Gå til indhold
KR 841 ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 25447824

KR 841 ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 6. jun. 2000København VAnden trykningReklamebeskyttet

KR 841 ApS (CVR 25447824) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden trykning", stiftet 6. jun. 2000 og med hjemsted i København V. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2009 K4 (seneste estimat)

-

Ansatte

1

Årsværk

Regnskab og nøgletal for KR 841 ApS

Regnskaber - nøgletal

16
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 201531. dec. 2015--11. feb. 2016PDFXML
1. jan. 201431. dec. 2014--17. apr. 2015PDFXML
1. jan. 201331. dec. 2013--20. maj 2014PDFXML
1. jan. 201231. dec. 2012--23. maj 2013PDFXML
1. jan. 201131. dec. 2011--30. maj 2012
1. jan. 201031. dec. 2010--18. apr. 2011
1. jan. 200931. dec. 2009--14. mar. 2010
1. jan. 200831. dec. 2008--25. mar. 2009

Hvem ejer og leder KR 841 ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
DKNF 332 ApSVIRKSOMHED10442486

Revision

RevisorStatusPeriode
A/S PSE NR. 2857Ophørt
6. jun. 200027. jun. 2000
21 dage
A/S PSE 17 NR. 1056Ophørt
24. maj 200424. maj 2004
SLP NR. 10.814 A/SOphørt
10. nov. 200431. maj 2006
1 år 6 mdr.

Tidslinje

57

Hvad er der sket i KR 841 ApS?

  1. 2016
  2. 12. oktober 2016for 9,9 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 12. oktober 2016for 9,9 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Casper Nguyen Allen·EJERREGISTER

  4. 12. oktober 2016for 9,9 år siden

    Fratrådte som direktion

    Casper Nguyen Allen·Direktion

  5. 12. oktober 2016for 9,9 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1007713688·P-nummer

  6. 11. februar 2016for 11 år siden

    Regnskab for 2015 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2015 → 31. dec. 2015

  7. 2015
  8. 17. april 2015for 11 år siden

    Regnskab for 2014 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2014 → 31. dec. 2014

  9. 8. april 2015for 11 år siden

    Adresse flyttet til Vestergade 78 2 th, 8000 Aarhus C

    AARHUS Kommune

  10. 2014
  11. 20. maj 2014for 12 år siden

    Regnskab for 2013 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2013 → 31. dec. 2013

  12. 2013
  13. 23. maj 2013for 13 år siden

    Regnskab for 2012 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2012 → 31. dec. 2012

  14. 2012
  15. 30. maj 2012for 14 år siden

    Regnskab for 2011 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2011 → 31. dec. 2011

  16. 2011
  17. 18. april 2011for 15 år siden

    Regnskab for 2010 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2010 → 31. dec. 2010

  18. 2010
  19. 14. marts 2010for 17 år siden

    Regnskab for 2009 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2009 → 31. dec. 2009

  20. 2009
  21. 17. december 2009for 17 år siden

    Navn ændret til CASPER ALLEN ApS

  22. 17. december 2009for 17 år siden

    Vedtægter ændret

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato6. jun. 2000
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste17. dec. 2009
Revision fravalgtJa
Første regnskab6. jun. 200031. dec. 2000
ArkivnummerApS271227
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Rådhuspladsen 14
1550 København V
KØBENHAVN Kommune
Telefon86915022
Telefax86915344

Formål

Selskabets formål er at drive virksomhed indenfor den grafiske branche ved salg af tryksager, brochurer, formularer, emballage og andet hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

181200

Anden trykning

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om KR 841 ApS

Hvad laver KR 841 ApS?

KR 841 ApS er registreret i branchen "Anden trykning" (branchekode 181200). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive virksomhed indenfor den grafiske branche ved salg af tryksager, brochurer, formularer, emballage og andet hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på KR 841 ApS?

CVR-nummeret på KR 841 ApS er 25447824. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK25447824.

Hvornår blev KR 841 ApS stiftet?

KR 841 ApS blev stiftet 6. jun. 2000 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 26 år 3 mdr.

Er KR 841 ApS stadig aktiv?

KR 841 ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har KR 841 ApS?

CVR opgør KR 841 ApS til 1 årsværk i 4. kvartal 2009. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger KR 841 ApS?

KR 841 ApS har registreret adresse på Rådhuspladsen 14, 1550 København V i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i KR 841 ApS?

Den registrerede kapital i KR 841 ApS er 125.000 kr.

Hvornår har KR 841 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 11. feb. 2016 og dækker perioden 1. jan. 2015 - 31. dec. 2015. I alt 16 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne KR 841 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik7 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1007713688
6. jun. 200012. okt. 2016
16 år 4 mdr.

Navnehistorik

4
NavnPeriode
KR 841 ApS
6. jun. 200026. jul. 2000
1 mdr.
MÜHLHAN INDUSTRIAL SERVICES ApS
27. jul. 20009. nov. 2004
4 år 3 mdr.
ALLEN GRAFISK ApS
10. nov. 200416. dec. 2009
5 år 1 mdr.
CASPER ALLEN ApS
17. dec. 200912. okt. 2016
6 år 9 mdr.

Adressehistorik

5

Rådhuspladsen 14

København V

Over Hadstenvej 84

Hadsten

Hestehavevej 6

Vissenbjerg

2 år 9 mdr.

Langøvænget 44

Tilst

10 år 4 mdr.

Vestergade 78

Aarhus C

200220052008201120142017
AdresseKommunePeriode
Rådhuspladsen 14, 1550 København VKØBENHAVN
6. jun. 200026. jul. 2000
1 mdr.
Over Hadstenvej 84, 8370 HadstenHADSTEN
27. jul. 200027. jan. 2002
1 år 6 mdr.
Hestehavevej 6, 5492 VissenbjergVISSENBJERG
28. jan. 200216. nov. 2004
2 år 9 mdr.
Langøvænget 44, 8381 TilstAARHUS
17. nov. 20047. apr. 2015
10 år 4 mdr.
Vestergade 78 2 th, 8000 Aarhus CAARHUS
8. apr. 201512. okt. 2016
1 år 6 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon86915022Nej
20. sep. 200012. mar. 2002
1 år 5 mdr.
Telefon86217345Nej
10. dec. 20048. apr. 2015
10 år 3 mdr.
Telefax86915344Nej
20. sep. 200012. mar. 2002
1 år 5 mdr.
Telefax86217345Nej
20. mar. 200812. okt. 2016
8 år 6 mdr.
E-mail[email protected]Nej
20. mar. 20087. apr. 2015
7 år
E-mail[email protected]Nej
8. apr. 201512. okt. 2016
1 år 6 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

5
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
200901-01
200811-11
200711-11
200611-11
200511-11

Ledelse - historisk

6

Casper Nguyen Allen

DIREKTION · Direktion

6 år 10 mdr.

Christopher Noel Allen

DIREKTION · Direktion

4 år 11 mdr.

Bernd Janssen

DIREKTION · Direktion

Wulf Dieter Greverath

DIREKTION · Direktion

2 år 5 mdr.

Niels Peter Strøm Sørensen

DIREKTION · Direktion

Jørgen Byriel

DIREKTION · Direktion

200220052008201120142017
NavnOrganFunktionPeriode
Casper Nguyen AllenDirektionDIREKTION
3. dec. 200912. okt. 2016
6 år 10 mdr.
Christopher Noel AllenDirektionDIREKTION
10. nov. 200422. okt. 2009
4 år 11 mdr.
Bernd JanssenDirektionDIREKTION
1. feb. 200310. nov. 2004
1 år 9 mdr.
Wulf Dieter GreverathDirektionDIREKTION
9. aug. 20001. feb. 2003
2 år 5 mdr.
Niels Peter Strøm SørensenDirektionDIREKTION
27. jun. 20009. aug. 2000
1 mdr.
Jørgen ByrielDirektionDIREKTION
6. jun. 200027. jun. 2000
21 dage

Ejere - historisk

1

Casper Nguyen Allen

100 %

6 år 11 mdr.
20102011201220132014201520162017
NavnTypeEjerandelPeriode
Casper Nguyen AllenPERSON100 %
22. okt. 200912. okt. 2016
6 år 11 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001280060
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId17
Fejl registreretNej
Sidst indlæst3. mar. 2026, 00:44
Sidst opdateret4. feb. 2020, 02:56
Antal P-enheder1