Gå til indhold
G/F Vanløsehøj HavebyAktiv

CVR 19075532

G/F Vanløsehøj Haveby

Aktiv
ForeningStiftet 1. jan. 1996København KDrift af ejerforeningerReklamebeskyttet

G/F Vanløsehøj Haveby (CVR 19075532) er en dansk virksomhed registreret som Forening i branchen "Drift af ejerforeninger", stiftet 1. jan. 1996, med hjemsted i København K og ca. 4 ansatte. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2025-12 (seneste estimat)

4

Ansatte

0.4

Årsværk

Interval: 2-4 ansatte

Tidslinje

19

Hvad er der sket i G/F Vanløsehøj Haveby?

  1. 2025
  2. 13. oktober 2025for 11 mdr. siden

    Fratrådte som foreningsrepræsentant

    Anne-Mette Wehmüller·Repræsentanter

  3. 1. juli 2025for 1,2 år siden

    Navn ændret til G/F Vanløsehøj Haveby

  4. 1. juli 2025for 1,2 år siden

    Adresse flyttet til Pilestræde 40B 2, 1112 København K

    KØBENHAVN Kommune

  5. 25. marts 2025for 1,5 år siden

    Adresse flyttet til Kongsdalvej 32, 2720 Vanløse

    KØBENHAVN Kommune

  6. 25. marts 2025for 1,5 år siden

    Tiltrådte som foreningsrepræsentant

    Anne-Mette Wehmüller·Repræsentanter

  7. 24. marts 2025for 1,5 år siden

    Fratrådte som foreningsrepræsentant

    Henrik Juul Størner·Repræsentanter

  8. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Drift af ejerforeninger

    683220

  9. 2023
  10. 26. juni 2023for 3,2 år siden

    Tiltrådte som foreningsrepræsentant

    Henrik Juul Størner·Repræsentanter

  11. 2. maj 2023for 3,4 år siden

    Adresse flyttet til Raunstrupvej 13, 2720 Vanløse

    KØBENHAVN Kommune

  12. 2019
  13. 11. september 2019for 7 år siden

    Adresse flyttet til Tybjergvej 22, 2720 Vanløse

    KØBENHAVN Kommune

  14. 9. april 2019for 7,5 år siden

    Adresse flyttet til Tybjergvej 22, 2720 Vanløse

    KØBENHAVN Kommune

  15. 7. marts 2019for 7,5 år siden

    Adresse flyttet til Ålekistevej 211 1 th, 2720 Vanløse

    KØBENHAVN Kommune

  16. 2014
  17. 1. oktober 2014for 12 år siden

    Adresse flyttet til Raunstrupvej 13, 2720 Vanløse

    KØBENHAVN Kommune

  18. 2008
  19. 1. januar 2008for 19 år siden

    Branche ændret til Ejerforeninger

    683220

Stamdata

StatusAktiv
VirksomhedsformForening
Stiftelsesdato1. jan. 1996
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Pilestræde 40B 2
1112 København K
KØBENHAVN Kommune
Telefon21688644

Branche

683220

Drift af ejerforeninger

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1003669800
1. jan. 1996nu
30 år 8 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

6

Ofte stillede spørgsmål om G/F Vanløsehøj Haveby

Hvad laver G/F Vanløsehøj Haveby?

G/F Vanløsehøj Haveby er registreret i branchen "Drift af ejerforeninger" (branchekode 683220).

Hvad er CVR-nummeret på G/F Vanløsehøj Haveby?

CVR-nummeret på G/F Vanløsehøj Haveby er 19075532. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK19075532.

Hvornår blev G/F Vanløsehøj Haveby stiftet?

G/F Vanløsehøj Haveby blev stiftet 1. jan. 1996 som Forening. Virksomheden har dermed eksisteret i 30 år 8 mdr.

Er G/F Vanløsehøj Haveby stadig aktiv?

Ja. G/F Vanløsehøj Haveby står registreret med status "Aktiv" i CVR og er ikke ophørt.

Hvor mange ansatte har G/F Vanløsehøj Haveby?

CVR opgør G/F Vanløsehøj Haveby til 4 ansatte og 0.4 årsværk i december 2025. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger G/F Vanløsehøj Haveby?

G/F Vanløsehøj Haveby har registreret adresse på Pilestræde 40B 2, 1112 København K i KØBENHAVN Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Historik4 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
GRUNDEJERFORENINGEN VANLØSEHØJ HAVEBY
1. jan. 199630. jun. 2025
29 år 5 mdr.
G/F Vanløsehøj Haveby
1. jul. 2025nu
1 år 2 mdr.

Adressehistorik

10

Gjorslevvej 3

Vanløse

7 år 6 mdr.

Eriksholmvej 11

Vanløse

Eriksholmvej 13

Vanløse

7 år 4 mdr.

Raunstrupvej 13

Vanløse

Ålekistevej 211

Vanløse

Tybjergvej 22

Vanløse

Tybjergvej 22

Vanløse

Raunstrupvej 13

Vanløse

Kongsdalvej 32

Vanløse

Pilestræde 40B

København K

199920042009201420192024
AdresseKommunePeriode
Gjorslevvej 3, 2720 VanløseKØBENHAVN
1. jan. 199629. jul. 2003
7 år 6 mdr.
Eriksholmvej 11, 2720 VanløseKØBENHAVN
30. jul. 200321. maj 2007
3 år 9 mdr.
Eriksholmvej 13, 2720 VanløseKØBENHAVN
22. maj 200730. sep. 2014
7 år 4 mdr.
Raunstrupvej 13, 2720 VanløseKØBENHAVN
1. okt. 20146. mar. 2019
4 år 5 mdr.
Ålekistevej 211 1 th, 2720 VanløseKØBENHAVN
7. mar. 20198. apr. 2019
1 mdr.
Tybjergvej 22, 2720 VanløseKØBENHAVN
9. apr. 201910. sep. 2019
5 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon21688644Nej
1. jul. 2025nu
1 år 2 mdr.
E-mail[email protected]Nej
1. okt. 201421. jan. 2015
3 mdr.
E-mail[email protected]Nej
22. jan. 201530. jun. 2025
10 år 5 mdr.
E-mail[email protected]Nej
1. jul. 2025nu
1 år 2 mdr.
Hjemmesidewww.vanloesehoejhaveby.dkNej
7. mar. 2019nu
7 år 6 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

14
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201831-2-41
201731-2-41
201611-11
201501-01
201421-2-41
201321-2-41
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4000987926
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId61
Fejl registreretNej
Sidst indlæst15. sep. 2026, 17:55
Sidst opdateret14. okt. 2025, 15:59
Antal P-enheder1