Gå til indhold
By CRM v/Christine Riekehr MøllerAktiv

CVR 25939980

By CRM v/Christine Riekehr Møller

Aktiv
EnkeltmandsvirksomhedStiftet 1. apr. 2001Aarhus CDetailhandel med tøj

By CRM v/Christine Riekehr Møller (CVR 25939980) er en dansk virksomhed registreret som Enkeltmandsvirksomhed i branchen "Detailhandel med tøj", stiftet 1. apr. 2001, med hjemsted i Aarhus C og ca. 4 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2026-06 (seneste estimat)

4

Ansatte

1.36

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Hvem ejer og leder By CRM v/Christine Riekehr Møller?

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
Christine Riekehr MøllerPERSON---1. apr. 2001

Tidslinje

10

Hvad er der sket i By CRM v/Christine Riekehr Møller?

  1. 2025
  2. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Detailhandel med tøj

    477110

  3. 2008
  4. 1. januar 2008for 19 år siden

    Branche ændret til Tøjforretninger

    477110

  5. 2006
  6. 14. juli 2006for 20 år siden

    Navn ændret til By CRM v/Christine Riekehr Møller

  7. 27. januar 2006for 21 år siden

    Navn ændret til Ann Wiberg Århus v/Christine Riekehr Møller

  8. 2004
  9. 8. juni 2004for 22 år siden

    Adresse flyttet til Volden 10, 8000 Aarhus C

    AARHUS Kommune

  10. 2001
  11. 10. maj 2001for 25 år siden

    Adresse flyttet til Volden 23, 8000 Århus C

    ÅRHUS Kommune

  12. 1. april 2001for 25 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Enkeltmandsvirksomhed

  13. 1. april 2001for 25 år siden

    Registreret på Blegdammen 7 5, 8000 Århus C

    ÅRHUS Kommune

  14. 1. april 2001for 25 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Christine Riekehr Møller·Interessenter

  15. 1. april 2001for 25 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1008328702·P-nummer

Stamdata

StatusAktiv
VirksomhedsformEnkeltmandsvirksomhed
Stiftelsesdato1. apr. 2001
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Volden 10
8000 Aarhus C
AARHUS Kommune
Telefon-
E-mail-

Branche

477110

Detailhandel med tøj

Primær NACE-branche

141000

Fremstilling af strikkede og hæklede beklædningsartikler

Bibranche 1

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1008328702
1. apr. 2001nu
25 år 5 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

7

Ofte stillede spørgsmål om By CRM v/Christine Riekehr Møller

Hvad laver By CRM v/Christine Riekehr Møller?

By CRM v/Christine Riekehr Møller er registreret i branchen "Detailhandel med tøj" (branchekode 477110). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Fremstilling af strikkede og hæklede beklædningsartikler.

Hvad er CVR-nummeret på By CRM v/Christine Riekehr Møller?

CVR-nummeret på By CRM v/Christine Riekehr Møller er 25939980. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK25939980.

Hvornår blev By CRM v/Christine Riekehr Møller stiftet?

By CRM v/Christine Riekehr Møller blev stiftet 1. apr. 2001 som Enkeltmandsvirksomhed. Virksomheden har dermed eksisteret i 25 år 5 mdr.

Er By CRM v/Christine Riekehr Møller stadig aktiv?

Ja. By CRM v/Christine Riekehr Møller står registreret med status "Aktiv" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer By CRM v/Christine Riekehr Møller?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes By CRM v/Christine Riekehr Møller af Christine Riekehr Møller. Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvor mange ansatte har By CRM v/Christine Riekehr Møller?

CVR opgør By CRM v/Christine Riekehr Møller til 4 ansatte og 1.36 årsværk i juni 2026. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger By CRM v/Christine Riekehr Møller?

By CRM v/Christine Riekehr Møller har registreret adresse på Volden 10, 8000 Aarhus C i AARHUS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Historik3 afsnit

Navnehistorik

3
NavnPeriode
Ann Wiberg Århus v/Christine Riekehr
1. apr. 200126. jan. 2006
4 år 9 mdr.
Ann Wiberg Århus v/Christine Riekehr Møller
27. jan. 200613. jul. 2006
5 mdr.
By CRM v/Christine Riekehr Møller
14. jul. 2006nu
20 år 2 mdr.

Adressehistorik

3

Blegdammen 7

Århus C

Volden 23

Århus C

Volden 10

Aarhus C

22 år 3 mdr.
200420082012201620202024
AdresseKommunePeriode
Blegdammen 7 5, 8000 Århus CÅRHUS
1. apr. 20019. maj 2001
1 mdr.
Volden 23, 8000 Århus CÅRHUS
10. maj 20017. jun. 2004
3 år
Volden 10, 8000 Aarhus CAARHUS
8. jun. 2004nu
22 år 3 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

17
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201811-11
201721-2-41
201611-11
201521-2-41
201441-2-41
201311-11
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001322770
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId187
Fejl registreretNej
Sidst indlæst19. sep. 2026, 19:20
Sidst opdateret19. jun. 2025, 09:41
Antal P-enheder1