Gå til indhold
NEXT GENERATION ApSOPLØSTEFTERERKLÆRING

CVR 12670966

NEXT GENERATION ApS

OPLØSTEFTERERKLÆRING
AnpartsselskabStiftet 1. jul. 2012NuukBabyudstyrs- og børnetøjsforretninger

NEXT GENERATION ApS (CVR 12670966) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Babyudstyrs- og børnetøjsforretninger", stiftet 1. jul. 2012 og med hjemsted i Nuuk. Status: OPLØSTEFTERERKLÆRING.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for NEXT GENERATION ApS

Regnskaber - nøgletal

1
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 201731. dec. 2017--7. jul. 2018PDF

Hvem ejer og leder NEXT GENERATION ApS?

Tidslinje

16

Hvad er der sket i NEXT GENERATION ApS?

  1. 2019
  2. 24. juni 2019for 7,2 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER ERKLÆRING

  3. 24. juni 2019for 7,2 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    Harald Morten Nordahl·EJERREGISTER

  4. 24. juni 2019for 7,2 år siden

    Fratrådte som direktion

    Harald Morten Nordahl·Direktion

  5. 24. juni 2019for 7,2 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1021188456·P-nummer

  6. 2018
  7. 7. juli 2018for 8,2 år siden

    Regnskab for 2017 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2017 → 31. dec. 2017

  8. 1. januar 2018for 8,7 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1023198874·P-nummer

  9. 1. januar 2018for 8,7 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1023198874·P-nummer

  10. 2017
  11. 31. december 2017for 8,7 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    Harald Morten Nordahl·EJERREGISTER

  12. 31. december 2017for 8,7 år siden

    Fratrådte som direktion

    Lone Benigne Østeril Knudsen·Direktion

  13. 2012
  14. 27. juli 2012for 14 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1021188456·P-nummer

  15. 1. juli 2012for 14 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Anpartsselskab

  16. 1. juli 2012for 14 år siden

    Kapital registreret: 125.000 kr.

  17. 1. juli 2012for 14 år siden

    Vedtægter ændret

  18. 1. juli 2012for 14 år siden

    Registreret på Imaneq 1, 3900 Nuuk

    SERMERSOOQ Kommune

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERERKLÆRING
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. jul. 2012
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste1. jul. 2012
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. jul. 201231. dec. 2013
ArkivnummerApS519343
Brancheansv.kode-
Reg. numreApS519343

Kontakt

Adresse

Imaneq 1
3900 Nuuk
SERMERSOOQ Kommune
Telefon-
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive handelsvirksomhed og anden efter direktions skøn beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af direktionen.

Branche

477120

Babyudstyrs- og børnetøjsforretninger

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

8

Ofte stillede spørgsmål om NEXT GENERATION ApS

Hvad laver NEXT GENERATION ApS?

NEXT GENERATION ApS er registreret i branchen "Babyudstyrs- og børnetøjsforretninger" (branchekode 477120). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive handelsvirksomhed og anden efter direktions skøn beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på NEXT GENERATION ApS?

CVR-nummeret på NEXT GENERATION ApS er 12670966. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK12670966.

Hvornår blev NEXT GENERATION ApS stiftet?

NEXT GENERATION ApS blev stiftet 1. jul. 2012 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 14 år 2 mdr.

Er NEXT GENERATION ApS stadig aktiv?

NEXT GENERATION ApS står registreret med status "OPLØSTEFTERERKLÆRING" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor ligger NEXT GENERATION ApS?

NEXT GENERATION ApS har registreret adresse på Imaneq 1, 3900 Nuuk i SERMERSOOQ Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i NEXT GENERATION ApS?

Den registrerede kapital i NEXT GENERATION ApS er 125.000 kr.

Hvornår har NEXT GENERATION ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 7. jul. 2018 og dækker perioden 1. jan. 2017 - 31. dec. 2017. I alt 1 regnskab er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne NEXT GENERATION ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af direktionen.

Historik3 afsnit

Tidligere produktionsenheder

2
P-nummerPeriode
1021188456
27. jul. 201224. jun. 2019
6 år 10 mdr.
1023198874
1. jan. 20181. jan. 2018

Ledelse - historisk

2

Harald Morten Nordahl

DIREKTION · Direktion

6 år 11 mdr.

Lone Benigne Østeril Knudsen

DIREKTION · Direktion

5 år 5 mdr.
2013201420152016201720182019
NavnOrganFunktionPeriode
Harald Morten NordahlDirektionDIREKTION
1. jul. 201224. jun. 2019
6 år 11 mdr.
Lone Benigne Østeril KnudsenDirektionDIREKTION
1. jul. 201231. dec. 2017
5 år 5 mdr.

Ejere - historisk

1

Harald Morten Nordahl

100 %

1 år 5 mdr.
20182019
NavnTypeEjerandelPeriode
Harald Morten NordahlPERSON100 %
31. dec. 201724. jun. 2019
1 år 5 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4004374846
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId7
Fejl registreretNej
Sidst indlæst13. apr. 2025, 17:05
Sidst opdateret26. jun. 2019, 14:55
Antal P-enheder1