Gå til indhold
Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk ØzelOphørt

CVR 20038039

Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel

Ophørt
EnkeltmandsvirksomhedStiftet 1. jun. 1997IshøjDrift af øvrige spisestederReklamebeskyttet

Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel (CVR 20038039) er en dansk virksomhed registreret som Enkeltmandsvirksomhed i branchen "Drift af øvrige spisesteder", stiftet 1. jun. 1997, med hjemsted i Ishøj og ca. 1 ansatte. Status: Ophørt.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2023-05 (seneste estimat)

1

Ansatte

1

Årsværk

Interval: 1 ansatte

Tidslinje

43

Hvad er der sket i Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel?

  1. 2025
  2. 12. februar 2025for 1,6 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Mehmet Faruk Özel·Interessenter

  3. 12. februar 2025for 1,6 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1012459951·P-nummer

  4. 12. februar 2025for 1,6 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1028511813·P-nummer

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Drift af øvrige spisesteder

    561190

  6. 2022
  7. 25. august 2022for 4,1 år siden

    Adresse flyttet til Algade 66 st 1, 4000 Roskilde

    ROSKILDE Kommune

  8. 25. august 2022for 4,1 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1028511813·P-nummer

  9. 4. april 2022for 4,5 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1026709837·P-nummer

  10. 2021
  11. 1. januar 2021for 5,7 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1026709837·P-nummer

  12. 2017
  13. 9. september 2017for 9 år siden

    Navn ændret til Red & Yellow v/Mehmet Özel

  14. 2008
  15. 1. januar 2008for 19 år siden

    Branche ændret til Pizzeriaer, grillbarer, isbarer mv.

    561020

  16. 2006
  17. 1. december 2006for 20 år siden

    Navn ændret til Red & Yellow v/Mehmet Faruk Ôsel

  18. 1. december 2006for 20 år siden

    Branche ændret til Cafeterier, pølsevogne, grillbarer, isbarer mv.

    553020

  19. 1. december 2006for 20 år siden

    Adresse flyttet til Industrivej 26, 4000 Roskilde

    ROSKILDE Kommune

  20. 24. oktober 2006for 20 år siden

    Navn ændret til Mehmet Faruk Özel

Stamdata

StatusOphørt
VirksomhedsformEnkeltmandsvirksomhed
Stiftelsesdato1. jun. 1997
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Gildbrostien 19 3 tv
2635 Ishøj
ISHØJ Kommune
Telefon46152079

Branche

561190

Drift af øvrige spisesteder

Primær NACE-branche

477610

Blomsterforretninger

Bibranche 1

477610

Blomsterforretninger

Bibranche 2

Ofte stillede spørgsmål

6

Ofte stillede spørgsmål om Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel

Hvad laver Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel?

Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel er registreret i branchen "Drift af øvrige spisesteder" (branchekode 561190). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Blomsterforretninger og Blomsterforretninger.

Hvad er CVR-nummeret på Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel?

CVR-nummeret på Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel er 20038039. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK20038039.

Hvornår blev Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel stiftet?

Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel blev stiftet 1. jun. 1997 som Enkeltmandsvirksomhed. Virksomheden har dermed eksisteret i 29 år 3 mdr.

Er Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel stadig aktiv?

Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel står registreret med status "Ophørt" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel?

CVR opgør Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel til 1 ansatte og 1 årsværk i maj 2023. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel?

Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel har registreret adresse på Gildbrostien 19 3 tv, 2635 Ishøj i ISHØJ Kommune.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

8
P-nummerPeriode
1000380318
1. nov. 200113. feb. 2002
3 mdr.
1005040699
6. nov. 199830. sep. 1999
10 mdr.
1006132455
1. jun. 19975. nov. 1998
1 år 5 mdr.
1008320388
8. mar. 20018. mar. 2001
1008905130
9. mar. 20011. nov. 2001
7 mdr.
1012459951
17. jul. 200612. feb. 2025
18 år 6 mdr.

Navnehistorik

8
NavnPeriode
Diskotek Manhattan v/Mehmet Faruk Øzel
1. jun. 19976. nov. 2000
3 år 5 mdr.
Millennium Pizzabar v/Mehmet Faruk Øzel
7. nov. 20005. aug. 2001
8 mdr.
Faruk Finans v/Mehmet Faruk Øzel
6. aug. 200131. okt. 2001
2 mdr.
Faruk Finans/Diskotek Coach v/Mehmet Faruk Øzel
1. nov. 200116. jul. 2006
4 år 8 mdr.
Faruk Transport v/Mehmet Faruk Özel
17. jul. 200623. okt. 2006
3 mdr.
Mehmet Faruk Özel
24. okt. 200630. nov. 2006
1 mdr.

Adressehistorik

10

Gildbrostien 19

Ishøj

Brunevang 37A

Rødovre

Gammel Køge Landevej 256

Hvidovre

Gildbrostien 19

Ishøj

Gammel Køge Landevej 256

Hvidovre

Gildbrostien 19

Ishøj

Ræveholmsvej 57

Karlslunde

Gildbrostien 19

Ishøj

4 år 9 mdr.

Industrivej 26

Roskilde

15 år 8 mdr.

Algade 66

Roskilde

2000200420082012201620202024
AdresseKommunePeriode
Gildbrostien 19 3 tv, 2635 IshøjISHØJ
1. jun. 19976. nov. 2000
3 år 5 mdr.
Brunevang 37A, 2610 RødovreRØDOVRE
7. nov. 20002. jan. 2001
1 mdr.
Gammel Køge Landevej 256, 2650 HvidovreHVIDOVRE
3. jan. 20016. mar. 2001
2 mdr.
Gildbrostien 19 3 tv, 2635 IshøjISHØJ
7. mar. 20019. maj 2001
2 mdr.
Gammel Køge Landevej 256, 2650 HvidovreHVIDOVRE
10. maj 20015. aug. 2001
2 mdr.
Gildbrostien 19 3 tv, 2635 IshøjISHØJ
6. aug. 200131. okt. 2001
2 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon46152079Nej
29. nov. 200124. aug. 2022
20 år 8 mdr.
E-mail[email protected]Nej
9. sep. 201712. feb. 2025
7 år 5 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

14
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201811-11
201700-00
201600-00
201500-00
201400-00
201301-01
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4001003150
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId70
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. maj 2025, 09:25
Sidst opdateret13. feb. 2025, 00:00
Antal P-enheder2