Gå til indhold
BMK Advisory A/SNORMAL

CVR 26205751

BMK Advisory A/S

NORMAL
AktieselskabStiftet 16. aug. 2001IshøjVirksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivningReklamebeskyttet

BMK Advisory A/S (CVR 26205751) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning", stiftet 16. aug. 2001, med hjemsted i Ishøj og ca. 1 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf→

Kapital

Selskabskapital

550.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2019-07 (seneste estimat)

1

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Regnskab og nøgletal for BMK Advisory A/S

Regnskaber - nøgletal

20
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jul. 2024→30. jun. 202531. dec. 2025kim sonne4. jan. 2026iXBRLXML
1. jul. 2023→30. jun. 202431. dec. 2024mark sonne1. jan. 2025iXBRLXML
1. jul. 2022→30. jun. 202312. dec. 2023benjamin sonne12. dec. 2023iXBRLXML
1. jul. 2021→30. jun. 20221. nov. 2022Bo Zoffmann Jessen9. nov. 2022iXBRLXML
1. jul. 2020→30. jun. 202128. nov. 2021Bo Zoffmann28. nov. 2021iXBRLXML
1. jul. 2019→30. jun. 20203. nov. 2020Bo Zoffmann+4. nov. 2020PDFiXBRLXML
1. jul. 2018→30. jun. 2019--18. okt. 2019PDFXML
1. jul. 2017→30. jun. 2018--27. nov. 2018PDFXML

Hvem ejer og leder BMK Advisory A/S?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Benjamin SonneDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
KÜHLMEIER KØBENHAVN SPEDITION ApSVIRKSOMHED16418498100 %100 %9. jun. 2023

Stiftere

NavnTypeCVR
Katrine SkovPERSON-
Ulla Nørgaard JensenPERSON-
Kate Magdalene Gjørup PetersenPERSON-
Kirsten Meldgaard PoulsenPERSON-
Liss Cebrine MuhrPERSON-
KARLO MOLBO A/SVIRKSOMHED41808012
COACH DANMARK ApSVIRKSOMHED26117674
ALLIANCE VIKARASSISTANCE ApSVIRKSOMHED17692178
ApS KBIL 9 NR. 1924VIRKSOMHED18490382
RESEARCHNET A/SVIRKSOMHED25697243
ANETTE SUNDBYVIRKSOMHED12536585
COACHING V/LENE LA COURVIRKSOMHED20398442
FORTÆLLEREN V/SVEND-ERIK ENGHVIRKSOMHED21268208
FIRMA ANNE HATTINGVIRKSOMHED21510173
Firma Martin TidenVIRKSOMHED25054636

Revision

RevisorStatusPeriode
Søren Penzien MamsenOphørt
15. jun. 2004→29. okt. 2004
4 mdr.
ApS KBUS 38 NR. 3949Ophørt
25. nov. 2005→20. dec. 2008
3 år
PINIEHUS LEASING I ApSOphørt
29. okt. 2004→25. nov. 2005
1 år
INPACT HOLDING A/SOphørt
17. okt. 2014→14. okt. 2019
4 år 11 mdr.
J.C. NØRGAARD / DANSK REVISION RANDERS, STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
6. mar. 2009→17. okt. 2014
5 år 7 mdr.
Dansk Revision Randers I/SOphørt
20. dec. 2008→6. mar. 2009
2 mdr.
Revisionsfirmaet P Døssing I/SOphørt
16. aug. 2001→15. jun. 2004
2 år 9 mdr.

Tidslinje

142

Hvad er der sket i BMK Advisory A/S?

  1. 2026
  2. 16. oktober 2026for 16 dage siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Henrik Bindesbøl Kops Laurents·Bestyrelse

  3. 16. oktober 2026for 16 dage siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    Bo Zoffmann Jessen·Bestyrelse

  4. 16. oktober 2026for 16 dage siden

    Fratrådte som formand

    Karin Yvonne Thillemann Jessen·Bestyrelse

  5. 4. januar 2026for 10 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2024 → 30. jun. 2025

  6. 2025
  7. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Branche ændret til Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

    702000

  8. 1. januar 2025for 1,8 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2023 → 30. jun. 2024

  9. 2023
  10. 12. december 2023for 2,9 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jul. 2022 → 30. jun. 2023

  11. 26. juni 2023for 3,4 år siden

    Adresse flyttet til Vejlebrovej 103 1 th, 2635 Ishøj

    ISHØJ Kommune

  12. 25. juni 2023for 3,4 år siden

    Binavn slettet: House of Leadership A/S

  13. 9. juni 2023for 3,4 år siden

    Navn ændret til BMK Advisory A/S

  14. 9. juni 2023for 3,4 år siden

    Vedtægter ændret

  15. 9. juni 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    RESEARCHNET A/S·EJERREGISTER

  16. 9. juni 2023for 3,4 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    KÜHLMEIER KØBENHAVN SPEDITION ApS·EJERREGISTER

  17. 9. juni 2023for 3,4 år siden

    Fratrådte som direktør

    Bo Zoffmann Jessen·Direktion

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato16. aug. 2001
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste9. jun. 2023
Revision fravalgtJa
Første regnskab16. aug. 2001 → 30. jun. 2002
ArkivnummerA/S290460
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Vejlebrovej 103 1 th
2635 Ishøj
ISHØJ Kommune
Telefon20511095
Hjemmesidewww.ps4.dk

Formål

Selskabets formål er at drive konsulent-, undervisnings-, administrations-, rådgivningsvirksomhed og lignende beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af 1 direktør i forening med formanden for bestyrelsen.

Branche

702000

Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1008635028
16. aug. 2001→nu
25 år 2 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

12

Ofte stillede spørgsmål om BMK Advisory A/S

Hvad laver BMK Advisory A/S?

BMK Advisory A/S er registreret i branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning" (branchekode 702000). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive konsulent-, undervisnings-, administrations-, rådgivningsvirksomhed og lignende beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på BMK Advisory A/S?

CVR-nummeret på BMK Advisory A/S er 26205751. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK26205751.

Hvornår blev BMK Advisory A/S stiftet?

BMK Advisory A/S blev stiftet 16. aug. 2001 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 25 år 2 mdr.

Er BMK Advisory A/S stadig aktiv?

Ja. BMK Advisory A/S står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer BMK Advisory A/S?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes BMK Advisory A/S af KÜHLMEIER KØBENHAVN SPEDITION ApS (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i BMK Advisory A/S?

Ledelsen består af Benjamin Sonne (direktør).

Hvem er direktør i BMK Advisory A/S?

Benjamin Sonne er registreret i direktionen hos BMK Advisory A/S.

Hvor mange ansatte har BMK Advisory A/S?

CVR opgør BMK Advisory A/S til 1 ansatte og 1 årsværk i juli 2019. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger BMK Advisory A/S?

BMK Advisory A/S har registreret adresse på Vejlebrovej 103 1 th, 2635 Ishøj i ISHØJ Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i BMK Advisory A/S?

Den registrerede kapital i BMK Advisory A/S er 550.000 kr.

Hvornår har BMK Advisory A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 4. jan. 2026 og dækker perioden 1. jul. 2024 - 30. jun. 2025. I alt 20 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne BMK Advisory A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af 1 direktør i forening med formanden for bestyrelsen.

Historik7 afsnit

Navnehistorik

4
NavnPeriode
PARTNERSKABET AF 16. AUGUST 2001 ApS
16. aug. 2001→29. sep. 2002
1 år 1 mdr.
PS4 PARTNERSKABET ApS
30. sep. 2002→30. okt. 2007
5 år 1 mdr.
PS4 A/S
31. okt. 2007→8. jun. 2023
15 år 7 mdr.
BMK Advisory A/S
9. jun. 2023→nu
3 år 4 mdr.

Binavne

13
BinavnPeriode
PARTNERSKABET AF 16. AUGUST 2001 ApS
16. aug. 2001→31. okt. 2007
6 år 2 mdr.
FORUM FOR KOMPETENCER ApS
16. aug. 2001→31. okt. 2007
6 år 2 mdr.
PS FOR ORGASATIONSUDVIKLING ApS
16. aug. 2001→31. okt. 2007
6 år 2 mdr.
AKADEMIET FOR HELBREDELSE ApS
16. aug. 2001→31. okt. 2007
6 år 2 mdr.
NETVÆRK FOR MENNESKER ApS
16. aug. 2001→31. okt. 2007
6 år 2 mdr.
NETWORK4PEOPLE ApS
16. aug. 2001→31. okt. 2007
6 år 2 mdr.
PARTNERSKABET AF 16. AUGUST 2001 A/S
3. feb. 2008→17. mar. 2021
13 år 1 mdr.
FORUM FOR KOMPETENCER A/S
3. feb. 2008→17. mar. 2021
13 år 1 mdr.
NETVÆRK FOR MENNESKER A/S
3. feb. 2008→17. mar. 2021
13 år 1 mdr.
AKADEMI FOR HELHEDSLEDELSE A/S
3. feb. 2008→17. mar. 2021
13 år 1 mdr.
PS FOR ORGANISATIONSUDVIKLING A/S
3. feb. 2008→17. mar. 2021
13 år 1 mdr.
NETWORK4PEOPLE A/S
3. feb. 2008→17. mar. 2021
13 år 1 mdr.
House of Leadership A/S
18. mar. 2021→25. jun. 2023
2 år 3 mdr.

Adressehistorik

9

Ellegårdsvej 52

HELSINGE

Ellegårdsvej 6

Helsinge

Dronninggårds Alle 136

Holte

Holmevej 65B

Søborg

4 år 4 mdr.

Dronningens Tværgade 30

København K

5 år 8 mdr.

Borgergade 20

København K

4 år 10 mdr.

Århusgade 88

København Ø

Skjalm Hvides Gade 8

København V

Vejlebrovej 103

Ishøj

200420082012201620202024
AdresseKommunePeriode
Ellegårdsvej 52HELSINGE
16. aug. 2001→17. sep. 2001
1 mdr.
Ellegårdsvej 6, 3200 HelsingeHELSINGE
18. sep. 2001→29. jun. 2004
2 år 9 mdr.
Dronninggårds Alle 136, 2840 HolteSØLLERØD
30. jun. 2004→13. sep. 2004
2 mdr.
Holmevej 65B, 2860 SøborgGLADSAXE
14. sep. 2004→25. jan. 2009
4 år 4 mdr.
Dronningens Tværgade 30 4, 1302 København KKØBENHAVN
26. jan. 2009→7. okt. 2014
5 år 8 mdr.
Borgergade 20 3, 1300 København KKØBENHAVN
8. okt. 2014→31. aug. 2019
4 år 10 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon70278585Nej
27. aug. 2004→9. dec. 2004
3 mdr.
Telefon20154559Nej
1. sep. 2019→25. jun. 2023
3 år 9 mdr.
Telefon20511095Nej
26. jun. 2023→nu
3 år 4 mdr.
E-mail[email protected]Nej
1. sep. 2019→25. jun. 2023
3 år 9 mdr.
E-mail[email protected]Nej
26. jun. 2023→nu
3 år 4 mdr.
Hjemmesidewww.ps4.dkNej
1. sep. 2019→25. jun. 2023
3 år 9 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

16
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201831-2-41
201711-11
201651-5-91
201541-2-41
201431-2-41
201351-5-91

Ledelse - historisk

14

Henrik Bindesbøl Kops Laurents

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

7 år

Bo Zoffmann Jessen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

25 år 2 mdr.

Karin Yvonne Thillemann Jessen

FORMAND · Bestyrelse

3 år 11 mdr.

Bo Zoffmann Jessen

DIREKTØR · Direktion

21 år 9 mdr.

Karin Yvonne Thillemann Jessen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

21 år 2 mdr.

Anne Marie Rødbroe

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Adam Gyula Laszlo Jarolics

FORMAND · Bestyrelse

11 år 2 mdr.

Berit Weise

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

11 år 2 mdr.

Katrine Skov

SUPPLEANT · Bestyrelse

13 år 10 mdr.

Vagn Ole Kirkeskov Pedersen

FORMAND · Bestyrelse

6 år 2 mdr.

Katie Joan Peitersen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Kirsten Meldgaard Poulsen

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Lene la Cour

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

Liss Cebrine Muhr

BESTYRELSESMEDLEM · Bestyrelse

200420082012201620202024
NavnOrganFunktionPeriode
Henrik Bindesbøl Kops LaurentsBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
14. okt. 2019→16. okt. 2026
7 år
Bo Zoffmann JessenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. aug. 2001→16. okt. 2026
25 år 2 mdr.
Karin Yvonne Thillemann JessenBestyrelseFORMAND
1. nov. 2022→16. okt. 2026
3 år 11 mdr.
Bo Zoffmann JessenDirektionDIREKTØR
16. aug. 2001→9. jun. 2023
21 år 9 mdr.
Karin Yvonne Thillemann JessenBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
16. aug. 2001→31. okt. 2022
21 år 2 mdr.
Anne Marie RødbroeBestyrelseBESTYRELSESMEDLEM
1. jul. 2015→21. dec. 2018
3 år 5 mdr.

Ejere - historisk

12

RESEARCHNET A/S

100 %

A CLOSE SHAVE ApS

15 %

BRIAN FABRICIUS HOLDING ApS

15 %

RESEARCHNET A/S

50 %

DLT OG FAM ApS

15 %

RESEARCHNET A/S

33.3 %

Viktor Erik Gruwier Zeuthen

15 %

RESEARCHNET A/S

25 %

RESEARCHNET A/S

100 %

Anne Marie Rødbroe

5 %

3 år 8 mdr.

METACOM ApS

25 %

11 år 3 mdr.

RESEARCHNET A/S

50 %

15 år 5 mdr.
2005200820112014201720202023
NavnTypeEjerandelPeriode
RESEARCHNET A/SVIRKSOMHED100 %
6. jun. 2022→9. jun. 2023
1 år
A CLOSE SHAVE ApSVIRKSOMHED15 %
15. feb. 2021→6. jun. 2022
1 år 3 mdr.
BRIAN FABRICIUS HOLDING ApSVIRKSOMHED15 %
15. feb. 2021→6. jun. 2022
1 år 3 mdr.
RESEARCHNET A/SVIRKSOMHED50 %
25. mar. 2022→5. jun. 2022
2 mdr.
DLT OG FAM ApSVIRKSOMHED15 %
15. feb. 2021→25. mar. 2022
1 år 1 mdr.
RESEARCHNET A/SVIRKSOMHED33.3 %
21. dec. 2021→24. mar. 2022
3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4000688128
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId115
Fejl registreretNej
Sidst indlæst26. okt. 2026, 21:13
Sidst opdateret26. okt. 2026, 21:13
Antal P-enheder1