Gå til indhold
R.C. MANAGEMENT ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 17012576

R.C. MANAGEMENT ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 3. maj 1993Kolding

R.C. MANAGEMENT ApS (CVR 17012576) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab, stiftet 3. maj 1993 og med hjemsted i Kolding. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

200.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder R.C. MANAGEMENT ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Poul Erik RasmussenPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
SKANDINAVISK INDUSTRI VEDLIGEHOLD ApSOphørt
3. maj 199315. jul. 1997
4 år 2 mdr.

Tidslinje

10

Hvad er der sket i R.C. MANAGEMENT ApS?

  1. 1997
  2. 15. juli 1997for 29 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 15. juli 1997for 29 år siden

    Fratrådte som direktion

    Poul Erik Rasmussen·Direktion

  4. 15. juli 1997for 29 år siden

    Revisor fratrådte

    SKANDINAVISK INDUSTRI VEDLIGEHOLD ApS·Revision

  5. 4. januar 1997for 30 år siden

    Navn ændret til PR-SOFT ApS

  6. 3. januar 1997for 30 år siden

    Vedtægter ændret

  7. 1993
  8. 21. juni 1993for 33 år siden

    Kapital registreret: 200.000 kr.

  9. 3. maj 1993for 33 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  10. 3. maj 1993for 33 år siden

    Registreret på Stadionvej 86, 6000 Kolding

    KOLDING Kommune

  11. 3. maj 1993for 33 år siden

    Tiltrådte som direktion

    Poul Erik Rasmussen·Direktion

  12. 3. maj 1993for 33 år siden

    Revisor tiltrådte

    SKANDINAVISK INDUSTRI VEDLIGEHOLD ApS·Revision

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato3. maj 1993
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste3. jan. 1997
Revision fravalgt-
Første regnskab1. jan. 199330. jun. 1994
ArkivnummerApS213193
Brancheansv.kode-
Reg. numreApS213193

Kontakt

Adresse

Stadionvej 86
6000 Kolding
KOLDING Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er handel og fabrikation samt salg og udvikling af EDB-programmel samt andet dermed efter diretionens skøn bestående formål.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af een direktør alene.

Branche

-

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

7

Ofte stillede spørgsmål om R.C. MANAGEMENT ApS

Hvad laver R.C. MANAGEMENT ApS?

Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er handel og fabrikation samt salg og udvikling af EDB-programmel samt andet dermed efter diretionens skøn bestående formål.

Hvad er CVR-nummeret på R.C. MANAGEMENT ApS?

CVR-nummeret på R.C. MANAGEMENT ApS er 17012576. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK17012576.

Hvornår blev R.C. MANAGEMENT ApS stiftet?

R.C. MANAGEMENT ApS blev stiftet 3. maj 1993 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 33 år 4 mdr.

Er R.C. MANAGEMENT ApS stadig aktiv?

R.C. MANAGEMENT ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger R.C. MANAGEMENT ApS?

R.C. MANAGEMENT ApS har registreret adresse på Stadionvej 86, 6000 Kolding i KOLDING Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i R.C. MANAGEMENT ApS?

Den registrerede kapital i R.C. MANAGEMENT ApS er 200.000 kr.

Hvem kan tegne R.C. MANAGEMENT ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af een direktør alene.

Historik2 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
R.C. MANAGEMENT ApS
3. maj 19933. jan. 1997
3 år 8 mdr.
PR-SOFT ApS
4. jan. 199717. jul. 1997
6 mdr.

Ledelse - historisk

1

Poul Erik Rasmussen

DIREKTION · Direktion

4 år 2 mdr.
1994199519961997
NavnOrganFunktionPeriode
Poul Erik RasmussenDirektionDIREKTION
3. maj 199315. jul. 1997
4 år 2 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4004370145
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId1
Fejl registreretNej
Sidst indlæst22. dec. 2024, 22:48
Sidst opdateret23. okt. 2018, 15:11
Antal P-enheder0