Gå til indhold
STARLIGHT INTERNATIONAL ApSTVANGSOPLØST

CVR 13240698

STARLIGHT INTERNATIONAL ApS

TVANGSOPLØST
AnpartsselskabStiftet 30. jun. 1989København N

STARLIGHT INTERNATIONAL ApS (CVR 13240698) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab, stiftet 30. jun. 1989 og med hjemsted i København N. Status: TVANGSOPLØST.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

80.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Hvem ejer og leder STARLIGHT INTERNATIONAL ApS?

Stiftere

NavnTypeCVR
Ayaz Akhtar DarPERSON-

Revision

RevisorStatusPeriode
REVISIONSFIRMAET ERIK WULFF ApSOphørt
30. jun. 198928. dec. 1992
3 år 5 mdr.

Tidslinje

12

Hvad er der sket i STARLIGHT INTERNATIONAL ApS?

  1. 1993
  2. 12. august 1993for 33 år siden

    Status ændret til TVANGSOPLØST

  3. 12. maj 1993for 33 år siden

    Status ændret til UNDER TVANGSOPLØSNING

  4. 1992
  5. 28. december 1992for 34 år siden

    Fratrådte som direktion

    Masaud Akhtar Dar·Direktion

  6. 28. december 1992for 34 år siden

    Revisor fratrådte

    REVISIONSFIRMAET ERIK WULFF ApS·Revision

  7. 1990
  8. 18. december 1990for 36 år siden

    Fratrådte som direktion

    Khushnuda Begum·Direktion

  9. 19. april 1990for 36 år siden

    Vedtægter ændret

  10. 1989
  11. 31. juli 1989for 37 år siden

    Kapital registreret: 80.000 kr.

  12. 30. juni 1989for 37 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  13. 30. juni 1989for 37 år siden

    Registreret på Julius Blomsgade 6 kl, 2200 København N

    KØBENHAVN Kommune

  14. 30. juni 1989for 37 år siden

    Tiltrådte som direktion

    Masaud Akhtar Dar·Direktion

  15. 30. juni 1989for 37 år siden

    Tiltrådte som direktion

    Khushnuda Begum·Direktion

  16. 30. juni 1989for 37 år siden

    Revisor tiltrådte

    REVISIONSFIRMAET ERIK WULFF ApS·Revision

Stamdata

StatusTVANGSOPLØST
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato30. jun. 1989
Regnskabsår1. juli → 30. juni
Vedtægt seneste19. apr. 1990
Revision fravalgt-
Første regnskab1. jan. 198930. jun. 1990
ArkivnummerApS186271
Brancheansv.kode-
Reg. numreApS186271

Kontakt

Adresse

Julius Blomsgade 6 kl
2200 København N
KØBENHAVN Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er import og eksport samt en-gros- og detailhandel i Danmark

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør

Branche

-

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

7

Ofte stillede spørgsmål om STARLIGHT INTERNATIONAL ApS

Hvad laver STARLIGHT INTERNATIONAL ApS?

Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er import og eksport samt en-gros- og detailhandel i Danmark

Hvad er CVR-nummeret på STARLIGHT INTERNATIONAL ApS?

CVR-nummeret på STARLIGHT INTERNATIONAL ApS er 13240698. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK13240698.

Hvornår blev STARLIGHT INTERNATIONAL ApS stiftet?

STARLIGHT INTERNATIONAL ApS blev stiftet 30. jun. 1989 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 37 år 2 mdr.

Er STARLIGHT INTERNATIONAL ApS stadig aktiv?

STARLIGHT INTERNATIONAL ApS står registreret med status "TVANGSOPLØST" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger STARLIGHT INTERNATIONAL ApS?

STARLIGHT INTERNATIONAL ApS har registreret adresse på Julius Blomsgade 6 kl, 2200 København N i KØBENHAVN Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i STARLIGHT INTERNATIONAL ApS?

Den registrerede kapital i STARLIGHT INTERNATIONAL ApS er 80.000 kr.

Hvem kan tegne STARLIGHT INTERNATIONAL ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør

Historik1 afsnit

Ledelse - historisk

2

Masaud Akhtar Dar

DIREKTION · Direktion

3 år 5 mdr.

Khushnuda Begum

DIREKTION · Direktion

1 år 5 mdr.
1990199119921993
NavnOrganFunktionPeriode
Masaud Akhtar DarDirektionDIREKTION
30. jun. 198928. dec. 1992
3 år 5 mdr.
Khushnuda BegumDirektionDIREKTION
30. jun. 198918. dec. 1990
1 år 5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4004358611
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId1
Fejl registreretNej
Sidst indlæst20. jan. 2026, 15:48
Sidst opdateret17. aug. 2016, 19:30
Antal P-enheder0