Gå til indhold
REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/SOphørt

CVR 14124187

REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S

Ophørt
InteressentskabStiftet 1. jan. 1990Aarhus CAnden udlejning af boliger

REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S (CVR 14124187) er en dansk virksomhed registreret som Interessentskab i branchen "Anden udlejning af boliger", stiftet 1. jan. 1990 og med hjemsted i Aarhus C. Status: Ophørt.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2011 K4 (seneste estimat)

-

Ansatte

15

Årsværk

Tidslinje

17

Hvad er der sket i REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S?

  1. 2015
  2. 31. december 2015for 11 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Svend Jørgen Svendsen·Interessenter

  3. 31. december 2015for 11 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Preben Dunker Linneberg·Interessenter

  4. 31. december 2015for 11 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1000683952·P-nummer

  5. 2013
  6. 21. maj 2013for 13 år siden

    Adresse flyttet til Søren Frichs Vej 36 l, 8230 Åbyhøj

    AARHUS Kommune

  7. 2012
  8. 18. maj 2012for 14 år siden

    Navn ændret til Svendsen & Dunker Administration I /S

  9. 21. april 2012for 14 år siden

    Navn ændret til Revisionsfirma Svendsen & Dunker I /S

  10. 11. januar 2012for 15 år siden

    Branche ændret til Anden udlejning af boliger

    682030

  11. 2008
  12. 1. januar 2008for 19 år siden

    Branche ændret til Bogføring og revision: skatterådgivning

    692000

  13. 2005
  14. 1. januar 2005for 22 år siden

    Tiltrådte som interessenter

    Preben Dunker Linneberg·Interessenter

  15. 2004
  16. 31. december 2004for 22 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Søren Sørensen·Interessenter

  17. 1990
  18. 1. maj 1990for 36 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1000683952·P-nummer

  19. 30. april 1990for 36 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1005633533·P-nummer

  20. 1. januar 1990for 37 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Interessentskab

  21. 1. januar 1990for 37 år siden

    Registreret på Vestergade 56F, 8000 Aarhus C

    AARHUS Kommune

Stamdata

StatusOphørt
VirksomhedsformInteressentskab
Stiftelsesdato1. jan. 1990
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Vestergade 56F
8000 Aarhus C
AARHUS Kommune
Telefon86120322
Telefax86120524
E-mail-

Branche

682030

Anden udlejning af boliger

Primær NACE-branche

702030

Anden udlejning af boliger

Bibranche 1

Ofte stillede spørgsmål

6

Ofte stillede spørgsmål om REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S

Hvad laver REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S?

REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S er registreret i branchen "Anden udlejning af boliger" (branchekode 682030). Derudover er virksomheden registreret med bibrancherne Anden udlejning af boliger.

Hvad er CVR-nummeret på REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S?

CVR-nummeret på REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S er 14124187. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK14124187.

Hvornår blev REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S stiftet?

REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S blev stiftet 1. jan. 1990 som Interessentskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 36 år 8 mdr.

Er REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S stadig aktiv?

REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S står registreret med status "Ophørt" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S?

CVR opgør REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S til 15 årsværk i 4. kvartal 2011. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S?

REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S har registreret adresse på Vestergade 56F, 8000 Aarhus C i AARHUS Kommune.

Historik5 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1000683952
1. maj 199031. dec. 2015
25 år 7 mdr.
1005633533
1. jan. 199030. apr. 1990
3 mdr.

Navnehistorik

3
NavnPeriode
REVISIONSFIRMA SVENDSEN & SØRENSEN I/S
1. jan. 199020. apr. 2012
22 år 3 mdr.
Revisionsfirma Svendsen & Dunker I /S
21. apr. 201217. maj 2012
26 dage
Svendsen & Dunker Administration I /S
18. maj 201231. dec. 2015
3 år 7 mdr.

Adressehistorik

2

Vestergade 56F

Aarhus C

23 år 4 mdr.

Søren Frichs Vej 36

Åbyhøj

1992199620002004200820122016
AdresseKommunePeriode
Vestergade 56F, 8000 Aarhus CAARHUS
1. jan. 199020. maj 2013
23 år 4 mdr.
Søren Frichs Vej 36 l, 8230 ÅbyhøjAARHUS
21. maj 201331. dec. 2015
2 år 7 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon86120322Nej
23. jan. 200031. dec. 2015
15 år 11 mdr.
Telefax86120524Nej
23. jan. 200031. dec. 2015
15 år 11 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

16
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
201300-00
201200-00
20111517-10-1910-19
20092220-20-4920-49
20081818-10-1910-19
20071915-10-1910-19
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4224996
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId15
Fejl registreretNej
Sidst indlæst14. jun. 2026, 12:45
Sidst opdateret30. sep. 2019, 20:42
Antal P-enheder1