Gå til indhold
Møbeltransporten Hellegård v/Michael HansenOphørt

CVR 10488974

Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen

Ophørt
EnkeltmandsvirksomhedStiftet 10. dec. 1986NyrupUoplyst

Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen (CVR 10488974) er en dansk virksomhed registreret som Enkeltmandsvirksomhed i branchen "Uoplyst", stiftet 10. dec. 1986 og med hjemsted i Nyrup. Status: Ophørt.

KoncernSe ejerskab & datterselskaber som graf

Kapital

-

Beskæftigelse - seneste

2001 K1 (seneste estimat)

-

Ansatte

0

Årsværk

Tidslinje

16

Hvad er der sket i Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen?

  1. 2002
  2. 31. december 2002for 24 år siden

    Fratrådte som interessenter

    Michael Hellegård·Interessenter

  3. 31. december 2002for 24 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1009303916·P-nummer

  4. 31. december 2002for 24 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1009305641·P-nummer

  5. 1. oktober 2002for 24 år siden

    Navn ændret til CMH Transport v/Michael Hansen

  6. 1. oktober 2002for 24 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1009303916·P-nummer

  7. 11. september 2002for 24 år siden

    Branche ændret til Uoplyst

    980000

  8. 11. september 2002for 24 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1009305641·P-nummer

  9. 2001
  10. 23. november 2001for 25 år siden

    Adresse flyttet til Præstebanken 21, 4681 Herfølge

    KØGE Kommune

  11. 19. april 2001for 25 år siden

    Adresse flyttet til Marklodden 11, 2760 Måløv

    BALLERUP Kommune

  12. 2000
  13. 31. december 2000for 26 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1003455673·P-nummer

  14. 1995
  15. 8. maj 1995for 31 år siden

    Produktionsenhed oprettet

    1003455673·P-nummer

  16. 7. maj 1995for 31 år siden

    Produktionsenhed lukket

    1005315067·P-nummer

  17. 1986
  18. 10. december 1986for 40 år siden

    Virksomheden blev stiftet

    Enkeltmandsvirksomhed

  19. 10. december 1986for 40 år siden

    Registreret på Kannikevej 8, 4296 Nyrup

    STENLILLE Kommune

Stamdata

StatusOphørt
VirksomhedsformEnkeltmandsvirksomhed
Stiftelsesdato10. dec. 1986
Regnskabsår-
Vedtægt seneste-
Revision fravalgt-
Første regnskab-
Arkivnummer-
Brancheansv.kode-

Kontakt

Adresse

Kannikevej 8
4296 Nyrup
STENLILLE Kommune
Telefon-
E-mail-

Branche

980000

Uoplyst

Primær NACE-branche

Ofte stillede spørgsmål

6

Ofte stillede spørgsmål om Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen

Hvad laver Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen?

Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen er registreret i branchen "Uoplyst" (branchekode 980000).

Hvad er CVR-nummeret på Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen?

CVR-nummeret på Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen er 10488974. Det samme nummer bruges som momsnummer med landekode foran: DK10488974.

Hvornår blev Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen stiftet?

Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen blev stiftet 10. dec. 1986 som Enkeltmandsvirksomhed. Virksomheden har dermed eksisteret i 39 år 9 mdr.

Er Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen stadig aktiv?

Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen står registreret med status "Ophørt" i CVR. Virksomheden er ikke slettet, men statussen er ikke normal drift.

Hvor mange ansatte har Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen?

CVR opgør Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen til 0 årsværk i 1. kvartal 2001. Tallet stammer fra virksomhedens indberetning af beskæftigelse og opdateres løbende.

Hvor ligger Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen?

Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen har registreret adresse på Kannikevej 8, 4296 Nyrup i STENLILLE Kommune.

Historik4 afsnit

Tidligere produktionsenheder

4
P-nummerPeriode
1003455673
8. maj 199531. dec. 2000
5 år 7 mdr.
1005315067
10. dec. 19867. maj 1995
8 år 4 mdr.
1009303916
1. okt. 200231. dec. 2002
2 mdr.
1009305641
11. sep. 200231. dec. 2002
3 mdr.

Navnehistorik

2
NavnPeriode
Møbeltransporten Hellegård v/Michael Hansen
10. dec. 198630. sep. 2002
15 år 9 mdr.
CMH Transport v/Michael Hansen
1. okt. 200231. dec. 2002
2 mdr.

Adressehistorik

3

Kannikevej 8

Nyrup

14 år 4 mdr.

Marklodden 11

Måløv

Præstebanken 21

Herfølge

19891992199519982001
AdresseKommunePeriode
Kannikevej 8, 4296 NyrupSTENLILLE
10. dec. 198618. apr. 2001
14 år 4 mdr.
Marklodden 11, 2760 MåløvBALLERUP
19. apr. 200122. nov. 2001
7 mdr.
Præstebanken 21, 4681 HerfølgeKØGE
23. nov. 200131. dec. 2002
1 år 1 mdr.

Beskæftigelse - årshistorik

4
ÅrAnsatteÅrsværkInkl. ejereInterval (ansatte)Interval (årsværk)
200042-2-42-4
199922-2-42-4
199821-2-41
199711-11
Systemmetadata

Systemmetadata

Enhedsnummer4000802420
EnhedstypeVIRKSOMHED
SamtId12
Fejl registreretNej
Sidst indlæst12. maj 2026, 13:11
Sidst opdateret16. jan. 2019, 08:42
Antal P-enheder2