer Onlysleep A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes Onlysleep A/S af JOHN NIELSEN, KØD EN GROS, ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i Onlysleep A/S?

Ledelsen består af Ulrik Møllergaard (direktør), John Sashi (formand), Niels Møller (bestyrelsesmedlem) og Claus Schou Sashi Nielsen (bestyrelsesmedlem).

Hvem er direktør i Onlysleep A/S?

Ulrik Møllergaard er registreret i direktionen hos Onlysleep A/S.

Hvor mange ansatte har Onlysleep A/S?

CVR opgør Onlysleep A/S til 7 ansatte og 2 årsværk i august 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Onlysleep A/S?

Onlysleep A/S har registreret adresse på Trafikcenter Alle 2, 4200 Slagelse i SLAGELSE Kommune. Virksomheden har desuden 2 aktive produktionsenheder (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i Onlysleep A/S?

Den registrerede kapital i Onlysleep A/S er 5.620.000 kr.

Hvornår har Onlysleep A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 17. dec. 2025 og dækker perioden 1. jul. 2024 - 30. jun. 2025. I alt 20 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem er revisor for Onlysleep A/S?

PRICEWATERHOUSECOOPERS STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB er registreret som revisor for Onlysleep A/S.

Hvem kan tegne Onlysleep A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af bestyrelsesformanden og direktionen i forening, eller af bestyrelsesformanden alene

Har Onlysleep A/S andre navne?

Onlysleep A/S er også registreret under binavnet Hotel Antvorskov A/S. Et binavn er et lovligt alternativt navn for den samme juridiske enhed - samme CVR-nummer.

Historik7 afsnit

Navnehistorik

3
NavnPeriode
MOTEL STOP 39 P/S
10. sep. 2001→24. jun. 2007
5 år 9 mdr.
HOTEL ANTVORSKOV A/S
25. jun. 2007→31. aug. 2018
11 år 2 mdr.
Onlysleep A/S
1. sep. 2018→nu
8 år 1 mdr.

Binavne

2
BinavnPeriode
MOTEL STOP 39 A/S
10. sep. 2001→3. sep. 2018
16 år 11 mdr.
Hotel Antvorskov A/S
4. sep. 2018→nu
8 år 1 mdr.

Adressehistorik

3

Trafikcenter Alle 4

Slagelse

5 år 3 mdr.

Trafikcenter Alle 4

Slagelse

Trafikcenter Alle 2

Slagelse

17 år 4 mdr.
200420082012201620202024
AdresseKommunePeriode
Trafikcenter Alle 4, 4200 SlagelseSLAGELSE
10. sep. 2001→31. dec. 2006
5 år 3 mdr.
Trafikcenter Alle 4, 4200 SlagelseSLAGELSE
1. jan. 2007→24. jun. 2009
2 år 5 mdr.
Trafikcenter Alle 2, 4200 SlagelseSLAGELSE
25. jun. 2009→nu
17 år 4 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

9
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
2018410-2-410-19
20171715-10-1910-19
20161613-10-1910-19
2015116-10-195-9
201441-2-41
201341-2-41

Ledelse - historisk

13

Steen Kondrup Enkebølle

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Erik Hansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Steen Hylleholt Christensen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

16 år 11 mdr.

Steen Hylleholt Christensen

DIREKTØR · Direktion

16 år 11 mdr.

Frank Bo Hansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

4 år 4 mdr.

Ulrich Mosegaard

FORMAND · Bestyrelse

4 år 8 mdr.

Michael Hartmann Mosegaard

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

13 år 7 mdr.

Søren Pihl

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Torben Birger Nielsen

FORMAND · Bestyrelse

3 år 6 mdr.

Erik Hansen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

4 år 9 mdr.

Steffen Hurup Larsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

3 år 11 mdr.

Connie Sten Bille Christensen

FORMAND · Bestyrelse

7 år 5 mdr.

Jan Vinther Laursen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

6 år 7 mdr.
2003200620092012201520182021
NavnOrganFunktionPeriode
Steen Kondrup EnkebølleBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. sep. 2018→5. jan. 2021
2 år 4 mdr.
Erik HansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
5. maj 2017→1. sep. 2018
1 år 3 mdr.
Steen Hylleholt ChristensenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
10. sep. 2001→1. sep. 2018
16 år 11 mdr.
Steen Hylleholt ChristensenDirektionDIREKTØR
10. sep. 2001→1. sep. 2018
16 år 11 mdr.
Frank Bo HansenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
7. apr. 2014→1. sep. 2018
4 år 4 mdr.
Ulrich MosegaardBestyrelseFORMAND
3. sep. 2012→5. maj 2017
4 år 8 mdr.

Ejere - historisk

24

Jeanette Kloster Nielsen

5 %

1 år 4 mdr.

Thomas Kloster de Lemos

5 %

1 år 4 mdr.

ICC HOLDING ApS

10 %

6 år 3 mdr.

STEEN H. CHRISTENSEN HOLDING ApS

10 %

6 år 3 mdr.

LEAF HOLDING ApS

10 %

6 år 3 mdr.

ROOT HOLDING ApS

10 %

6 år 3 mdr.

SLAGELSETRYK A/S

10 %

6 år 3 mdr.

TIDE A/S

10 %

6 år 3 mdr.

ASX 684 A/S

10 %

6 år 3 mdr.

HOLDINGSELSKABET AF 15.10.99 ApS

10 %

4 år 4 mdr.

BF ANDERSEN HOLDING ApS

10 %

6 år 3 mdr.

ESPENHEIN HOLDING ApS

10 %

4 år 9 mdr.

HOLGER CHRISTENSEN & SØN A/S

10 %

1 år 11 mdr.

ESPENHEIN HOLDING ApS

5 %

ICC HOLDING ApS

5 %

STEEN H. CHRISTENSEN HOLDING ApS

5 %

2012201320142015201620172018
NavnTypeEjerandelPeriode
Jeanette Kloster NielsenPERSON5 %
6. apr. 2017→1. sep. 2018
1 år 4 mdr.
Thomas Kloster de LemosPERSON5 %
6. apr. 2017→1. sep. 2018
1 år 4 mdr.
ICC HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
22. maj 2012→1. sep. 2018
6 år 3 mdr.
STEEN H. CHRISTENSEN HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
22. maj 2012→1. sep. 2018
6 år 3 mdr.
LEAF HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
22. maj 2012→1. sep. 2018
6 år 3 mdr.
ROOT HOLDING ApSVIRKSOMHED10 %
22. maj 2012→1. sep. 2018
6 år 3 mdr.

Fusioner

TypeNavnGyldig fra
FusionFusion25. jun. 2009
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001337895
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId204
Fejl registreretNej
Sidst indlæst24. okt. 2026, 01:50
Sidst opdateret5. okt. 2026, 12:49
Antal P-enheder2