Gå til indhold
PBH 26.192 ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 20759992

PBH 26.192 ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 1. mar. 1998Odense CDetailhandel med andre varer i.a.n.

PBH 26.192 ApS (CVR 20759992) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Detailhandel med andre varer i.a.n.", stiftet 1. mar. 1998 og med hjemsted i Odense C. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2006 K1 (seneste estimat)

-

Ansatte

0

Årsværk

Regnskab og nøgletal for PBH 26.192 ApS

Regnskaber - nøgletal

9
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 200631. dec. 2006--4. jun. 2007
1. jan. 200531. dec. 2005--8. maj 2006
1. jan. 200431. dec. 2004--20. mar. 2005
1. jan. 200331. dec. 2003--26. maj 2004
1. jan. 200231. dec. 2002--16. jun. 2003
1. jan. 200131. dec. 2001--7. jul. 2002
1. jan. 200031. dec. 2000--12. jun. 2001
1. jan. 199931. dec. 1999--6. jul. 2000

Hvem ejer og leder PBH 26.192 ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
PREBEN BANG HENRIKSEN. AALBORG ApSVIRKSOMHED12602200

Revision

RevisorStatusPeriode
MAZARS STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKABOphørt
11. nov. 199815. sep. 2001
2 år 10 mdr.
REVISIONSANPARTSSELSKABET AF 1. JULI 1980Ophørt
15. sep. 200122. maj 2003
1 år 8 mdr.
DANSK REVISION VIBY ÅRHUS, REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKABOphørt
1. okt. 200616. maj 2008
1 år 7 mdr.
Kurt RindomOphørt
22. maj 20031. okt. 2006
3 år 4 mdr.
Harry AamannOphørt
1. mar. 199813. aug. 1998
5 mdr.
John Eric Rath PetersenOphørt
13. aug. 199811. nov. 1998
2 mdr.

Tidslinje

38

Hvad er der sket i PBH 26.192 ApS?

  1. 2008
  2. 20. maj 2008for 18 år siden

    Binavn slettet: MADAM LANGE ApS

  3. 16. maj 2008for 18 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  4. 16. maj 2008for 18 år siden

    Fratrådte som direktion

    Mikkel Nikolaj Lange·Direktion

  5. 16. maj 2008for 18 år siden

    Revisor fratrådte

    DANSK REVISION VIBY ÅRHUS, REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB·Revision

  6. 16. maj 2008for 18 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1004813171·P-nummer

  7. 1. januar 2008for 19 år siden

    Branche ændret til Detailhandel med andre varer i.a.n.

    477890

  8. 2007
  9. 4. juni 2007for 19 år siden

    Regnskab for 2006 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2006 → 31. dec. 2006

  10. 2006
  11. 1. oktober 2006for 20 år siden

    Revisor fratrådte

    Kurt Rindom·Revision

  12. 1. oktober 2006for 20 år siden

    Revisor tiltrådte

    DANSK REVISION VIBY ÅRHUS, REGISTRERET REVISIONSAKTIESELSKAB·Revision

  13. 8. maj 2006for 20 år siden

    Regnskab for 2005 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2005 → 31. dec. 2005

  14. 2005
  15. 20. marts 2005for 22 år siden

    Regnskab for 2004 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2004 → 31. dec. 2004

  16. 2004
  17. 26. maj 2004for 22 år siden

    Regnskab for 2003 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2003 → 31. dec. 2003

  18. 2003
  19. 16. juni 2003for 23 år siden

    Regnskab for 2002 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2002 → 31. dec. 2002

  20. 22. maj 2003for 23 år siden

    Revisor fratrådte

    REVISIONSANPARTSSELSKABET AF 1. JULI 1980·Revision

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. mar. 1998
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste13. aug. 1998
Revision fravalgt-
Første regnskab1. mar. 199831. dec. 1998
ArkivnummerApS244651
Brancheansv.kode-
Reg. numreApS244651

Kontakt

Adresse

Asylgade 19
5000 Odense C
ODENSE Kommune
Telefon66139780
E-mail-

Formål

Selskabets formål er handel og investering og dermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør.

Branche

477890

Detailhandel med andre varer i.a.n.

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om PBH 26.192 ApS

Hvad laver PBH 26.192 ApS?

PBH 26.192 ApS er registreret i branchen "Detailhandel med andre varer i.a.n." (branchekode 477890). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er handel og investering og dermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på PBH 26.192 ApS?

CVR-nummeret på PBH 26.192 ApS er 20759992. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK20759992.

Hvornår blev PBH 26.192 ApS stiftet?

PBH 26.192 ApS blev stiftet 1. mar. 1998 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 28 år 6 mdr.

Er PBH 26.192 ApS stadig aktiv?

PBH 26.192 ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har PBH 26.192 ApS?

CVR opgør PBH 26.192 ApS til 0 årsværk i 1. kvartal 2006. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger PBH 26.192 ApS?

PBH 26.192 ApS har registreret adresse på Asylgade 19, 5000 Odense C i ODENSE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i PBH 26.192 ApS?

Den registrerede kapital i PBH 26.192 ApS er 125.000 kr.

Hvornår har PBH 26.192 ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 4. jun. 2007 og dækker perioden 1. jan. 2006 - 31. dec. 2006. I alt 9 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne PBH 26.192 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør.

Historik6 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1004813171
1. aug. 199816. maj 2008
9 år 9 mdr.
1006212544
1. mar. 199831. jul. 1998
4 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
PBH 26.192 ApS
1. mar. 199813. aug. 1998
5 mdr.
M. LANGE ÅRHUS ApS
14. aug. 199816. maj 2008
9 år 9 mdr.

Binavne

1
BinavnPeriode
MADAM LANGE ApS
1. mar. 199820. maj 2008
10 år 2 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon66139780Nej
23. jan. 200016. maj 2008
8 år 3 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

8
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
200511-11
200422-2-42-4
200322-2-42-4
200222-2-42-4
200122-2-42-4
200032-2-42-4

Ledelse - historisk

2

Mikkel Nikolaj Lange

DIREKTION · Direktion

9 år 9 mdr.

Preben Bang Henriksen

DIREKTION · Direktion

19992001200320052007
NavnOrganFunktionPeriode
Mikkel Nikolaj LangeDirektionDIREKTION
13. aug. 199816. maj 2008
9 år 9 mdr.
Preben Bang HenriksenDirektionDIREKTION
1. mar. 199813. aug. 1998
5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001049427
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId5
Fejl registreretNej
Sidst indlæst7. aug. 2026, 13:32
Sidst opdateret14. nov. 2019, 02:17
Antal P-enheder1