Gå til indhold
Præstholm Service v/Peter ØlholmOphørt

CVR 18197006

Præstholm Service v/Peter Ølholm

Ophørt
EnkeltmandsvirksomhedStiftet 22. dec. 1994OdderFremstilling af køle- og ventilationsanlæg (til industriel brug)Reklamebeskyttet

Præstholm Service v/Peter Ølholm (CVR 18197006) er en dansk virksomhed registreret som Enkeltmandsvirksomhed i branchen "Fremstilling af køle- og ventilationsanlæg (til industriel brug)", stiftet 22. dec. 1994, med hjemsted i Odder og ca. 0 ansatte. Status: Ophørt.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2018 (seneste estimat)

0

Ansatte

0

Årsværk

Interval: 0 ansatte

Tidslinje

15

Hvad er der sket i Præstholm Service v/Peter Ølholm?

  1. 2019
  2. 31. december 2019for 6,7 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Peter Ølholm·Interessenter

  3. 31. december 2019for 6,7 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1023010565·P-nummer

  4. 2017
  5. 11. november 2017for 8,9 år siden

    Virksomhedsform ændret til Enkeltmandsvirksomhed

    ENK

  6. 11. november 2017for 8,9 år siden

    Navn ændret til Ølholm Automatik

  7. 11. november 2017for 8,9 år siden

    Branche ændret til Fremstilling af køle- og ventilationsanlæg (til industriel brug)

    282500

  8. 11. november 2017for 8,9 år siden

    Adresse flyttet til Gosmervej 90, 8300 Odder

    ODDER Kommune

  9. 11. november 2017for 8,9 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Peter Ølholm·Interessenter

  10. 11. november 2017for 8,9 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1023010565·P-nummer

  11. 2007
  12. 19. december 2007for 19 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Peter Ølholm·Interessenter

  13. 19. december 2007for 19 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1001451347·P-nummer

  14. 2001
  15. 19. juni 2001for 25 år siden

    Navn ændret til Ventronic v/Peter Ølholm

  16. 1994
  17. 22. december 1994for 32 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Enkeltmandsvirksomhed

  18. 22. december 1994for 32 år siden

    Registreret på Gosmervej 90, 8300 Odder

    ODDER Kommune

  19. 22. december 1994for 32 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Peter Ølholm·Interessenter

Stamdata

StatusOphørt
VirksomhedsformEnkeltmandsvirksomhed
Stiftelsesdato22. dec. 1994
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-
ReklamebeskyttelseJa

Kontakt

Adresse

Gosmervej 90
8300 Odder
ODDER Kommune
Telefon86557055

Branche

282500

Fremstilling af køle- og ventilationsanlæg (til industriel brug)

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

6

Ofte stillede spørgsmål om Præstholm Service v/Peter Ølholm

Hvad laver Præstholm Service v/Peter Ølholm?

Præstholm Service v/Peter Ølholm er registreret i branchen "Fremstilling af køle- og ventilationsanlæg (til industriel brug)" (branchekode 282500).

Hvad er CVR-nummeret på Præstholm Service v/Peter Ølholm?

CVR-nummeret på Præstholm Service v/Peter Ølholm er 18197006. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK18197006.

Hvornår blev Præstholm Service v/Peter Ølholm stiftet?

Præstholm Service v/Peter Ølholm blev stiftet 22. dec. 1994 som Enkeltmandsvirksomhed. Virksomheden har dermed eksisteret i 31 år 9 mdr.

Er Præstholm Service v/Peter Ølholm stadig aktiv?

Præstholm Service v/Peter Ølholm står registreret med status "Ophørt" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har Præstholm Service v/Peter Ølholm?

CVR opgør Præstholm Service v/Peter Ølholm til 0 ansatte og 0 årsværk i 2018. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Præstholm Service v/Peter Ølholm?

Præstholm Service v/Peter Ølholm har registreret adresse på Gosmervej 90, 8300 Odder i ODDER Kommune.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1001451347
22. dec. 199419. dec. 2007
12 år 11 mdr.
1023010565
11. nov. 201731. dec. 2019
2 år 1 mdr.

Navnehistorik

3
NavnPeriode
Præstholm Service v/Peter Ølholm
22. dec. 199418. jun. 2001
6 år 5 mdr.
Ventronic v/Peter Ølholm
19. jun. 200119. dec. 2007
6 år 6 mdr.
Ølholm Automatik
11. nov. 201731. dec. 2019
2 år 1 mdr.

Adressehistorik

2

Gosmervej 90

Odder

12 år 11 mdr.

Gosmervej 90

Odder

199720012005200920132017
AdresseKommunePeriode
Gosmervej 90, 8300 OdderODDER
22. dec. 199419. dec. 2007
12 år 11 mdr.
Gosmervej 90, 8300 OdderODDER
11. nov. 201731. dec. 2019
2 år 1 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon86557055Nej
23. jan. 200019. dec. 2007
7 år 10 mdr.
Telefon40351772Nej
11. nov. 201731. dec. 2019
2 år 1 mdr.
E-mail[email protected]Nej
11. nov. 201731. dec. 2019
2 år 1 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

5
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201800-00
201700-00
200600-00
200500-00
200200-00
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4000959587
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId8
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. maj 2026, 00:15
Sidst opdateret10. jan. 2020, 09:05
Antal P-enheder1