Gå til indhold
KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApSNORMAL

CVR 10878101

KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS

NORMAL
AnpartsselskabStiftet 1. jul. 1987AarsAnden finansiel formidling i.a.n.

KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS (CVR 10878101) er en dansk virksomhed registreret som Anpartsselskab i branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.", stiftet 1. jul. 1987 og med hjemsted i Aars. Status: Aktiv.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

Selskabskapital

125.000 kr.

Beskæftigelse - seneste

-

Regnskab og nøgletal for KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS

Regnskaber - nøgletal

20
Henter regnskabsdata…

Regnskaber - offentliggørelser

RegnskabsperiodeGodkendtDirigentOffentliggjortDokumenter
1. jan. 202531. dec. 202516. jun. 2026Arne Bindslev16. jun. 2026iXBRLXML
1. jan. 202431. dec. 202427. maj 2025Brian M. Nielsen10. jun. 2025iXBRLXML
1. jan. 202331. dec. 202318. apr. 2024Brian Michael Nielsen26. apr. 2024iXBRLXML
1. jan. 202231. dec. 202220. apr. 2023Lisa Frost Sørensen21. apr. 2023iXBRLXML
1. jan. 202131. dec. 202129. mar. 2022Lisa Frost Sørensen30. mar. 2022iXBRLXML
1. jan. 202031. dec. 202025. mar. 2021Lisa Frost Sørensen26. mar. 2021iXBRLXML
1. jan. 201931. dec. 2019--17. mar. 2020PDFiXBRLXML
1. jan. 201831. dec. 2018--12. mar. 2019PDFiXBRLXML

Hvem ejer og leder KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

Ledelse - aktuel

NavnOrganFunktion
Arne Robert BindslevDirektionDIREKTØR

Ejere - aktuelle

1
NavnTypeCVREjerandelStemmeretAktiv fra
SPAREKASSEN FOR VRAA OG OMEGNVIRKSOMHED64806815100 %100 %1. jan. 2024

Stiftere

NavnTypeCVR
EMCO ODENSE ApSVIRKSOMHED10014689

Revision

RevisorStatusPeriode
Erik Tronborg AndersenOphørt
1. jul. 19878. jan. 1988
6 mdr.
STATSAUTORISERET REVISIONSAKTIESELSKAB AF 29/12 1995.Ophørt
12. mar. 200712. mar. 2007
NIELSEN & CHRISTENSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKABOphørt
12. mar. 200712. mar. 2007
Revisionsfirmaet NH Christense nOphørt
1. jul. 198719. feb. 1997
9 år 7 mdr.

Tidslinje

54

Hvad er der sket i KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

  1. 2026
  2. 16. juni 2026for 3 mdr. siden

    Regnskab for 2025 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2025 → 31. dec. 2025

  3. 2025
  4. 10. juni 2025for 1,3 år siden

    Regnskab for 2024 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2024 → 31. dec. 2024

  5. 1. januar 2025for 1,7 år siden

    Branche ændret til Anden finansiel formidling i.a.n.

    649990

  6. 2024
  7. 26. april 2024for 2,4 år siden

    Regnskab for 2023 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2023 → 31. dec. 2023

  8. 18. april 2024for 2,4 år siden

    Ejerandel ophørte: 100 %

    FONDEN FOR SPAREKASSEN HIMMERLAND·EJERREGISTER

  9. 1. januar 2024for 2,7 år siden

    Ejerandel registreret: 100 %

    SPAREKASSEN FOR VRAA OG OMEGN·EJERREGISTER

  10. 2023
  11. 21. april 2023for 3,4 år siden

    Regnskab for 2022 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2022 → 31. dec. 2022

  12. 20. april 2023for 3,4 år siden

    Vedtægter ændret

  13. 20. april 2023for 3,4 år siden

    Revisor fratrådte

    NIELSEN & CHRISTENSEN STATSAUTORISERET REVISIONSPARTNERSELSKAB·Revision

  14. 2022
  15. 30. marts 2022for 4,5 år siden

    Regnskab for 2021 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2021 → 31. dec. 2021

  16. 2021
  17. 15. november 2021for 4,9 år siden

    Adresse flyttet til Markedsvej 5, 9600 Aars

    VESTHIMMERLANDS Kommune

  18. 26. marts 2021for 5,5 år siden

    Regnskab for 2020 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2020 → 31. dec. 2020

  19. 2020
  20. 30. december 2020for 5,7 år siden

    Branche ændret til Anden finansiel formidling undtagen forsikring og pensionsforsikring, i.a.n.

    649900

  21. 17. marts 2020for 6,5 år siden

    Regnskab for 2019 offentliggjort

    Regnskabsperiode 1. jan. 2019 → 31. dec. 2019

Stamdata

StatusNORMAL
VirksomhedsformAnpartsselskab
Stiftelsesdato1. jul. 1987
Regnskabsår1. januar → 31. december
Vedtægt seneste20. apr. 2023
Revision fravalgtJa
Første regnskab1. jul. 198731. dec. 1988
ArkivnummerApS162197
Brancheansv.kode-
Reg. numreApS162197

Kontakt

Adresse

Markedsvej 5
9600 Aars
VESTHIMMERLANDS Kommune
Telefon98621700

Formål

Selskabets formål er at være komplementar i Erhvervs- investering Himmerland K/S-1 samt at varetage de forpligtelser, som dette selskabs vedtægter pålægger komplementaren. Erhvervsinvestering Himmerland K/S-1's formål er at erhverve ejerlejlighed nr.2,3,4, og 5 af matr.nr. l3 cp, l3 cq og l3 cr Aars by, Aars til udlejning til brug for lejernes erhvervsmæssige virk- somhed

Tegningsregel

Selskabet tegnes af en direktør

Branche

649990

Anden finansiel formidling i.a.n.

Primær NACE-branche

Produktionsenheder

1
P-nummerPeriode
1000146544
1. jul. 1987nu
39 år 2 mdr.

Ofte stillede spørgsmål

11

Ofte stillede spørgsmål om KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS

Hvad laver KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS er registreret i branchen "Anden finansiel formidling i.a.n." (branchekode 649990). Formålet er ifølge vedtægterne: Selskabets formål er at være komplementar i Erhvervs- investering Himmerland K/S-1 samt at varetage de forpligtelser, som dette selskabs vedtægter pålægger komplementaren. Erhvervsinvestering Himmerland K/S-1's formål er at erhverve ejerlejlighed nr.2,3,4, og 5 af matr.nr. l3 cp, l3 cq og l3 cr Aars by, Aars til …

Hvad er CVR-nummeret på KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

CVR-nummeret på KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS er 10878101. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK10878101.

Hvornår blev KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS stiftet?

KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS blev stiftet 1. jul. 1987 som Anpartsselskab. Virksomheden har dermed eksisteret i 39 år 2 mdr.

Er KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS stadig aktiv?

Ja. KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS står registreret med status "NORMAL" i CVR og er ikke ophørt.

Hvem ejer KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

Efter de legale ejere og fuldt ansvarlige deltagere, der er registreret i CVR, ejes KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS af SPAREKASSEN FOR VRAA OG OMEGN (100 %). Ejerandele under 5 % skal ikke registreres, så billedet kan være ufuldstændigt.

Hvem sidder i ledelsen i KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

Ledelsen består af Arne Robert Bindslev (direktør).

Hvem er direktør i KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

Arne Robert Bindslev er registreret i direktionen hos KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS.

Hvor ligger KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS har registreret adresse på Markedsvej 5, 9600 Aars i VESTHIMMERLANDS Kommune. Virksomheden har desuden 1 aktive produktionsenhed (P-numre) registreret.

Hvor stor er selskabskapitalen i KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

Den registrerede kapital i KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS er 125.000 kr.

Hvornår har KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS sidst offentliggjort regnskab?

Seneste regnskab blev offentliggjort 16. jun. 2026 og dækker perioden 1. jan. 2025 - 31. dec. 2025. I alt 20 regnskaber er tilgængelige her på siden med link til de originale dokumenter fra Erhvervsstyrelsen.

Hvem kan tegne KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS?

Tegningsreglen lyder: Selskabet tegnes af en direktør

Historik5 afsnit

Navnehistorik

2
NavnPeriode
ApS KBUS 8 NR. 2579
1. jul. 19878. jan. 1988
6 mdr.
KOMPLEMENTARSELSKABET AARS BYMIDTE ApS
9. jan. 1988nu
38 år 8 mdr.

Adressehistorik

4

Himmerlandsgade 74

Aars

19 år 5 mdr.

Himmerlandsgade 74

Aars

Markedsvej 5

Aars

12 år 8 mdr.

Markedsvej 5

Aars

1991199720032009201520212027
AdresseKommunePeriode
Himmerlandsgade 74, 9600 AarsAARS
1. jul. 198731. dec. 2006
19 år 5 mdr.
Himmerlandsgade 74, 9600 AarsVESTHIMMERLANDS
1. jan. 200719. feb. 2009
2 år 1 mdr.
Markedsvej 5, 9600 AarsVESTHIMMERLANDS
20. feb. 200914. nov. 2021
12 år 8 mdr.
Markedsvej 5, 9600 AarsVESTHIMMERLANDS
15. nov. 2021nu
4 år 10 mdr.

Kontakthistorik

TypeOplysningHemmeligPeriode
Telefon98621700Nej
23. jan. 200017. apr. 2000
2 mdr.
E-mail[email protected]Nej
23. jan. 200012. okt. 2000
8 mdr.

Ledelse - historisk

3

Lisa Frost Sørensen

DIREKTØR · Direktion

7 år 6 mdr.

Vagn Binderup

DIREKTØR · Direktion

19 år 8 mdr.

Per Emil Hasselbalch Stakemann

DIREKTØR · Direktion

1990199419982002200620102014
NavnOrganFunktionPeriode
Lisa Frost SørensenDirektionDIREKTØR
12. mar. 200715. sep. 2014
7 år 6 mdr.
Vagn BinderupDirektionDIREKTØR
1. jul. 198712. mar. 2007
19 år 8 mdr.
Per Emil Hasselbalch StakemannDirektionDIREKTØR
1. jul. 19878. jan. 1988
6 mdr.

Ejere - historisk

1

FONDEN FOR SPAREKASSEN HIMMERLAND

100 %

17 år 3 mdr.
200920122015201820212024
NavnTypeEjerandelPeriode
FONDEN FOR SPAREKASSEN HIMMERLANDVIRKSOMHED100 %
31. dec. 200618. apr. 2024
17 år 3 mdr.
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4000812912
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId16
Fejl registreretNej
Sidst indlæst20. sep. 2026, 21:28
Sidst opdateret24. jun. 2026, 00:22
Antal P-enheder1