Gå til indhold
BODDUM HOLDING ApSOPLØSTEFTERFUSION

CVR 25256891

BODDUM HOLDING ApS

OPLØSTEFTERFUSION
AnpartsselskabStiftet 29. feb. 2000Aalborg ØstIkke-finansielle holdingselskaber

BODDUM HOLDING ApS (CVR 25256891) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber", stiftet 29. feb. 2000 og med hjemsted i Aalborg Øst. Status: OPLØSTEFTERFUSION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for BODDUM HOLDING ApS

Regnskaber - nøgletal

12
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 201131. dec. 2011--5. jun. 2012
1. jan. 201031. dec. 2010--5. jul. 2011
1. jan. 200931. dec. 2009--14. mar. 2010
1. jan. 200831. dec. 2008--6. apr. 2009
1. jan. 200731. dec. 2007--18. maj 2008
1. jan. 200631. dec. 2006--3. jun. 2007
1. jan. 200531. dec. 2005--6. jun. 2006
1. jan. 200431. dec. 2004--6. jun. 2005

Hvem ejer og leder BODDUM HOLDING ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Frank BoddumPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
HUREKO ApSOphørt
29. feb. 200012. jan. 2009
8 år 10 mdr.
DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
13. okt. 201113. okt. 2011

Tidslinje

42

Hvad er der sket i BODDUM HOLDING ApS?

  1. 2012
  2. 10. juli 2012for 14 år siden

    Fusion registreret

    Fusion

  3. 10. juli 2012for 14 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FUSION

  4. 10. juli 2012for 14 år siden

    Fratrådte som adm. dir

    Benny Bach Pedersen·Direktion

  5. 10. juli 2012for 14 år siden

    Fratrådte som direktion

    Henrik Bøgeskov Lolholm·Direktion

  6. 10. juli 2012for 14 år siden

    Revisor fratrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  7. 10. juli 2012for 14 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1007476171·P-nummer

  8. 5. juni 2012for 14 år siden

    Regnskab for 2011 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2011 → 31. dec. 2011

  9. 2011
  10. 13. oktober 2011for 15 år siden

    Revisor fratrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  11. 13. oktober 2011for 15 år siden

    Revisor tiltrådte

    DELOITTE STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  12. 5. juli 2011for 15 år siden

    Regnskab for 2010 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2010 → 31. dec. 2010

  13. 24. marts 2011for 15 år siden

    Navn ændret til NOREX PROJEKTER ApS

  14. 24. marts 2011for 15 år siden

    Vedtægter ændret

  15. 2010
  16. 29. december 2010for 16 år siden

    Navn ændret til PANORAMA PROJEKTER ApS

  17. 14. marts 2010for 17 år siden

    Regnskab for 2009 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2009 → 31. dec. 2009

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFUSION
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato29. feb. 2000
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste24. mar. 2011
Revision fravalgt-
Første regnskab29. feb. 200031. dec. 2000
ArkivnummerApS267396
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Dybdalsvej 7
9220 Aalborg Øst
AALBORG Kommune
Telefon98315040
E-mail-

Formål

Selskabets formål er som ejendomsselskab at beskæftige sig med køb, salg, investeringer og udvikling i fast ejendom samt hermed beslægtet virksomhed efter direktionens skøn.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af Benny Bach Pedersen alene eller af Benny Bach Pedersen og Henrik Bøgeskov Lolholm i forening.

Branche

642020

Ikke-finansielle holdingselskaber

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om BODDUM HOLDING ApS

Hvad laver BODDUM HOLDING ApS?

BODDUM HOLDING ApS er registreret i branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber" (branchekode 642020). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er som ejendomsselskab at beskæftige sig med køb, salg, investeringer og udvikling i fast ejendom samt hermed beslægtet virksomhed efter direktionens skøn.

Hvad er CVR-nummeret på BODDUM HOLDING ApS?

CVR-nummeret på BODDUM HOLDING ApS er 25256891. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK25256891.

Hvornår blev BODDUM HOLDING ApS stiftet?

BODDUM HOLDING ApS blev stiftet 29. feb. 2000 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 26 år 6 mdr.

Er BODDUM HOLDING ApS stadig aktiv?

BODDUM HOLDING ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERFUSION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger BODDUM HOLDING ApS?

BODDUM HOLDING ApS har registreret adresse på Dybdalsvej 7, 9220 Aalborg Øst i AALBORG Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i BODDUM HOLDING ApS?

Den registrerede kapital i BODDUM HOLDING ApS er 125.000 kr.

Hvornår har BODDUM HOLDING ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 5. jun. 2012 og dækker perioden 1. jan. 2011 - 31. dec. 2011. I alt 12 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne BODDUM HOLDING ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af Benny Bach Pedersen alene eller af Benny Bach Pedersen og Henrik Bøgeskov Lolholm i forening.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1007476171
29. feb. 200010. jul. 2012
12 år 4 mdr.

Navnehistorik

4
NavnPeriode
BODDUM HOLDING ApS
29. feb. 200011. jan. 2009
8 år 10 mdr.
BBP PROJEKTER ApS
12. jan. 200928. dec. 2010
1 år 11 mdr.
PANORAMA PROJEKTER ApS
29. dec. 201023. mar. 2011
2 mdr.
NOREX PROJEKTER ApS
24. mar. 201110. jul. 2012
1 år 3 mdr.

Adressehistorik

3

Dybdalsvej 7

Aalborg Øst

6 år

Nøvlingvej 101A

Gistrup

2 år 10 mdr.

Vandmanden 10H

Aalborg SV

3 år 5 mdr.
2001200320052007200920112013
AdresseKommunePeriode
Dybdalsvej 7, 9220 Aalborg ØstAALBORG
29. feb. 20001. mar. 2006
6 år
Nøvlingvej 101A, 9260 GistrupAALBORG
2. mar. 200619. jan. 2009
2 år 10 mdr.
Vandmanden 10H, 9200 Aalborg SVAALBORG
20. jan. 200910. jul. 2012
3 år 5 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon98315040Nej
28. feb. 200610. jul. 2012
6 år 4 mdr.

Ledelse - historisk

4

Henrik Bøgeskov Lolholm

DIREKTION · Direktion

3 år 5 mdr.

Benny Bach Pedersen

adm. dir · Direktion

3 år 5 mdr.

Inge Boddum

DIREKTION · Direktion

8 år 3 mdr.

Frank Boddum

DIREKTION · Direktion

8 år 10 mdr.
2001200320052007200920112013
NavnOrganFunktionPeriode
Henrik Bøgeskov LolholmDirektionDIREKTION
12. jan. 200910. jul. 2012
3 år 5 mdr.
Benny Bach PedersenDirektionadm. dir
12. jan. 200910. jul. 2012
3 år 5 mdr.
Inge BoddumDirektionDIREKTION
18. sep. 200012. jan. 2009
8 år 3 mdr.
Frank BoddumDirektionDIREKTION
29. feb. 200012. jan. 2009
8 år 10 mdr.

Fusioner

TypeNavnGyldig fra
FusionFusion10. jul. 2012
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001271142
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId11
Fejl registreretNej
Sidst indlæst20. aug. 2026, 16:20
Sidst opdateret14. dec. 2017, 17:51
Antal P-enheder1