Gå til indhold
FPS A/SOPLØSTEFTERKONKURS

CVR 26216036

FPS A/S

OPLØSTEFTERKONKURS
AktieselskabStiftet 29. aug. 2001København SVUoplyst

FPS A/S (CVR 26216036) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Uoplyst", stiftet 29. aug. 2001 og med hjemsted i København SV. Status: OPLØSTEFTERKONKURS.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

531.250 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for FPS A/S

Regnskaber - nøgletal

7
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 2007→31. dec. 2007--4. jun. 2008
1. jan. 2006→31. dec. 2006--11. jul. 2007
1. jan. 2005→31. dec. 2005--10. aug. 2006
1. jan. 2004→31. dec. 2004--20. jun. 2005
1. jan. 2003→31. dec. 2003--9. jun. 2004
1. jan. 2002→31. dec. 2002--15. jun. 2003
29. aug. 2001→31. dec. 2001--25. jun. 2002

Hvem ejer og leder FPS A/S?

Stiftere

NavnTypeCVR
TOPI HOLDING ApSVIRKSOMHED20488484
HL SKILTE/REKLAME A/SVIRKSOMHED66808718
CITY REVISION ApSVIRKSOMHED66337111
LISBETH RAMLØSE HOLDING ApSVIRKSOMHED77967613
BYGVÆRKERNE PÅ SJÆLLAND ApSVIRKSOMHED70670828
FINN KOKHOLM ApSVIRKSOMHED20599197
Mogens Birk BrochPERSON-
Carsten Sode WestPERSON-
Bo Elkjær MadsenPERSON-
Andreas Birk BrochPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
REVISIONSKONTORET I KASTRUP-TÅRNBY ApSOphørt
2. jan. 2006→3. jul. 2007
1 år 6 mdr.
A/S PSE NR. 5197Ophørt
29. aug. 2001→16. jul. 2004
2 år 10 mdr.
REVISIONSFIRMAET FLEMMING HANSEN STATSAUTORISEREDE REVISORER A/SOphørt
28. maj 2004→17. maj 2005
11 mdr.
REVISIONS- OG FORVALTNINGS- INSTITUTET, AKTIESELSKABOphørt
16. jul. 2004→15. jul. 2004
GLOBAL REVISION REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKABOphørt
3. jul. 2007→19. jun. 2009
1 år 11 mdr.
Birger IacobsenOphørt
18. maj 2005→24. feb. 2006
9 mdr.

Tidslinje

55

Hvad er der sket i FPS A/S?

  1. 2010
  2. 30. september 2010for 16 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER KONKURS

  3. 30. september 2010for 16 år siden

    Fratrådte som likvidator

    Piya Mukherjee·Likvidator

  4. 30. september 2010for 16 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1008437218·P-nummer

  5. 20. april 2010for 17 år siden

    Status ændret til UNDER KONKURS

  6. 19. februar 2010for 17 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Erik Gamst·Bestyrelse

  7. 19. februar 2010for 17 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Hans Henning Mørk Hermansen·Bestyrelse

  8. 19. februar 2010for 17 år siden

    Fratrådte som direktion

    Hans Henning Mørk Hermansen·Direktion

  9. 15. februar 2010for 17 år siden

    Tiltrådte som likvidator

    Piya Mukherjee·Likvidator

  10. 2009
  11. 13. oktober 2009for 17 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  12. 10. august 2009for 17 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Egon Jensen Mondrup·Bestyrelse

  13. 19. juni 2009for 17 år siden

    Revisor fratrådte

    GLOBAL REVISION REGISTRERET REVISIONSANPARTSSELSKAB·Revision

  14. 2008
  15. 4. juni 2008for 18 år siden

    Regnskab for 2007 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2007 → 31. dec. 2007

  16. 1. januar 2008for 19 år siden

    Branche ændret til Uoplyst

    999999

  17. 2007
  18. 11. juli 2007for 19 år siden

    Regnskab for 2006 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2006 → 31. dec. 2006

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERKONKURS
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato29. aug. 2001
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste27. maj 2003
Revision fravalgt-
Første regnskab29. aug. 2001 → 31. dec. 2001
ArkivnummerA/S290473
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Julius Andersens Vej 7
2450 København SV
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er investering i kontaktrettigheder og værdipapirer.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af likvidator alene

Branche

999999

Uoplyst

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om FPS A/S

Hvad laver FPS A/S?

FPS A/S er registreret i branchen "Uoplyst" (branchekode 999999). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er investering i kontaktrettigheder og værdipapirer.

Hvad er CVR-nummeret på FPS A/S?

CVR-nummeret på FPS A/S er 26216036. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK26216036.

Hvornår blev FPS A/S stiftet?

FPS A/S blev stiftet 29. aug. 2001 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 25 år 2 mdr.

Er FPS A/S stadig aktiv?

FPS A/S står registreret med status "OPLØSTEFTERKONKURS" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger FPS A/S?

FPS A/S har registreret adresse på Julius Andersens Vej 7, 2450 København SV i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i FPS A/S?

Den registrerede kapital i FPS A/S er 531.250 kr.

Hvornår har FPS A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 4. jun. 2008 og dækker perioden 1. jan. 2007 - 31. dec. 2007. I alt 7 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne FPS A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af likvidator alene

Historik2 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1008437218
29. aug. 2001→30. sep. 2010
9 år 1 mdr.

Ledelse - historisk

12

Piya Mukherjee

LIKVIDATOR · Likvidator

Erik Gamst

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Hans Henning Mørk Hermansen

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år 7 mdr.

Hans Henning Mørk Hermansen

DIREKTION · Direktion

2 år 7 mdr.

Egon Jensen Mondrup

BESTYRELSE · Bestyrelse

7 år 11 mdr.

Andreas Birk Broch

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år 1 mdr.

Andreas Birk Broch

DIREKTION · Direktion

5 år 1 mdr.

Filip West

BESTYRELSE · Bestyrelse

1 år 10 mdr.

Finn Kokholm

BESTYRELSE · Bestyrelse

2 år

Preben Gamst

formand · Bestyrelse

3 år 8 mdr.

Torben Bjørn Christensen

BESTYRELSE · Bestyrelse

Torben Bjørn Christensen

DIREKTION · Direktion

20032005200720092011
NavnOrganFunktionPeriode
Piya MukherjeeLikvidatorLIKVIDATOR
15. feb. 2010→30. sep. 2010
7 mdr.
Erik GamstBestyrelseBESTYRELSE
10. jul. 2007→19. feb. 2010
2 år 7 mdr.
Hans Henning Mørk HermansenBestyrelseBESTYRELSE
3. jul. 2007→19. feb. 2010
2 år 7 mdr.
Hans Henning Mørk HermansenDirektionDIREKTION
10. jul. 2007→19. feb. 2010
2 år 7 mdr.
Egon Jensen MondrupBestyrelseBESTYRELSE
29. aug. 2001→10. aug. 2009
7 år 11 mdr.
Andreas Birk BrochBestyrelseBESTYRELSE
30. maj 2005→10. jul. 2007
2 år 1 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001343434
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId4
Fejl registreretNej
Sidst indlæst28. okt. 2026, 11:09
Sidst opdateret6. okt. 2021, 00:00
Antal P-enheder1