Gå til indhold
Martin Wagner Toftdahl

PERSON · 4009266891

Martin Wagner Toftdahl

København S

Martin Wagner Toftdahl er registreret i CVR med 3 virksomhedsrelationer, heraf 1 aktiv rolle. Aktiv bl.a. i DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING.

Aktive roller

1

Tidligere roller

2

Virksomheder

1

Første rolle

2022

Stamdata

NavnMartin Wagner Toftdahl
TypePerson
Enhedsnummer4009266891
By2300 København S
Telefon-
E-mail-

Tidslinje

5
  1. 2024
  2. 16. april 2024for 2,4 år siden

    Tiltrådte som formand

    DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING·Særlig finansiel virksomhed · Ledelse

  3. 15. april 2024for 2,4 år siden

    Fratrådte som bestyrelsesmedlem

    DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING·Særlig finansiel virksomhed · Ledelse

  4. 2022
  5. 16. august 2022for 4,1 år siden

    Tiltrådte som bestyrelsesmedlem

    DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING·Særlig finansiel virksomhed · Ledelse

  6. 15. august 2022for 4,1 år siden

    Fratrådte som suppleant

    DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING·Særlig finansiel virksomhed · Ledelse

  7. 20. april 2022for 4,4 år siden

    Tiltrådte som suppleant

    DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING·Særlig finansiel virksomhed · Ledelse

Roller over tid

3

DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING

Formand

2 år 5 mdr.

DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING

Bestyrelsesmedlem

1 år 7 mdr.

DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING

Suppleant

2023202420252026

Virksomheder - aktuelle roller

1
VirksomhedFormRollePeriodeStatus
DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING71971910Særlig finansiel virksomhedFormandLedelse
16. apr. 2024nu
2 år 5 mdr.
NORMAL
Tidligere roller2 roller

Virksomheder - tidligere roller

2
VirksomhedFormRollePeriodeStatus
DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING71971910Særlig finansiel virksomhedBestyrelsesmedlemLedelse
16. aug. 202215. apr. 2024
1 år 7 mdr.
NORMAL
DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING71971910Særlig finansiel virksomhedSuppleantLedelse
20. apr. 202215. aug. 2022
3 mdr.
NORMAL

Ofte stillede spørgsmål

6

Ofte stillede spørgsmål om Martin Wagner Toftdahl

Hvem er Martin Wagner Toftdahl?

Martin Wagner Toftdahl er registreret i CVR som person med 3 virksomhedsrelationer, heraf 1 aktiv.

Hvilke virksomheder er Martin Wagner Toftdahl aktiv i?

Martin Wagner Toftdahl har i dag aktive roller i DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING (formand).

Hvor længe har Martin Wagner Toftdahl været registreret i CVR?

Den første registrerede rolle begyndte 20. apr. 2022, altså for 4 år 5 mdr siden. CVR indeholder ikke nødvendigvis roller fra før digitaliseringen af registeret.

Hvilke roller har Martin Wagner Toftdahl haft tidligere?

Martin Wagner Toftdahl har 2 afsluttede roller i registeret, blandt andet DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING (bestyrelsesmedlem) og DANMARKS NATIONALBANKS PENSIONSKASSE UNDER AFVIKLING (suppleant). Alle afsluttede roller står med start- og slutdato i tidslinjen på denne side.

Hvor er Martin Wagner Toftdahl registreret?

Martin Wagner Toftdahl har adresse i København S i KØBENHAVN Kommune ifølge CVR. Adressen stammer fra det offentlige register og kan være en c/o- eller virksomhedsadresse.

Hvad er enhedsnummeret på Martin Wagner Toftdahl?

Enhedsnummeret er 4009266891. Personer har ikke et CVR-nummer, så enhedsnummeret er den identifikator, CVR bruger til at holde styr på en deltager på tværs af virksomheder.

Systemmetadata

Systemmetadata

Sidst indlæst5. sep. 2026, 14:40
Sidst opdateret9. okt. 2024, 13:10