Gå til indhold
AKED NR. 3 ApSTVANGSOPLØST

CVR 13305897

AKED NR. 3 ApS

TVANGSOPLØST
AnpartsselskabStiftet 8. aug. 1989Hornbæk

AKED NR. 3 ApS (CVR 13305897) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab, stiftet 8. aug. 1989 og med hjemsted i Hornbæk. Status: TVANGSOPLØST.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

82.500 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder AKED NR. 3 ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Axel KaufmannPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
Jens Albert Langkilde LarsenOphørt
8. aug. 19899. feb. 1990
6 mdr.
DANSK ERHVERVSREVISION A/SOphørt
8. aug. 198913. jul. 1993
3 år 11 mdr.

Tidslinje

15

Hvad er der sket i AKED NR. 3 ApS?

  1. 1993
  2. 13. juli 1993for 33 år siden

    Status ændret til TVANGSOPLØST

  3. 13. juli 1993for 33 år siden

    Revisor fratrådte

    DANSK ERHVERVSREVISION A/S·Revision

  4. 21. juni 1993for 33 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  5. 1992
  6. 16. december 1992for 34 år siden

    Fratrådte som direktion

    Jane Birgitte Kjær·Direktion

  7. 1990
  8. 10. februar 1990for 37 år siden

    Navn ændret til J. ELLING ApS

  9. 9. februar 1990for 37 år siden

    Fratrådte som direktion

    Axel Kaufmann·Direktion

  10. 9. februar 1990for 37 år siden

    Revisor fratrådte

    Jens Albert Langkilde Larsen·Revision

  11. 22. januar 1990for 37 år siden

    Vedtægter ændret

  12. 1989
  13. 14. august 1989for 37 år siden

    Kapital registreret: 82.500 kr.

  14. 8. august 1989for 37 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  15. 8. august 1989for 37 år siden

    Registreret på Villingebækvej 4N, 3100 Hornbæk

    GRÆSTED-GILLELEJE Kommune

  16. 8. august 1989for 37 år siden

    Tiltrådte som direktion

    Axel Kaufmann·Direktion

  17. 8. august 1989for 37 år siden

    Tiltrådte som direktion

    Jane Birgitte Kjær·Direktion

  18. 8. august 1989for 37 år siden

    Revisor tiltrådte

    Jens Albert Langkilde Larsen·Revision

Stamdata

StatusTVANGSOPLØST
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato8. aug. 1989
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste22. jan. 1990
Revision fravalgt-
Første regnskab8. aug. 198931. dec. 1989
ArkivnummerApS182994
Brancheansv.kode-
Reg. numreApS182994

Kontakt

Adresse

Villingebækvej 4N
3100 Hornbæk
GRÆSTED-GILLELEJE Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive fabrikation og handel

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør

Branche

-

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

7

Ofte stillede spørgsmål om AKED NR. 3 ApS

Hvad laver AKED NR. 3 ApS?

Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive fabrikation og handel

Hvad er CVR-nummeret på AKED NR. 3 ApS?

CVR-nummeret på AKED NR. 3 ApS er 13305897. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK13305897.

Hvornår blev AKED NR. 3 ApS stiftet?

AKED NR. 3 ApS blev stiftet 8. aug. 1989 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 37 år 1 mdr.

Er AKED NR. 3 ApS stadig aktiv?

AKED NR. 3 ApS står registreret med status "TVANGSOPLØST" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger AKED NR. 3 ApS?

AKED NR. 3 ApS har registreret adresse på Villingebækvej 4N, 3100 Hornbæk i GRÆSTED-GILLELEJE Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i AKED NR. 3 ApS?

Den registrerede kapital i AKED NR. 3 ApS er 82.500 kr.

Hvem kan tegne AKED NR. 3 ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør

Historik2 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
AKED NR. 3 ApS
8. aug. 19899. feb. 1990
6 mdr.
J. ELLING ApS
10. feb. 199016. jul. 1993
3 år 5 mdr.

Ledelse - historisk

2

Jane Birgitte Kjær

DIREKTION · Direktion

3 år 4 mdr.

Axel Kaufmann

DIREKTION · Direktion

1990199119921993
NavnOrganFunktionPeriode
Jane Birgitte KjærDirektionDIREKTION
8. aug. 198916. dec. 1992
3 år 4 mdr.
Axel KaufmannDirektionDIREKTION
8. aug. 19899. feb. 1990
6 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4004358819
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId1
Fejl registreretNej
Sidst indlæst1. dec. 2023, 20:32
Sidst opdateret6. nov. 2018, 21:05
Antal P-enheder0