Gå til indhold
BOLIGHUSET FREDERICIA A/SOPLØSTEFTERFUSION

CVR 10985587

BOLIGHUSET FREDERICIA A/S

OPLØSTEFTERFUSION
AktieselskabStiftet 2. jul. 1987FredericiaMøbelforretninger

BOLIGHUSET FREDERICIA A/S (CVR 10985587) er en dansk virksomhed registreret som Aktieselskab i branchen "Møbelforretninger", stiftet 2. jul. 1987 og med hjemsted i Fredericia. Status: OPLØSTEFTERFUSION.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

600.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

2009 K3 (seneste estimat)

-

Ansatte

62

Årsværk

Regnskab og nøgletal for BOLIGHUSET FREDERICIA A/S

Regnskaber - nøgletal

14
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. apr. 200831. mar. 2009--1. sep. 2009
1. jun. 200731. mar. 2008--16. sep. 2008
1. jun. 200631. maj 2007--12. nov. 2007
1. jun. 200531. maj 2006--6. sep. 2006
1. jun. 200431. maj 2005--29. aug. 2005
1. jun. 200331. maj 2004--28. sep. 2004
1. jun. 200231. maj 2003--20. nov. 2003
1. jun. 200131. maj 2002--21. nov. 2002

Hvem ejer og leder BOLIGHUSET FREDERICIA A/S?

Revision

RevisorStatusPeriode
JUT NR. 2180 A/SOphørt
10. mar. 200828. maj 2003
Reg. revisor Karl MånsonOphørt
2. jul. 198731. maj 1993
5 år 10 mdr.

Tidslinje

82

Hvad er der sket i BOLIGHUSET FREDERICIA A/S?

  1. 2009
  2. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Fusion registreret

    Fusion

  3. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Status ændret til OPLØST EFTER FUSION

  4. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Per Kampmann·Bestyrelse

  5. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Jens Ole Nordgaard Hansen·Bestyrelse

  6. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Fratrådte som direktion

    Jens Ole Nordgaard Hansen·Direktion

  7. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Fratrådte som formand

    Mikael Thinghuus·Bestyrelse

  8. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Revisor fratrådte

    JUT NR. 2180 A/S·Revision

  9. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1001416017·P-nummer

  10. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1002964455·P-nummer

  11. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1002964480·P-nummer

  12. 5. oktober 2009for 17 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1010309529·P-nummer

  13. 1. september 2009for 17 år siden

    Regnskab for 2009 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. apr. 2008 → 31. mar. 2009

  14. 2008
  15. 20. november 2008for 18 år siden

    Fratrådte som bestyrelse

    Bo Pedersen·Bestyrelse

  16. 20. november 2008for 18 år siden

    Fratrådte som direktion

    Bo Pedersen·Direktion

Stamdata

StatusOPLØSTEFTERFUSION
VirksomhedsformAktieselskab
Stiftelsesdato2. jul. 1987
Regnskabsår1. april → 31. marts
Vedtægt seneste19. dec. 2007
Revision fravalgt-
Første regnskab2. jul. 198731. dec. 1988
ArkivnummerA/S164027
Brancheansv.kode-
Reg. numreA/S164027

Kontakt

Adresse

Vejlevej 155
7000 Fredericia
FREDERICIA Kommune
Telefon87451900
E-mail-

Formål

Selskabets formål er at drive handel, håndværk og industri samt hermed beslægtet virksomhed.

Tegningsregel

Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af direktøren og et bestyrelsesmedlem i forening.

Branche

475910

Møbelforretninger

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

9

Ofte stillede spørgsmål om BOLIGHUSET FREDERICIA A/S

Hvad laver BOLIGHUSET FREDERICIA A/S?

BOLIGHUSET FREDERICIA A/S er registreret i branchen "Møbelforretninger" (branchekode 475910). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at drive handel, håndværk og industri samt hermed beslægtet virksomhed.

Hvad er CVR-nummeret på BOLIGHUSET FREDERICIA A/S?

CVR-nummeret på BOLIGHUSET FREDERICIA A/S er 10985587. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK10985587.

Hvornår blev BOLIGHUSET FREDERICIA A/S stiftet?

BOLIGHUSET FREDERICIA A/S blev stiftet 2. jul. 1987 som Aktieselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 39 år 2 mdr.

Er BOLIGHUSET FREDERICIA A/S stadig aktiv?

BOLIGHUSET FREDERICIA A/S står registreret med status "OPLØSTEFTERFUSION" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har BOLIGHUSET FREDERICIA A/S?

CVR opgør BOLIGHUSET FREDERICIA A/S til 62 årsværk i 3. kvartal 2009. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger BOLIGHUSET FREDERICIA A/S?

BOLIGHUSET FREDERICIA A/S har registreret adresse på Vejlevej 155, 7000 Fredericia i FREDERICIA Kommune.

Hvor stor er selskabskapitalen i BOLIGHUSET FREDERICIA A/S?

Den registrerede kapital i BOLIGHUSET FREDERICIA A/S er 600.000 kr.

Hvornår har BOLIGHUSET FREDERICIA A/S sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 1. sep. 2009 og dækker perioden 1. apr. 2008 - 31. mar. 2009. I alt 14 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne BOLIGHUSET FREDERICIA A/S?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af direktøren og et bestyrelsesmedlem i forening.

Historik7 afsnit

Tidligere produktionsenheder

6
P-nummerPeriode
1000163404
2. jul. 198731. dec. 1998
11 år 5 mdr.
1001416017
10. okt. 20055. okt. 2009
3 år 11 mdr.
1002964455
1. jan. 20035. okt. 2009
6 år 9 mdr.
1002964480
1. jan. 20035. okt. 2009
6 år 9 mdr.
1007862861
1. jan. 199931. dec. 2002
3 år 11 mdr.
1010309529
1. okt. 20035. okt. 2009
6 år

Navnehistorik

3
NavnPeriode
BOLIGHUSET FREDERICIA A/S
2. jul. 198710. jan. 1991
3 år 6 mdr.
AKTIESELSKABET VEJLEVEJ 155. FREDERICIA
11. jan. 199111. dec. 2002
11 år 11 mdr.
LIVING DENMARK A/S
12. dec. 20025. okt. 2009
6 år 9 mdr.

Adressehistorik

2

Vejlevej 155

Fredericia

15 år 5 mdr.

Tilst Søndervej 3

Tilst

6 år 9 mdr.
19891992199519982001200420072010
AdresseKommunePeriode
Vejlevej 155, 7000 FredericiaFREDERICIA
2. jul. 198711. dec. 2002
15 år 5 mdr.
Tilst Søndervej 3, 8381 TilstAARHUS
12. dec. 20025. okt. 2009
6 år 9 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon87451900Nej
12. okt. 20075. okt. 2009
1 år 11 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

6
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
20089584-50-9950-99
2007141103-100-199100-199
200614497-100-19950-99
200512777-100-19950-99
200410671-100-19950-99
200311774-100-19950-99

Ledelse - historisk

19

Per Kampmann

BESTYRELSE · Bestyrelse

Jens Ole Nordgaard Hansen

BESTYRELSE · Bestyrelse

Jens Ole Nordgaard Hansen

DIREKTION · Direktion

Mikael Thinghuus

formand · Bestyrelse

Bo Pedersen

BESTYRELSE · Bestyrelse

Bo Pedersen

DIREKTION · Direktion

Simon Stampe

formand · Bestyrelse

Mogens Birkebæk

formand · Bestyrelse

3 år 6 mdr.

Roger Elsted

BESTYRELSE · Bestyrelse

Michael Elley Jacobsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

20 år 5 mdr.

Michael Elley Jacobsen

DIREKTION · Direktion

5 år

Margrethe Jacobsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

Poul Erik Andersen

formand · Bestyrelse

Kirsten Margrethe Jacobsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

16 år 3 mdr.

Lars Langhoff

formand · Bestyrelse

Mogens Erik Jacobsen

BESTYRELSE · Bestyrelse

15 år 5 mdr.
19891992199519982001200420072010
NavnOrganFunktionPeriode
Per KampmannBestyrelseBESTYRELSE
19. dec. 20075. okt. 2009
1 år 9 mdr.
Jens Ole Nordgaard HansenBestyrelseBESTYRELSE
20. nov. 20085. okt. 2009
10 mdr.
Jens Ole Nordgaard HansenDirektionDIREKTION
20. nov. 20085. okt. 2009
10 mdr.
Mikael ThinghuusBestyrelseformand
24. apr. 20085. okt. 2009
1 år 5 mdr.
Bo PedersenBestyrelseBESTYRELSE
19. dec. 200720. nov. 2008
11 mdr.
Bo PedersenDirektionDIREKTION
19. dec. 200720. nov. 2008
11 mdr.

Fusioner

TypeNavnGyldig fra
FusionFusion5. okt. 2009
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer803387
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId30
Fejl registreretNej
Sidst indlæst25. jul. 2026, 03:40
Sidst opdateret22. okt. 2021, 00:02
Antal P-enheder4